Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '19

 
Kategori
Kent Yaşamı
Okunma Sayısı
12
 

Mıy Mıy Mıy?

Devletin görevi vatandaşına hizmettir. Bunuda yasalardan aldığı güç ve halk desteğiyle yapar. Merkezi ve yerel yönetimler seçimle iş başına gelir. Gerçi kamuoyunu etkileyen farklı etkenler var ama biz o derin sulara şimdilik girmeyelim.

Engellilik meselesi hak temelli bir meseledir. Asla lütuf değildir. Uluslararası anlaşmalar Birleşmiş Milletler engelli hakları sözleşmesi ve ihtiyari protokolü ve Ülkemizde çıkarılan engelliler yasası ve yönetmelikleri.

Kaldırımlar Necip Fazıl Kısa Küreğin harika bir şiiridir. Ama bizim için şiir değil bir eziyettir. Esnaf belediyeye işgaliye veriyor. Bu işlerin denetimide yeterince yapılamadığı için esnafta yayılabildiği kadar yayılıyor. Zaten denetim yapılsa ne olacak. Benim olayımda olduğu gibi belediye görevlisi gelecek ve diyecek azıcık kenara çek. Sonra bana gelen yazıda ne diyecek. Evet, kaldırım işgali vardır. Ama geçişi engellememektedir. Yani işgaller Resmi Devlet eliyle yapılıyor. Başka bir yazıda şöyle diyor işgaller istenilen seviyede. İstenmeyen seviyeside varmış gerçi bu işin seviyesi falan kalmadı. Bu yazıları defalarca yazdım niye tekrar yazdım. Bir basın açıklamasına kıl oldum. Meşhur Tarkanın şarkısı kıl oldum abi. Diyor ki arkadaşımız. Belediyemiz gerekli duyarlılığı gösteriyor, eee yahu esnaf azıcık dikkat edin de şu kaldırımları işgal etmeyin. Çok düşünmüyorum yoksa kayış kopar. Yahu belediyenin görevi ne işgali önlemek demek ki belediye görevini yapmıyor ki kaldırımlar işgal altında. Belediye isterse bir sandalye bile koydurmaz kusura bakmayın da bu işler artık dostlar alışverişte görsün. Belediyeler işgaliye almaya devam ettiği müddetçe bu sorun çözülmez. Adam hem dükkâna tabela asıyor hem de kaldırıma koyuyor. Biz de belediyeden taleplerimizi mıy mıyca istersek duruma razı olmuş oluruz.

İki gözüm iki kulağımla engelli haberlerini takip ediyorum. Kimse mış gibi hizmetler yapıp da biz şunu yapıyoruz biz engellilerimizi çok seviyoruz demeyin gülerim hem de katıla katıla mıy mıyda mıy vıy vıyda vıy bu türküyü en güzel ceylan söylüyor mıy mıyca hak arayanlara armağanım olsun.

Salih Arıkan,Tel: 0506 514 96 93

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 898
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 58
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster