Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ağustos '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
410
 

Mısır bahane, hilafet gösterisi şahane!

Mısır bahane, hilafet gösterisi şahane!
 

Halk Tv,’yi izliyorum…

Ekranı dörde bölmüşler, bana göre sol yanda Fatih Camii, ortada Mısır, sağ yanda da Ankara Tunus caddesi ve orta üstte de Halk Tv’nin önündeki cadde…

Mısır çok sakin görünüyor…

Fatih Camiinin önünde onca ünlüye rağmen fazla kalabalık yok!

Tunus Caddesi daha kalabalık ve heyecanlı! Ancak polis barikat kurmuş ve göstericilerin gideceği yeri kapatmış! Dikkat ettim, biber gazı, tazyikli su, cop ve eli çivili sopalı adamlar yok!

Gayet demokratik bir gösteri gibi görünüyor.

Ancak işin rengi gittikçe değişmeye başladı ve göstericiler asıl niyetlerini ortaya koymaya başladılar. Fatih Camisi'nde Cuma namazı sonrası toplanan bir grup, Mısır'da öldürülenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Ve şöyle slogan atmaya başladı.  "Ne darbe, ne demokrasi biz ümmetten ve hilafetten yanayız. Kahrolsun Sisi, Kahrolsun demokrasi geliyor hilafetin sesi"

Aynı zamanda bu sloganın yazılı olduğu pankartı da açtılar. Bu sözlerin yazılı olduğu pankartların arkasında toplanan kalabalık tekbir getirdi, dua etti.

Bir de "Zulmedenler, yakında nasıl bir yıkılışla yıkılacaklarını görecekler" yazılı pankartın açıldığı görüldü.

Bu arada "Demokrasi demokrasi dediniz ümmetin kanını emdiniz. Demokrasinin döktüğü kanların hesabı sorulacak. Demokrasi eşittir küfür sistemi" yazılı dövizlerin de taşındığı ekrana yansıdı.

Fatih Camiindeki etkinliğe(!) Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'le birlikte Cuma namazını Fatih Camisi'nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı. İstemedikleri halde(!)çıkışta protestoya denk geldiler!

Bilal Erdoğan, Mısır'da ölenler için kılınan gıyabi cenaze arka saflarda yer tutarak katıldı. Namazın ardından grup protestoya devam ederken Bilal Erdoğan’ın cami avlusundan ayrıldığı gözlendi.

Gıyabi cenaze namazının ardından bir basın açıklaması yapıldı. Kolkola giren ve tekbirler eşliğinde Saraçhane Parkına yürüyen kalabalık burada da bir süre protesto gösterisi yapıp, dağıldı.

Gördüğünüz gibi, ne Toma, ne biber gazı, ne tazyikli su, ne de eli sopalı siviller olaya müdahil olmadı. Ve bu yüzden Halk TV Polise teşekkür etti(!)

Demek ki böylesi demokratik haklar(!)özgürce kullanılabiliyormuş.

Zaten bu ülkede demokrasi istemek hep suç olmuştur. Hilafet dururken, demokrasi bizim neyimize?(!)

Şennur Köseli, Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Mesut KARİP :Mısır'a demokrasinin gelmesi imkansız,Firavun'un bıraktığı izler sabit duruyor,Mübarekler bile mübareksiz oldu,Musi,Susi bahane Mısır'ı molalar idare ediyor.Selam ve saygılar sunuyorum.

Mehmet Burakgazi 
 19.08.2013 12:48
Cevap :
Merhaba Mehmet Bey. Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  20.08.2013 11:16
 

Egede Yunanlıların el koyduğu adalara hiç ses çıkarılmadı,Reyhanlıda öldürülen onlarca vatandaşa da ses çıkarılmadı,Güneydoğuda kurulmuş poliş teşkilatı,arama ve gösterilerdeki tavırları da görmemezlikten gelindi,daha da bir sürü örnekler bir yana,bir de üstüne üstlük Diyanet Camilere halka okunması için mısırla ilgili hutbe gönderiyor.Bu ülke kimin?Pek anlayamadım.Var yok Suriye ve Mısır.Yandaş medya ve kanallar dış basından da mı utanmıyorlar acaba?..Gerçek olanlar ne kadar karartılsa da sağından solundan sızan ışığıyla kedini yansıtır yine de.Elinize sağlık Mesut bey, önemli güncel bir konu...Sağolunuz..

Abbas Oğuz 
 17.08.2013 0:15
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  18.08.2013 14:36
 

Artık "gerçek" fikirlerini ve niyetlerini gizleme gereği de hissetmiyorlar. Belki de öyle değillerdir diyen kimi körler görsün işte! Selam ve saygılar...

Filiz Alev 
 16.08.2013 22:58
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  18.08.2013 14:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3065
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster