Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Haziran '09

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
815
 

Minik Ali'ye geçmiş olsun

Minik Ali'ye geçmiş olsun
 

www.milliyet.com.tr Yasam


"Be kardeşim bu çirkin hayvanın neresini seversiniz anlamış değilim, elinizi uzatsanız Allah muhafaza geri çekemezsiniz!"

Yok, olmayacak böyle; “Köpeksiz köyde değneksiz gezenler”den değil, bundan sonra köpekli yerlerde değnekle gezenlerden olacağız.
Bu değnek başka değnek! “İt değneği” ucundan elektrik vereni olabilir, ucundan kesici alet çıkanı olabilir, ucundan ateş edeni olabilir, ucundan daha başka ne çıkaracağınız sizin paşa gönlünüze ve hayal gücünüze kalmış!

Ama ben bütün olta kamışlarımın içine pitbullar için özel tasarım bir ürünümü yerleştirmeye karar verdim! Kamışın içindekini pitbullar için dizayn etmişken müsaade edin de bu yaratıkları başıboş bırakan it sahipleri için de iki kelam edeyim!

Siz be kardeşim, bu ne düğü belirsiz psikopat yaratığı; insanların yürümesi için yapılan kaldırımlar da veya çoluk çocuk oturup nefes alabilmesi için zor bela rant’tan kurtarılmış sınırlı yerlerde ki, tıklım tıkış insanlarla dolu parklarda gezdirmekten ne zevk alırsınız?

Bu nasıl bir hayvan sevgisidir?... Bakılacak bu köpekten başka köpek kalmadı mı memlekette?

Hoş sevmek için değil tabi gezdirdikleri... Bir kere bunlar hayvan değil yaratık! Bu insanlar bu yaratıkları ya dövüştürerek egolarını tatmin etmek veyahut bu yaratıkları suç işlemek için bakıyor olmalılar! Genelde bir çoğumuz hayvan sever ve bakarız... Kedi, köpek, koyun kuzu, keçi oğlak, güvercin, saka, kanarya, bülbül, tavşan, balık vs!

Be kardeşim bu çirkin hayvanın neresini seversiniz anlamış değilim, elinizi uzatsanız Allah muhafaza geri çekemezsiniz!

Çocuklar ve yetişkinler ısırıldığınla, Aileleri geçirdikleri travmayla kalıyor! Siz de biraz vicdan varsa ömür boyu onun azabını çekersiniz... O’da yoksa yeni bir tane psikopat it alır, sokaklarda hava atarsınız! Eminim bu yaratıkları görenler “aaa ite bak" dediklerinde;

Aman dikkatli olun fıkrada ki gibi tongaya düşmeyin! Biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. her geçen gün daha iyi öğreniyoruz! İnsanların hayatı, köpeklerin itlerin, yaratıkların her türlü hayvanın (!) hayatından daha değerlidir. Bu hep böyledir...

Minik Aliye geçmiş olsun diyoruz... İnşallah bu travmayı çabuk atlatır ve yine eskisi gibi oynar!

Basında Pitbull ile ilgili haberler:

İstanbulda minik Ali’nin bacağını parçaladı

Adana’da Pitbul Çocuğun Ayağını Parçaladı

Kayseri’de Pitbull ayağını parçaladı

Çanakkale’de Pitbull çocuğa saldırdı

İST. İkitelli’de bir öğrenci ile bir taksiciye pitbull saldırıp yaraladı

Not: İlk defa köpek döğüşü ile ilgili bir video izledim. Bir takım insanlar kendi vahşiliklerini gizleyip köpekler üzerinden bahse giriyor! Çok iğrençti. Unutamayacağım mesajlar aldım ve duyduklarımı ve gördüklerimi telapati yolu ile sahiplerine fazlasıyla iade ediyorum. Bu kayıtları incelemek için Cumhuriyet savcılığına gitmeyi düşünüyorum! Sizce bir sonuç çıkar mı?

M. Talip Girgin
Tüm yazdıklarım!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 438
Toplam yorum
: 1047
Toplam mesaj
: 121
Ort. okunma sayısı
: 792
Kayıt tarihi
: 07.01.07
 
 

Milliyet Blog’a hangi vesile ile kayıt olduğumu doğrusu hatırlamıyorum!  Bende birçoğunuz gibi ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster