Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '09

 
Kategori
Seçim
Okunma Sayısı
1204
 

Miting alanına photoshop ayarı

Miting alanına photoshop ayarı
 

Milliyet´ten alıntı


Bu haber var ya bu haber, yüzyılın en komik fıkrasından bile daha komik. Karnıma ağrı girdi gülmekten. Gülme organımı bile şaşırmış durumdayım. Haberi kısaca anlatayım. AKP´ nin Manisa mitingine gelenleri, olduğundan daha kalabalık göstermek için, AKP Manisa Ìl Başkanlığı başın işlerinden sorumlu arkadaş Hilmi Özyılmaz takmış resmi, bildiğini sayan hızlı bilgi dürttürgeci alete, açmış photoshop´u yakaladığı kelleleri boş yerlere ekmis. Yalnız arkadaş biraz acemiymiş, sadece birkaç büyük kafa seçmiş ve boşlukları aynı resimleri iliştirmis. Ekim işinde acemi olan arkadaş üst üste ektiğinden kökleri dışarıda kalmış ekilen kellelerin. Kökleri dışarıda kaldığı içinde yakalanmış. Lakin asıl komik olanıysa AKP Manisa Ìl Başkanı Mustafa Uymaz´in açıklaması. Yapılan ard niyeti olmayan teknik bir hatadır. Özrü kabahatinden, kabahatide özründen büyük. Madem yapacaksınız bunu ustasına yaptırın kardeşim. Sabahtan beri uğraştırıyorsunuz beni, aynı kelleden kaç tane var diye saymaktan yoruldum. Şimdi şüpheye düştüm acaba hepsi mi klon diye? Kafası kel olan sayısı, saçlı sayısıyla eşit ama, bunu saptamış durumdayım.

Şimdi bu resme 72 milyon insan resmi klonlasanız bile, hatta ve hatta 6.5 milyar dünya yaşayanını bu resme sığdırdığınızı düşünseniz bile, Manisa´da kullanılacak oy sayısı belli değil mi? Kimi kandirdiğinizi sanıyorsunuz? Oy kullanacakların; ya bunlar zaten kazanacaklar bizim oylar boşa gitmesin bizde oyumuzu bunlara verelim diyeceklerini mi sanıyorsunuz? İnsan herkesi kandırabilir ama kendisini kandırıyorsa ona ne denir? Ben yanıtını sizlere bırakıyorum. Lütfen bir kerede olumlu bir şey yaptığınızı duyalım. Yalanla, dolanla, üçkağıtla ne halledilmiş ki bu dünyada. Dürüst olmak çok mu zor? Nerede dinsel ve tinsel değerler?

Apronda deve kesilir, uçak düşer. Uçağın havadaki irtifa seviyesini gösteren göstergesi bozuktur. Oysa sağ salim kazasız belasız uçak iyi uçsun diye kesmişlerdi masum deveyi. Zavalli devede kesin şöyle düşünmüştür. Bayram değil seyran değil beni niye kestiler? Demek ki kesilen devenin bedduası tuttu. Şimdi benim önerim tüm THY uçaklarına kocaman bir nazar boncuğu ve muska yazdırılıp asılması. Apronun Türkçe karşılığınıda yazalım ki kurban kesiminin kaçak yerde yapıldığı konusunda sağlam delil olsun. Deve kesimi bile kaçak, izni olmayan yerde yapılmıştır, çünkü Apron, uçuşu olmayan uçakların bekleme alanlardır, mezbaha değil!. Oysa Kurban Bayramında bile kaçak, müsadesi olmayan yerlerde kesim yapılması yasaktir. Bu yasağa uymayanlara para cezası kesilir.

Hamdolsun kriz bize teğet geçti denir, Dolar 2 lira seviyesine çıkar. Bir çok fabrika ve kücük işletme ya iflas etmiştir yada işçi çıkarmıştır. Halk hamdolsun açız demek zorunda kalır. Bu seferde onlara kızılır, yalancılıkla ve şov yapmakla suçlanır.

Van münıt denir, Siz çocuk öldürmesini iyi bilirsiniz denir. Ìsrail´le ilişkileri normalleştirmek için çaba harcanır.

Küfürbazdan Başbakan olmaz denir Kırıkkale mitinginde muhalefet için şu ifadeler kullanılır;

"Yalan", "İftira", "Çamur", "Namert", "Alçaklık bile bir seviye ifade ediyor", "Müfteri", "Karalamak", "Çamur atmak", "Şeref, haysiyet, onurdan nasibini almayanlar", "Çirkeflik", "Basitlik", "Maskara", "Rezil", "Kepaze", "Komünist"…… Bir ana, bir avrat, bir at, birde silah eksik. O da söylenmiş olsa hepsi tamamlanmış olacak. Seviyeyi bulmak içinde sondaj gerekecek sanırım.

İlkeli dürüst politika denir, seçim öncesi buzdolabı, çamaşır makinası, çekyat dağıtılır. '300-500 haneye dağıtıldı diye şeçimin kaderi mi değişir?' diyede muhalefete tepki gösterdiği için kızılır. Eğer sosyal yardım yapılacaksa bu sadece bir bölgeye değil, aynı koşullarda yaşayan tüm Türk halkı için geçerli olmalıdır. Buzdolabı, çamaşır makinası, televizyon, bulaşık makinası olmayan herkese bu olanak sağlanmalı, ayrımcılık yapılmamalıdır. Yoksa ard niyetli davranıldığı kanısı yoğunlaşır. Tunceli ilinde geçen seçimlerde 42.999 seçmen oy kullanmış. Türkiye´nin nüfus yoğunluğu olarak en küçük ili durumunda Tunceli. 1000 haneye yardım yapılsa, bu haneler oy kullanan kişilerin çokluğuna göre seçilse, orada seçim öyle bir kazanılır ki. İşin ilginci AKP´nin milletvekili çıkaramadığı iki ilden biri Tunceli.

Bu kadar çelişkinin yaşandığı iklimde ne yeşerir acaba? Bu iklimin bitki örtüsü ve bitki kültürü ne olabilir?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 174
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 888
Kayıt tarihi
: 06.10.08
 
 

    ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster