Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '07

 
Kategori
Ankara
Okunma Sayısı
372
 

Miting var, meydan yok

Demokrasi kültürünün en güzel örneklerinden olan mitinglere zamanım oldukça ben de katılırım. Son olarak 14 Nisan Ankara ve 29 Nisan Çağlayan mitinglerine katılarak, ülkenin gidişatına karşı olan endişelerimi dile getirdim.

Dile getirdim getirmesine ama miting boyunca çektiğim sıkıntıları mitinge katılan insanlar bilir. İki mitingde de ortak ve tek bir sıkıntı vardı, o da şuydu: Türkiye'nin iki büyük kenti olan Ankara ve İstanbul'un kalabalık mitingleri kaldırabilecek kapasitede meydanlara sahip olmayışıydı.

İşte bu nedenledir ki, AB yolunda olduğu sürekli savunulan Türkiye'ye yakışır bir meydanın ivedilikle vatandaşların hizmetine sunulmasıdır. Kentin dışında bir yere de yapılabilecek bu meydanın giriş çıkışlarının kolaylığından tutun da otobüslerin park edecekleri alanlara kadar iyi bir şekilde tasarlanmasından yanayım. Ne yazık ki herkesin diline doladığı demokrasi sözcüğünün hakkını verecek böyle bir belediye başkanı Türkiye'ye daha gelmemiş gözüküyor.

Çok kıymetli olan demokrasimize layık bir meydana kavuşmayı dört gözle bekliyor ve adının demokrasi meydanı olmasını oylarınıza sunuyorum. Kimbilir belki bir gün bu meydanlarda sizlerle omuz olmuza ve kardeşce özgür bir biçimde tepkilerimizi verebiliriz.

İlk yazımı okuyan herkese teşekkürü borç bilirim, sağlıcakla kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim için Cumhuriyetimiz için halkımızın elele verdiğini görmek miting alanının olup olmamasını geri plana atıyor.Tüm Türkiye tek yürek olmuş derler ya bundan ötesi yok...Bu tip şeyler zamanla yapılabilecek tipte.Önemli olan şu an ki dururumuz..

hafahyatri 
 08.05.2007 20:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 484
Kayıt tarihi
: 07.05.07
 
 

Ankara Üniversitesi siyasal bilgiler yüksek lisans öğrencisiyim. Ankaralıyım. Siyasete ilgiliyim. Ga..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster