Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

İbrahim Erdem KARABULUT

http://blog.milliyet.com.tr/pars

13 Haziran '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
554
 

Milliyetçi seçmen

Milliyetçi seçmen
 

ÜLKEM VATANIM VATANDAŞIM


Tabi milliyetçiler derken diğer siyasi partilere oy verenlerin milliyetçi olmadığını söylemek gibi bir söylem içinde olmadığımızı baştan belirtmemizde yarar var sanıyorum.

Bizim ifade etmek istediğimiz adı Milliyetçi hareket olan siyasi oluşumun seçmeninin beklediği sorular olduğunu sanıyorum okuyucularımız net bir şekilde anlayacaklardır.

Kemikleşmiş asla oyundan ve düşüncesinden taviz vermeyen milliyetçi hareket partisinin seçmeni 40.yıllık geleneğini her ne kadar yaşatsa da bu partiye yeni katılım gösteren duyarlı seçmen ile yıllarca bu partiye oy veren seçmen bazı soruların yanıtlanmasını bekliyor.

Bu beklentilerini ise mahalle kanaat önderlerine yönelterek anlatsa da kesin bir cevap alamadığını görmekteyiz.

Meclise çeşitli olayların gölgesinde koalisyon hükümeti olarak girdiği dönemde meclis başkanı olarak atadığı Ömer İZGİ, Meclis başkan vekilliğini yürüten Murat Sökmen oğlu, Meclis idare amirliğini üstlenen Ahmet Çakar neden partide yoklar.

Milliyetçilerin renkli siması her arenada temsilci olarak gördükleri Rahmetli Mehmet GÜL ismini neden aynı görevlerde göremediklerini irdelemelerini bırakın, neden partide olmadıklarını sormaları, cevap alamamaları seçmenin kafasındaki bazı soru işaretleri.

Olaylı geçen kongrede en fazla oyu ilk turda alan Tuğrul TÜRKEŞ ikinci tur oylamada bir diğer aday Ramiz ONGUN’UN Genel başkan Devlet BAHÇELİ lehine çekilmesi ile kongreyi savaş alanına çeviren Azmi KARAMAHMUTOĞLU neden partide yok sorusu seçmen tarafından irdelenmiyor mu?

Genel başkan lehine çekilerek genel başkanın seçilmesini sağlayan Ramiz ONGUN’UN partide olmaması seçmenin dikkatini çekmiyor mu?

İstanbul gibi bir metropolde bu partiye gönül vermiş Ülkücü gençliğin 12.yıl liderliğini yapan ERDEM KARAKOÇ isminin partide olmaması onun yetiştirdiği gençlik tarafından sorgulanmıyor mu?

Son olarak ismini Ülkücü olarak Trakya bölgesine altın harflerle kazıyan Kırklareli eski belediye başkanı mevcut MHP il başkanı iken AKP ye geçen Cengiz BAĞDAN seçmen tarafından neden ayrıldığı sorusuna yanıt bekleyen sorular arasına girmedi mi?

Yıllarca bu siyasi oluşuma gönül veren kemikleşmiş özveride bulunan, kişiliğinden ve değerlerinden, milli ve manevi duygularından asla ödün vermeyen bu seçmen şimdilerde yine aynı vefayı göstererek olsun benim partim diyerek hala partisine sarılıyorsa bundan bu ve benzeri soruların cevabını istemekten vazgeçmiştir anlamını çıkarmamak gerekir.

Amaçları her şey Türk tarafından Türk’e göre Türk için duygularını taşıyan vatan sevdasını bu parti içinde arayan kemikleşmiş seçmenin özde birlik duyguları ile oynamamak gerektiği kanaatindeyim.

İbrahim Erdem KARABULUT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haklısınız. Bu soruların cevapları mutlaka alınmalı... Cevaplar tatmin edici olduğu oranda MHP itibar kazanacaktır. Bu vesileyle, parti üst yönetiminin "ekonomik çözümler" konusunda da çareler üretebilmesi, bu partinin kitleler için bir umut olmasını sağlayabilir. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 13.06.2010 9:38
Cevap :
teşekürler  10.03.2012 13:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 362
Kayıt tarihi
: 07.05.10
 
 

Yönetici. Yerel basın birliği 2.bölge başkanı. Tekstil senaliza yönetim kurulu başkanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster