Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
404
 

Misyon

Misyon
 

Ne güzel bir fotograf SymrNazan Hanım'ın objektifinden


 

“Ah be güzelim nerden bilebilirsin ki neler olacağını . Hiç yaşanmamış, olmamış bir şey hakkında nasıl bu kadar emin olabilirsin? Belki de yanılıyorsun. Belki de herşey daha iyi olacaktı. Bunu hiçbir zaman bilemezsin”

Sonra o muhteşem mantığı ve güçlü ifadeleriyle beni ikna etmeye çalıştı.

Bu sefer şaşkınlıkla yüzüne bakan ben oldum.

“Kafamı karıştırma bakayım çokbilmiş” dedim, gülerek.

Düşündüm. Doğru ya ! Belki de ben inanmak istediğime inanmıştım bunca yıl. Bana sunulanın doğruluğuna inanmıştım.Ve hükmüm yaşanmamışın yanlışlığındaydı.

"Çokbilmiş" misyonunu şimdilik tamamlamıştı.

***

Yollarımızın bir şekilde kesiştiği, bizi olumlu, olumsuz etkileyen birçok kişi- canlı olmuştur hayatımızda. Bazen yılları bazen de sadece bir anı paylaşırız onlarla. Konuşmaları, davranışlarıyla, sözleriyle, varlıklarıyla fark yaratırlar bizde. Kim bilir, biz de fark yaratırız belki onların yaşamında bilmeden.

Kimi zaman yaşattıkları güzel duygular ve öğrettikleriyle minnet duyarız, varlıklarını sevgiyle hissederiz.
Ya da "Neden" deriz, "Neden girdi benim hayatıma ki, keşke onu hiç tanımamış olsaydım"

Bir oyun gibi başladı önce.

Adı “ Misyon” oyunu.

Pek hoşumuza gitti.

Sokakta bir kedi yavrusuna rastlayıp, okşayıp onu beslerken “tamam” diyorduk örneğin, “Bugünkü misyonumuz bu kediyi mutlu etmek ama o da boş değil, bizim kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan serotoninlerimizi harekete geçiriyor işte. Ya bugün onu görmeseydik?”

Ya da bir şekilde bizi üzen birisi ile karşılaşmışızdır, tartışmışızdır.

“Aferin, misyonunu tamamladı. Şimdi biz bundan ne sonuç çıkarmalıyız? Ya da bu sinir bozucu karşılaşma, konuşma onun için acaba ne ifade ediyor?”

Ya sen?
Seni tanımış olmamın yaşamıma- (yaşamına) getirdiği farkı bir düşünelim bakalım.
Anlık ya da uzun süreli kararlarım- (kararların), düşüncelerim- (düşüncelerin), duygularım- (duyguların) ya da hayata bakışımda- (bakışında), etkin-(etkim) var mı?
Mutlaka var.

İnanıyorum ki, hayatımıza giren tüm kişilerin ve olayların bizim için bir anlamı, özel bir görevi, amacı var. Hiçbir şey tesadüf değil. Olaya böyle baktığımda, buna inandığımda, kendimi, yaşadıklarımı, yaşattıklarımı daha anlamlı buluyorum. Bir tür teselli.

Kendimi ve yaşamı paylaştığım tüm kişileri-canlıları da bu nedenle daha bir önemsiyorum. Hatta bana olumsuz duygular yaşatanları bile.

 

Tijen Taşlı- İzmir

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mış gibi yaşamak,,,çok güzel bir şiiri vardır onun,,sende şimdi misyon olayına takılıp hayata başka yönden baktığını yazıyorsun ama seni tanıdıktan sonra buna gerçekten inananlardanım,herşey olumlu,herşiy güzel hiç bir şey için üzülmeye değmez,ona değmez buna değmez,,,,,oh ne güzel,,,,yaşamına hayat sevincine bravo valla,ben kendime diyordum ama sen daha bir misyoncu çıktın arkadaş,,,,,,,,sevgiler sana,,,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 03.09.2008 17:53
Cevap :
Bizimkisi de züğürt tesellisi işte be Alyoşa :)) Hiç bir şey için üzülmeye değmez de demiyorum ( henüz diyemiyorum ) ama çevirmişim hayatı bir oyun alanına :)) Teşekkürler güzel yorumların ve katkın için. En içten sevgilerimle :)  03.09.2008 18:30
 

İşte bence siz, blog cemaatine benim gibi bir değeri :))))) kazandırıp misyonunuzu tamamlamış vaziyettesiniz :))) Şaka şaka abla...Benim bu noktada misyonum; bu güzel eserin hayırlara vesile olmasını dilemek ve Allah kabul etsin, elinize sağlık demektir.

silik 
 02.09.2008 11:22
Cevap :
Delisin sen :))) Ama doğru tespit. Ben sana o THK ile ilgili yazıyı göndermeseydim, sen de bana ulaşmak için bloğa üye olmasaydın, senin o enteresan yazılarından da mahrum kalacaktık :))) Olur mu hiç ? :)))  02.09.2008 13:14
 

Seni yakından tanıyorum. Hayata o kadar çok olumlu bakıyorsun ki bu yazını okuduktan sonra seni daha iyi anlayabildim ve bu yazıyı ancak bu kadar güzel yalnız Tijen hanım yazar dedim. Sevgi ve saygılarımla.

Ahmet Üstündağ 
 02.09.2008 11:02
Cevap :
Galiba tüm çabam hayatın da bana olumlu bakmaya çalışması için :)) Teşekkürler:)  02.09.2008 13:11
 

Güzel düşünceler,değişik bir yaklaşım. Aslında hayatta mutlu olmanında bir yolu. Resim çok güzel ve özel.Sevgi ve saygılarımla..

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 02.09.2008 10:00
Cevap :
Blogda oluşumuzun ve birbirimizi tanımamızın da sizce bir misyonu yok mu ?:) Teşekkürler, selamlar.  02.09.2008 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 955
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2757
Kayıt tarihi
: 03.04.07
 
 

SÖZ UÇAR, YAZI KALIR. 9 Eylül Ünv. İşletme mezunu, 9 Eylül Ünv.Sosyal Bil. Ens.Sağlık Kurumla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster