Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
247
 

Milliyet'e teşekkür

Milliyet'e teşekkür
 

Merhaba değerli okurlar,

Bugünkü yazıma başlamadan önce, Sizlere bir önceki " ADD BİR TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ? ( 1 ) " başlıklı yazımla ilgili kısa bir bilgi aktarmasında bulunmak istiyorum.

Evet, söz konusu yazımda, ADD'nin (Atatürk Düşünce Derneği ) kuruluşu ve amaçlarına yer vermişdim.

Bu konudaki hazırladığım " ADD BİR TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ? ( 2 ) başlıklı yazım hakkında ise, " Ergenekon soruşturulması ile ilgili getirilen yayın yasağı çerçevesinde yazımın yayınlanamadğı " bilgisi bana ulaşmıştır.

Bu bilgiyi Sizlere aktarmamdaki amaç, yeni bir yazı hazırladığımda, ADD'ile ilgili 2'si ne oldu diye sormamanız içindir.Çünkü, ADD BİR TERÖR ÖRGÜTÜ MÜ? ( 1 ) başlıklı yazımın sonunu "devam edecek" diye noktalamıştım.

İşte tam burada düşüncelerimizi özgürce yazarken, gözden kaçırdığımız ve ileride sorun oluşturması olası konularda bizleri güzel bir uslupla uyardığı için, gazetemiz Milliyet'e teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.

Evet ben, şahsen profesyonel bir yazar değilim, hukukçu ise hiç değilim. Doğru bildiğimi yazarım, gördüğüm yanlışları ise, ilgililerce düzeltilmesi için uygun bir uslüpla ifade etmeye çalışırım.

Tüm bunları yaparken de, hata da yapabilirim. Sonuçda ben de bir insanım.

Ancak, uygun bir uslüpla yapılan eleştiriye, her zaman açık olmuşumdur ve bundan da kazançlı çıktığıma inanmışımdır.

Umarım söz konusu yazımı, " Yayın yasağı " nın kaldırılmasını müteakip, Sizlerle paylaşabileceğim.

Evet değerli okurlar,

Bugünkü konum, ilgililerce kaldırılıncaya kadar yazmaya devam edeceğim "DOKUNULMAZLIK "'la ilgilidir.

Çünkü Dokunulmazlık, bir Demokrasi ayıbıdır ve ülkemizdeki Hukuk lügatından artık çıkarılmalıdır.

Bakınız geçenlerde, AİHM'in (Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi) verdiği bir karar vardı Sayın Atilla KART ile ilgili....

Tabii, AİHM'in verdiği karara geçmeden önce, Sayın Atilla KART ile ilgili bazı bilgileri, fazla detayına girmeden sizlere aktarmak istiyorum.

Sayın Atilla Kart, CHP Konya Milletvekilidir.

Dokunulmazlıklarla ilgili olarak, kendisine ait iki dosya hakkında, TBMM'nin 22. döneminde Meclisimizin, şu meşhur dönem sonuna erteleme denen bir uygulaması vardır ya, işte bu uygulama ile ''kovuşturmanın ertelenmesine'' dair karar alması üzerine, bu karara itiraz ederek, yargılanmak için dokunulmazlığının kaldırılmasını istemişti.

Ancak bu isteğinin, TBMM'si Genel Kurulu'nda reddedilmesi üzerine de, 8 Şubat 2005 tarihinde AİHM'ne Türkiye aleyhine ''Adil yargılanma hakkının engellendiği ve hak ihlali yapıldığı'' gerekçesiyle dava açarak, AİHM'nin kendisini haklı bulmasını istemişdi.

CHP milletvekili, daha önce konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Dokunulmazlıkların imtiyaz ve zırha dönüşmemesi, TBMM'nin bir sığınak yeri olmaması, dokunulmazlıkların Anayasa ve içtüzükte düzenleniş amacına uygun olarak kullanılmasını istediğini " bildirmişti.

Bu dava ile ilgili AİHM'den yapılan yazılı açıklamada, ''Türkiye'nin, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 6. maddesinin 1. fıkrasını ihlal ettiği'' belirtildi.

AİHM, Kart'ın talepte bulunmaması yüzünden maddi tazminata gerek görmedi.

''Parlamentonun, özgür şekilde iradesini ortaya koymadığını gösteren bir karar" diye değerlendiren Sayın Milletvekili, AİHM'in kararlarının, Türk yargısının verdiği kararlar gibi uygulanma zorunluluğu bulunduğuna işaret ederek, bu konuda, TBMM'si Anayasa-Adalet Karma Komisyonuna, ''Bu kararı uygulayın'' başvurusunda bulunacağını açıkladı.

Sayın Kart ayrıca Hükümeti de, ''Bu konudaki politikalarınızı AİHM'in kararına uygun şekilde gözden geçirin'' şeklinde uyaracağını, kararın uygulanmaması halinde ise, demokrasi anlayışı ve hukuk tanımazlığın bütün çıplaklığıyla tescillenmiş olacağını belirtti.

Şimdi AKP'ye seslenmek istiyorum;

ARANIZDA İSTİSNALARINIZ OLSA DA SİZLER, BİLİYORUZ Kİ, ÇOK SEVDİĞİNİZ DOKUNULMAZLIK ZIRHI ARKASINDAN ORTAYA ÇIKMIYORSUNUZ VE ORADA RAHATSINIZ, AMA, BİZE KÖTÜ ÖRNEK OLUR DÜŞÜNCESİNDEN UZAKLAŞARAK, HİÇ OLMAZSA KENDİNİ ŞAİBELERDEN KURTARMAK İSTEYENLERE DE, ENGEL OLMAYIN VE AKLANMALARINA FIRSAT VERİN....


Bu meyanda, bugüne değin 162 başlıkta hazırladığım yazılarımın, 100.000'in üzerinde tıklanması ve düşüncelerimin bir çok okuyanla paylaşılmasına vesile olması nedeniyle de, Milliyet Gazetesine ikinci bir kez daha teşekkür etmek istiyorum...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kutlarım sizi. Selamlar...

Yalnıztürk 
 16.07.2008 0:09
Cevap :
RİCA EDERİM DEĞERLİ KARDEŞİM, BİR ŞEY DEĞİL.UMARIM, KENDİSİNİ TEMİZ ELLER OLARAK ADLANDIRAN VE TEMİZ ELLER OPERASYONU İÇİN DÜĞMEYE BASTIKLARINI İFADE EDENLER,ELLERİNE BİR AYNA ALIRLAR VE KENDİLERİNE BİR BAKARLAR... BU ÜLKE İNSANI,TEMİZ ELLER OPERASYONUNDAN ÖNCE, DOKUNULMAZLIĞIN ARKASINDAN DEĞİL, DOKUNULMAZLIK ZIRHI KALDIRILMIŞ İNSANLARCA YAPILACAK TEMİZ SİYASETİ ÖZLEMEKTEDİR...ÜLKEMİZDE SİYASETLE UĞRAŞANLARIN DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILDIĞINDA VE HALK İÇİN YAPTIKLARI VE YAPMADIKLARININ HESABI SADECE SEÇİMDEN SEÇİME SEÇİLMEK YA DA SEÇİLMEMEMEK ŞEKLİYLE DEĞİL,YAPTIKLARI VE YAPMADIKLARININ HESABI,TIPKI DOKUNULMAZLIĞI OLMAYAN SADE VATANDAŞLARA UYGULANDIĞI GİBİ, YARGI KARŞISINDA HESABI SORULABİLDİĞİNDE GÖRÜLECEKTİR Kİ, ÜLKEMİZDE NE TEMİZ ELLER OPERASYONUNA VE NE DE DARBE GİRİŞİMLERİNE GEREK KALMAYACAKTIR. Ü L K E M İ Z İ N T E K S O R U N U, D E M O K R A S İ A Y I B I O L A N V E K A L D I R I L M A S I N D A Z O R U N L U L U K B U L U N A N D O K U N U L M A Z L I K T I R.  16.07.2008 10:54
 

SIZI KUTLARIM, CESARETINIZDEN DOLAYI. SN BAYKAL DA COK GUZEL BIR ONERI SUNDU FAKAT SES YOK NE YAZIKKI, UMIDIMIZI KESMIYELIM SIZLER GIBI CESUR VE AYDINLARIMIZ OLDUKCA SUSMADIKCA, OLACAK INSALLAH DIYELIM. SUSTURULMAZSAK. MUSTAFA BEYN DEDIGI GIBI, ERGENEKON HERYERE KONUYOR, ATATURKCULER VE CUMHURIYETCILER DE TERORIST ARANMAMALI. CUMHURIYET CUMHURIYET INADINA CUMHURRIYET, DIYORUM. KUTLARIM SIZI, GUZEL ULKEMIN INSANLARINA SELAM VE SEVGILER, HARIKASINIZ

Guler seberol 
 14.07.2008 13:09
Cevap :
MERHABA GÜLER HANIM, ARTIK ÜLKEMİZDEDE,BİR TAKIM ŞEYLER DEĞİŞMELİDİR.BUNLARIN İÇERİSİNDE İMTİYAZLI SINIFLAR KOLLANMAMALI,SİYASİLERİN SIRTINDAKİ DOKUNULMAZLIK ZIRHI ÇIKARILMALI,ZAMAN AŞIMI GİBİ ÖZELLİKLE HORTUMCULARI,SİYASİLERİ VE ÜST DÜZEY BÜROKRATLARI KORUYAN HUKUKİ KAVRAMLAR HUKUK LÜGATINDAN ÇIKARILMALI,BUNUN YANINDADA TABİİ Kİ DÜŞÜNCELERDE SERBESTÇE İFADE EDİLEBİLMELİDİR.TÜM BU GÜZEL OLAYLARIN GERÇEKLEŞEBİLMESİ İÇİN DE,BU DÜŞÜNCELER,HER PLATFORMDA KORKUSUZCA VE UYGUN BİR LİSANLA HEPİMİZCE DİLLENDİRİLEBİLMELİDİR. BÖYLELİKLE,SÖZ KONUSU DÜZENLEMELERİN HAYATA GEÇİRİLEBİLMESİ İÇİN,BU KONUDA ETKİLİ VE YETKİLİ OLANLARIN HAREKETE GEÇİRİLEBİLMESİ SAĞLANMALIDIR. BU TABİİ Kİ SİLAH ZORUYLA DEĞİL,SÖZ KONUSU OLAYLARDAN YAŞANAN OLUMSUZLUKLARIN,SÜREKLİ GÜNDEMDE TUTULMASI SURETİYLE YAPILMALIDIR. YANİ SİYASİLERİ,OLUMSUZ YÖNDE YAPTIKLARINI YÜZLERİNE VURARAK ONLARI UTANDIRMALIYIZ.BU DAVRANIŞ SONUCU ONLAR,YA BU KONULARDA GEREĞİNİ YAPACAKLARDIR YA DA HALK OLARAK BİZLERİN YÜZÜNE BAKAMAYACAKLARDIR...  14.07.2008 20:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 407
Toplam yorum
: 524
Toplam mesaj
: 82
Ort. okunma sayısı
: 847
Kayıt tarihi
: 02.07.06
 
 

15.12.1950 Mersin doğumluyum. İzmir Ticari İlimler Mezunuyum. Bir Kamu Kuruluşundan  Şube Müdürü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster