Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '11

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
583
 

Milliyetçiler MHP'de toplanıyor

Milliyetçiler MHP'de toplanıyor
 

MHP, birleşmenin adresi...


Haziran 2011 seçimleri esas olarak MHP ile AKP arasında geçecek. Bu seçimler MHP için bir varolma yok olma mücadelesidir. Biz buna Türkiye Cumhuriyeti'nin var olma yok olma mücadelesi olarak bakıyoruz. Çünkü MHP'yi Cumhuriyetin sigortası olarak görüyoruz. 

Artık sarih olarak ortaya çıkmıştır ki, AKP, elindeki bütün medya gücünü, devlet gücünü, “dinî-mistik-cemaat” gücünü kullanarak MHP'yi safdışı etmeye çalışıyor. O derece ki, 10 senedir ittifak içinde olduğu “liberal-entel”lerle ters düşme pahasına “Milliyetçi” oylara göz dikmiştir. Milliyetçi'lere göz kırpmakta, Milliyetçi oyları alabilmek için her yolu denemektedir. Milliyetçilerin hoşuna gidecek söylem ve eylemlerde bulunmaktadır. 

Hedef bellidir... Öncelikle MHP, TBMM dışında kalmalıdır. Bu sayede bir taşla 2 kuş vurulacaktır... 

Birincisi, MHP oyları boşa gideceğinden AKP hakettiğinden daha fazla milletvekili çıkaracaktır. Belki de Anayasa'yı tek başına değiştireceği güce ulaşacaktır. 

İkincisi, MHP'siz bir meclis, AKP için dikensiz bir gülbahçesi olacaktır. Hesap budur. 

Böyle bir güce ulaşan AKP'nin ülkeyi ne gibi badirelere, maceralara sürükleyeceği meçhuldür... Tehlikelidir... Muhtemelen çıkmaz, kontrolsüz bir yoldur. 

Mesele bunu idrak edebilmektedir. 

Çok şükür bu idrake ulaşanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. 

Bu idrak sahiplerinin sahip çıkması ve kitleleri şuurlandırmasıyla MHP'ye planlanan “ameliyat” başarısız olacaktır. 

Hatta bu şuurlanma sayesinde MHP şahlanacaktır. Memleketin kaderinde söz sahibi olacak bir siyasî güce ulaşacaktır. 

Her geçen gün bu idarake ulaşmanın ve şuurlanmanın yeni bir emaresini görüyoruz. 

Son olarak, 23 Ocak Pazar günü, MHP ile BBP üyeleri, "Güç Birliği'' adı altında İstanbul'da Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. MHP İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Türkiye'nin 8 yıldır devletin bekası ve milletin birliği noktasında zaafa düşürüldüğünü söyleyerek, bu toplantıda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısına uyduklarını kaydetti. Kaya, "Bu parti sayın Başbuğumuzun bize emanetidir. Ana ocak burasıdır. Birleşme çağrılarının adresi de MHP'dir. Sadece BBP'lilere değil, çeşitli sebeplerden hareketin dışında kalmış arkadaşlarımıza yönelik bir çağrıdır" dedi. BBP İstanbul eski İl Başkanı İsmail Türk de, buluşmaya ilişkin, "MHP, milliyetçi dünya görüşüne sahip tabanın iltifatına mazhardır. Siyasi anlamda güç burada. Bahçeli'nin güç birliği çağrısına kayıtsız şartsız biz Türk-İslam Ülküsü'ne sahip ülkücüler olarak seçimlerde icabet edeceğiz'' değerlendirmesinde bulundu. Toplantıya, her iki partinin yeni ve eski yöneticilerinin yanı sıra, Ülkü ve Alperen ocakları, bazı sendika ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.(Sabah, 24 Ocak 2011) 

Benzer faaliyet ve toplantıların artacağı aşikardır. Milliyetçilerin, ülkenin durumu ve götürülmek iştendiği noktayı doğru teşhis edecek bir idrak düzeyinde olduklarına hiç şüphe yoktur. 

Tabanda oluşan birleşmenin tepede de yankı bulacağı ve Haziran seçimlerine bütün Milliyetçilerin MHP çatısı altında, “güçbirliği” içinde gidecekleri aklın ve ülke menfaatinin gereğidir. 

x x x 

MEDYADAN 

Başbakanın her yaptığını alkışlamak, apaçık yanlışlara dahi konjonktürel, politik vs. gerekçeler üreterek destek olmak, sözümü hiç sakınmayacağım, bir tür yalakalıktır. Başbakanın hiddetinden çekinip, hem onu hem kendilerini hem de ülkenin selametini tehlikeye sokanları, herkesin hatırlaması geren bir dize ile uyarıyorum: 

“Hak sillesinin sadası yoktur! 

Bir vurdu mu, devası yoktur!” 

İnşallah bu devasız duruma düşmeyiz! 

Hidayet Şafkatli TUKSAL, StarGazete 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

PKK lideriyle görüşenler nasıl milliyetçi olabilirler?Tayyip milliyetçileri MHP den koparacakmış.İnsanlar bunu bilmiyorlar mı.MHP nin barajın altına düşmesi de %30 oy oranlarına yükselmesi de kendi elinde.Ben şu anki duruma göre MHP ye oy vermiyorum. Çünkü eksiklik ve yanlışları var.Buna rağmen ülkeyi satmayacak tek parti olarak görüyorum. Ben MHP ye oy verdiğim gün MHP %30 oy alır. Şu haliyle vizyon sorunu var ve ülkeyi tam olarak kucaklamıyor görüntüsü var. MHP'nin Erzurumdaki oyu %10 dur.Bu sonuç ip atmanın hata olduğunu gösteriyor. MHP şu haliyle Kürtlere karşı yani ayrımcı bir parti gibi gösteriliyor.MHP PKK ya amansızca karşı olmalı ama Kürtleri kucaklamalı. "Şivan Perver Ağıtları" diye bir yazım var. MHPnin Kürtlere yaklaşımı bu yazıdaki gibi olmalı.

Kerim Korkut 
 29.01.2011 17:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1412
Toplam yorum
: 5027
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1223
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Okul..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster