Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Aralık '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1604
 

Mis gibi Karadeniz kokan dizi "Sevdaluk" başladı...

Mis gibi Karadeniz kokan dizi "Sevdaluk" başladı...
 

Show TV’nin yeni dizisi Sevdaluk sonunda başladı. Başrollerini Erdal Özyağcılar ,Demet Akbağ, Devin Özgür Çınar, İbrahim Kendirci ve Zuhal Gencer Erkaya’nın paylaştığı  Sevdaluk mis gibi Karadeniz kokusuyla ilk bölümüyle bizleri sarıp sarmaladı.

Çünkü içine tüm özlemlerimizi eklemişte gelmiş. Su gibi akan mizah dili, usta oyuncular, düşündüren replikler, özlediğimiz sanatçılardan parçalar ve ve Karadeniz’in muhteşem doğası.

Karadeniz aşığı olduğumu bilen bilir. Sadece Karadeniz’e değil o çetin koşullarda doğası gibi zenginliklere sahip zeki insanlarına da hayranım. Çok uzun bir dönemi orada geçirdikten sonra şimdi tekrar gitmek gibi geldi.

Bu dizi tüm bunları harmanlamış getirmiş ekranlara.

Ve Karadeniz’de yapılacak Hidro Elektrik Santrali ( HES ) konusuyla oradaki tahribata da dikkat çekiyor. Arkasını önünü gözümüzün önüne seriyor.

Şimdilik Adalet ve Ali İhsan karakterlerini biraz anladık ve tanıdık. İlerleyen bölümlerde tüm karakterleri daha net tanıdıkça detaylı anlatımlı analiz yazımı yazarım.

Ama ilk bölümün bu harmanını yazmaktan geri duramadım. Bu dizi izlenmeli ve izletilmeli bence.

Bir dizide olmazsa olmaz haline gelen güzellik kavramlarını arayıp oyunculuğu atlayanlara, senaryoda entrika dramın dibine vurmakla bir bölge ve sorunlarına değinilmeyeceğini göstermek adına, işine aşık, yaptığı her işe özellikle titizlenen oyuncular görmek adına ve daha birçok şey adına.

Şimdiden Çarşamba’nın dengelerini değiştireceğini düşündüğüm BKM mutfağından çıkan yönetmenliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı Sevdaluk Show Tv’nin de bu yılki en iyi ve en doğru işi olmuş.

Tebrikler ve yolun açık olsun Sevdaluk aynı yağmurun altında ıslattınız, gönlümüze de ruhumuza da dokundunuz…

oyatekin@gmail.com                                         

https://twitter.com/#!/oyatekin (@oyatekin)

http://yurthaber.mynet.com/yazarlar/tum/1/o.tekin35

OYA TEKİN / MEDYABEY.COM

Oya Tekin/ Engelliler Haber ve Bilgi Portatalı Yaşadıkça.com köşe yazarı

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İyi bir tahlil. Dizi sevmem hayatta. Bunu, sonuna kadar seyrettim. Ve devam edeceğim seyretmeğe. Doğa güzel. Oynayanlar güzel. Esprili dil de güzel. 2006 yılından beri yazmaktasınız. O zamandan bu yana öne çıkmayışınız, polemik yokluğundandır diye düşünüyorum. Blogda kavga gürültü polemikleri ile insanlar sivrileşip öne çıkıyor.Anlattığınız basın çileniz de meydanda. Yazma aşkı da meydanda. Sizinle bir veya iki defa bu sütunlarda karşılaştık. Doğru mu sözlerim? Ama, çilekeş hakiki bir basın emektgarı olan sizle daha öncelerden tanışmalıydık. Üstelik de İzmirde oturuyoruz. Öyle değil mi? Ben de dergi çıkardım uzun yıllar. Bunun ne olduğunu ben de bilirim.Size başarılar dilerim. Selam ve saygı ile derim.

Muzaffer Cellek 
 12.12.2013 9:17
Cevap :
:)) Merhaba Muzaffer Bey. Açıkçası Blog'da öne çıkmak gibi bir düşünce içeriside hiç olmadım. Üye olurken de sonra da. Hedef kitlem üzerinden yürüyüp gidiyorum. Bazen yapımcı, bazen yönetmen, bazen RTÜK, bazen belediye zaten sadece burada yazmıyorum. Söylemeye çalıştığım bloga çok anlam yüklemiyorum. Ama tanışamadığımız konusunda haklısınız. Milliyet'in Doğan Medya toplantısından sonra hiçbir organizasyona katılmadım. Çokça ters zamanlama, yoğunluk vs. nedenler gibi. Ancak haklısınız sizinle tanışmam gerekirdi ki tanışmayı istediğim sevdiğim, önemsediğim kalemlemlerden birisiniz. En kısa zamanda gerçekleştirmeliyiz de. Temenni ve dilekleriniz için teşekkürler. Selamlar...  12.12.2013 12:52
 

ilk bölümü ben de seyrettim.Gerçekten güzel..Yörenin bir insanı olmama rağmen yeni görüyormuş gibi o güzelim doğayı seyre doyamadım.Ancak dizinin en büyük şansızlığı Muhteşem Yüzyıl'la aynı saatte olması..İki yıldır seyredilen, fenomen bir dizi varken ancak reklam aralarında seyredilebilir.Bu yüzden ya başka bir güne alınsın ya da tatil günleri tekrarı verilsin..Saygılar..

mustafa semih arıcı 
 12.12.2013 8:45
Cevap :
Muhteşem Yüzyıl karşısında işi zor değil aslında yeterki çizgisini bozmasın ve ilk birkaç bölümünü insanlara iyi tanıtsın. Zaten şu an tüm kişiler de ilk bölümüyle 3. AB'de 5. oldu. Reyting verileri ilk bölüm için oldukça iyi bir sonuç. Zor bir gecede kendini gösterdi. Muhteşemden artık çokça yoruldu insanlar ama son sezonun merakla Şehzadeler kısmı beklendiği içinde vaz geçilmezi. Bu verilerini koruyabilirse Sevdaluk devam eder bunun altına düşmedikten sonra sorun yaşamaz. Tekrarlara gelirsek Show TV bu diziyi önemsiyor bu sonuçlarıda alınca bir süre için tekrarlarını yayınlar diye düşünüyorum daha fazla kitleye ulaştırmak için. İyi bir iş olmuş umalım çizgisinde yürüsün.   12.12.2013 13:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3670
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster