Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '21

 
Kategori
Futurizm
Okunma Sayısı
26
 

MİLLİYET YETMİŞBİR YAŞINDA

KUTLARIM

Milliyet 71 yaşına girdiği 03 Mayıs 2021 gününde; "Bilimin ışığında bir kaynak" ve "Gençliğin elinde bir Rehber"  olarak nereden nereye geldiğinin ve nereye gideceğinin hesabını veriyor.

"Basında güven pusulası"ndan şaşmayan,  dergi-gazete içeriğindeki kupürleri okurlarca arşivlenen, amiral gemisi ana gazetesine ek olarak, okurlarına filika dergiler armağan eden, tefrika roman nostaljisini dirilten; 1. doğum gününde 17, şimdilerde 88 yaşında bir okuru ve blog.milliyet.com.tr yazarı olarak Milliyeti sevinçle kutlarım.

GÜNLÜK GAZETE ANLIK GAZETE

İnsanoğlu haber -bilgi- ve yorum ihtiyacını sellüloz ortamda; kitap, dergi, günlük gazete ile karşıladı. Giderek haber ve yorum ihtiyacı çoğalarak hızlandı ve sellüloz gazeteler; basılmaya başlandıkları anda kağıda geçirilen harf ve resim fotoğrafına dönüştüler. Günlük sellüloz gazeteler, günlük tutanaklar olarak yaşamlarını sürdürmeye başladılar.

Teknoloji bununla da yetinmedi; cep telefonuyla  anlık Radyoyu Televizyonu, interneti; dinleyicinin, izleyicinin, okurun cebine soktu ve onun video çekimi yaparak bireysel haberci olabilmesini sağladı.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 82
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 29
Kayıt tarihi
: 26.10.20
 
 

01 Şubat 1933 Tirebolu -Giresun- doğumluyum. İstanbul Üniversitesinde Halkla İlişkiler dalında li..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster