Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '20

 
Kategori
Üniversitelinin Sesi
Okunma Sayısı
56
 

Mine Ayman

Mine Ayman

 

Kendisi Eski bir Radyo programcısı..

Bunu yazma gereği hissettim. 

Çünkü; radyo bir kimliktir..

Sanatın bir parçasıdır...

 

Sanat ise hayattır...

 

Röportaj Sizlerle..

 

 

S1- Radyo ve İnsan kavramını bağdaştırarak bir cümlede ifade edebilir misin?

 

Hayat enerjisini arttıran ve insanları müzikle iyileştiren sihirli buluşma noktası. 

 

 

 

 

S2- Astroloji ve Habercilik bu iki kavramı bağdaştırıp kendinize kimlik oluşturmayı nasıl başardınız, formül nedir?

 

Çocukluğumdan beri hem radyocuyum hem de astrolojiyle ilgilendim. Son 10 yıldır astroloji yazılarımla ve videolarımla astrolog olarak da sevenlerimle buluşuyorum. Astroloji insanları çok doğru yönlendiren çok faydalı bir öğreti ve bu önemli bilgileri mümkün olduğu kadar yıllardır herkese ulaştımaya çalısıyorum. Bilinçli olan ve astrolojiyi keşfeden insanlar zaten bu değerli bilgilerin ciddiyetini ve kıymetini anlıyor, bu yüzden haber sitelerinde ve haber programlarında bile astroloji artık daha yoğun bir şekilde var. 

 

 

 

 

S3- Özgüveni olmayan insanlar kendini ifade etmede bi’ hayli zorluk yaşarlar..

Dermanı nedir sence bu durumun? 

 

Bir çok insanın özgüveni var gibi görünür ama aslında çoğu insanın özgüven sorunu vardır. Eğer insanlar eksiklerini ve zaaflarını doğru tespit edebilirlerse o zaman bu konularda önlem alıp kendilerini güçlendirebilirler. Astrolojide de kişilerin haritaları incelendiğinde bu tür problemler tespit edilip sorunları azaltmak için danışanlara tavsiyelerde bulunabiliyoruz. 

 

 

 

 

S4- Blog okuyucuları için soruyorum. Radyo İletişim Danışmanlığı nedir tanım olarak? Sende ki karşılığını okumak güzel olurdu doğrusu.. 

 

Radyo İletişim Danışmanlığı, sanatçıların radyolardaki tanıtımını kapsayan bir meslek. Basın danışmanlığından yola çıkarak bu ismi 11 yıl önce ilk kullanan ve sektöre radyo danışmanlığını getiren ilk kişi benim. Normalde basın danışmanları radyo, tv ve gazeteyle ilgili çalıştıkları isimleri tanıtır, haberlerini yaptırır. Bu üç alanda yoğunlaşmak zor olduğu için ve tek bir alana yoğunlaşıldığında daha başarılı olunacağını düşündüğüm için bu yeni mesleği 11 sene önce icat etmiş oldum. Ben 13 yaşımdan beri radyocuyum ve neredeyse bi çok radyocuyla aynı radyoda program yapma fırsatım oldu. En iyi bildiğim şey radyo olduğu için ve bir şarkının sevilmesinde radyocuların çok önemli olduğunu bildiğim için sanatçı ve şarkı tanıtımlarımda ağırlığı radyolara vermeye karar verdim. Çok doğru bir karar aldığım ortada, son dört, beş yıldır sanatçılar da artık radyolara çok daha fazla önem vermeye başladı. Ayrıca bir çok radyocu meslektaşıma da öncü ve örnek olmanın mutluluğunu yaşıyorum, şimdi onlar da başarıyla radyo danışmanlığı yapıyorlar. 

 

 

 

 

 

S5- Bugüne kadar okuduğunuz En didaktik eser nedir? Neden bu özelliğe sahip olduğunu düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlayınız...

 

Benim için astroloji kitapları didaktik kitaplar çünkü hepsinden çok fazla şey öğrendim. Mesela Ruhsal Astroloji adlı kitabı çok önemli bilgiler öğrenmek isteyen astroloji meraklılarına tavsiye edebilirim. 

 

 

 

 

 

S6- Dünyanın en Odun erkeği ile bir hayat paylaştığını hayal et..

Ondan beklenmeyecek ilk hareket sence ne olurdu? 

 

Romantik ve övgü dolu sözler :)

 

 

 

 

S7- 1 Güne neler sığar sence? Mine hanım gününü nasıl geçirir :)) biraz bahseder misin? 

 

Hayatımız korona öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyor artık. Eskiden sürekli hareket halindeydim; çalıştığım sanatçılarla radyo ziyaretleri ve programlar, lansmanlar ve sahneler, astroloji video çekimleri, Enikonu Sohbet program çekimleri, haftada 2-3 gün pilates, AVM alışverişleri ve cafe buluşmaları, kuaför ve güzellik merkezleri, sahil yürüyüşleri... ama şimdi nerdeyse hiç birini yapamaz oldum maalesef. Son iki aydır geç yatıp geç uyanıyorum, astroloji videolarımı kendim çekip, programlarımı da Instagram üzerinden canlı yayınlarla yapıyorum. Evde spor yapmak hoşuma gitmiyor, motive olamadığım için bu ara pek yapamıyorum. Bol bol Netflix’de dizi ve film izliyorum yani bir çok insanın yaptığı şeyleri yapıyorum. Yeniden müzik ve radyo sektörlerinin canlanmasını, böylece yeniden yoğun çalışma hayatımın başlamasını bekliyorum.

 

 

 

 

S8- Ezberci misin? Yoksa doğaçlama mı yorum yapıyorsunuz YouTube kanalınızda?

 

Tamamen doğaçlama yapıyorum yorumlarımı, ezberlemek hiç bana göre değil, okul zamanında da çok zorlanırdım. Tüm yorumlarımı kendi bilgimle ve gökyüzündeki gezegen hareketlerine göre, o anda içimden geldiği şekilde anlatarak yapıyorum.

 

 

 

 

 

S9- KARMA kavramına inanıyor musun? Yoksa her şey Kadere mi bağlı? 

 

Her ikisine de inanıyorum zaten birbirini destekliyorlar bence. Kader var ama kader seçenekli yani seçiminize göre kader şekilleniyor bence. Karma da kesinlikle var, herkes bu hayatta ektiğini biçiyor, mutlaka yaptığı haksızlığı ya da zalimliğin bedelini ödemeden ölmüyor bence. 

 

 

 

 

Ve son soru..

S10- Terazi Eşitliği temsil eder.. Fakat Türkiye’de bu yok. Sorun sizce nerede? 

 

Astrolog olarak cevaplarsam eğer Türkiye’nin burcu Akrep yani Akrep “ya hep ya hiç” cümlesini yaşar. Bu cümlede denge ve eşitlik yoktur. Dolayısıyla Türkiye’de belki de bu yüzden her şeyin uçlarda yaşandığını düşünüyorum, iyi de var kötü de, her şeyin en güzeli de var en kötüsü de, her şey uçlarda ama Türkiye aynı zamanda tıpkı Akrep burcu gibi hep dönüşüyor ve içindeki her şeyi dönüştürüyor. Bu ülke ve insanları her ne yaşarsa yaşasın her zaman küllerinden doğmayı başarıyor bence. 

 

 

 

Röportaj - İHSAN TEKİN

Büşran Betül Kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 60
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 70
Kayıt tarihi
: 11.02.20
 
 

Güzel yazıyorum.. Ne Ararsan Var.. Bence okumalısın.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster