Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mayıs '15

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
6464
 

Mizah dergilerinde yeni gelişmeler !...

Mizah dergilerinde yeni gelişmeler !...
 

Anımsayanlar bilir daha önce ; Mizah kategorisinde ‘’ Mizah dergilerine neler oluyor böyle ? ‘’ diye başlıklı bir blogum yayımlanmıştı. 30.Nisan.2015 tarihli Penguen Dergisinin üstünde, son üç yazıyordu. Bir önceki haftada son dört yazdığına göre ya derginin kapanmasına bir geriye sayış var. İyimser bir olasılıkla dergi haftalıktan aylığa dönüyor ‘’ diye tahminde bulunmuştum.

Meğer çuvallamışım. Bu çuvallamaya da çok mutlu oldum aynı zamanda. Elimde , 14.Mayıs.2015 tarihli son bir …daha yeni başlıyoruz yazan sayısında ‘’ Sevgili okuyucu, Sana önemli bir haberimiz var ; Penguen’den yeni bir dergi kurmak için ayrılıyoruz. Yeni derginin adı da Penguen ‘’ diye bir açıklamayı görünce mutlu oldum. Artık Penguen önümüzdeki haftadan itibaren her hafta 24 sayfa olacak müjdesini de alınca çok sevindim. Yalnız Metin Üstündağ Penguen’in son sayılarında görünmüyor. Aldığım duyumlara göre, ayrı bir dergi kuracakmış. Bu Penguen için bir handikap. İnşallah bu handikabı aşarlar , Penguen ve bütün mizah dergileri her zaman çok satar.

Bugün mizah konusunda bir müjde de Sözcü gazetesinden aldım. Mizah dünyasının duayen dergisi Gırgır , bundan böyle her cumartesi Sözcü ile birlikte verilecekmiş. Gazetelerin tenkisatlarda önce karikatüristleri ve mizahçıları çıkardığı bir dönemde bunlar benim gibi bir mizah için sevindirici gelişmeler. Keşke, gazete boyutlarında haftalık bir mizah gazetesi de çıkabilseydi. Yine de bu gelişmelerden çok mutlu oldum

Şennur Köseli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 70
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6643
Kayıt tarihi
: 24.04.15
 
 

Türkiye'nin kısa espri konusunda en çok üretken ve tanınmış mizah yazarlarından birisiyim. 30 yıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster