Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '20

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
29
 

Miray Gündoğdu

Sizi Tanıyalım?

Tasarım Yaparken Neye Önem Veriyorsunuz?

Hangi Renklerle çalışmayı seviyorsunuz?

Modacı olmaya tam olarak ne zaman karar verdiniz?

Sizi tanıyalım..

- Ben Miray Gündoğdu Temmuz'un 15 inde doğdum ve tam bir yaz çocuğuyum. Aktif olarak 4 yıldır kendi moda evim var ve kişiye özel tasarımlar yaparak Tülin Şahin, Gülden gibi Türkiye'nin önemli isimlerinin Modacısı olarak ilerlemeye devam ediyorum. Tamamen kişiye özel çalıştığım bir sistemim var.

Tasarım yaparken nelere önem veriyorsunuz?

- Tasarım yaparken başta kişiyi tanımam gerekiyor. Vücut hatlarını , proporsiyonunu, statüsünü herşeyiyle alakalı bilgi sahibi olmam gerekiyor. Bunun yanı sıra ten rengi, saç ve göz rengi bunlara da önem verip , nerede giyeceği ve nasıl kullanacağına da önem veriyorum.Kişinin konfor alanını korumasını da önemsiyorum.
İlhamımı yaşayan bir şeyden insandan alıyorum.

Hangi renklerle çalışmayı seviyorsunuz?

- Tabii ki herkesin gönlünde yatan özel renkler vardır ama ben bütün renklere aşığım diyebiliriz. Renkler hayatımızın bir parçası ve ben tüm renklerden bir bütünlük yaratıldığına inanıyorum. En güzel manzaralar bütün renklerin barındığı anlarda ortaya çıkar . Örneğin gün doğumu bize tüm renkleri sunduğu için güzeldir ve izlemeyi severiz. Bunun gibi bir çok örnek var. Dönem dönem değişse de popüler olan renkler bizim ruh halimizi yansıtma özelliklerine sahiptir. Bu sebeple hepsini seviyorum.

Modacı olmaya tam olarak ne zaman karar verdiniz?

- Her zaman sanata ilgim vardı. Tiyatroya , resim ve müziğe olan ilgim hep vardı. Sanatın kalıcı olan hali olarak düşündüğüm için kumaşlarla eserlerimi kalıcı hale getiriyorum diye düşünüyorum. Moda tasarımın yanı sıra güzel sanatlar eğitimi de alarak sanat tarihi üzerinde yoğun çalışmalar yaptım.
Gönlümde olan bir şeydi, 7 sene sektörle ilgili birtakım önemli markaların tasarım ekiplerindeydim ancak şimdi son 5 yıldır kendi Moda evim var.

Sizi diğer modacılardan ayıran bir noktanız var mı?

- Hepimiz bütün tasarımcılar moda dünyasının renkleri birileri ayakkabı , birileri çanta birileri de kıyafet tasarlamak durumunda ; tasarımcılar buna kendileri karar veriyor sonuçta. Seçtiğimiz yollarda farklılıklarımız öne çıkıyor ben gece kıyafeti ve sahne kostümü alanında ilerleme yolunu seçtim. Özünde bir şeyi yaratmak ve tasarlamak çok özel bu durum o yüzden bütün tasarımcı arkadaşlarıma saygı duyuyorum ve yaptıkları şeyleri beğeniyorum.

Ürünlerinize nasıl ulaşabiliriz nasıl bir sistemle çalışıyorsunuz?

- Şu anda günümüz dünyasında herşey dijitale taşındı biliyorsunuz. Bende önemli bir e-ticaret sitesiyle anlaşma yaparak artık tasarımlarımı Nişantaşında bulunan Showroom'um dışında  oradan da beni seven insanlara ulaştırmayı hedefliyorum.Bu tasarımlar daha günlük kullanıma uygun ancak yine de özel parçalar olacak çünkü yaptığım tasarımdan bir tane daha yapmıyorum. Yani sadece bir ürün olarak tasarlıyorum. İşimiz insana temas edilerek yapılan bir iş çünkü ölçü almamız, prova yapmamız gerekiyor ancak bu pandemi sürecinde insanlara ancak bu şekilde hizmet verebileceğimizi düşünüyorum.


Miray Gündoğdu.


Röportaj - İHSAN TEKİN.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 70
Kayıt tarihi
: 11.02.20
 
 

Güzel yazıyorum.. Ne Ararsan Var.. Bence okumalısın.. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster