Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ekim '14

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
285
 

Moda

Moda
 

NET'TEN ALINTIDIR


Moda, benim için, bana yakışandır diyeceğim, ama siz de, şöyle diyeceksiniz; Alışılmış, hatta eskimiş bir cümle.

NEDENİ,

Yaş aldıkça, TÜM RENKLERİ VEYA KESİMLERİ, KENDİNE, yakıştıramıyorsun.

Can alıcı renkler giyinen kişiler, on yaş daha genç görünebileceğini sanıyor. Halbuki,  o renkler içinde, kaybolduğunu nasıl da anlamıyorlar?

AYNALAR ASLA YALAN SÖYLEMİYOR.

Şimdi, saçmalık diyenler çıkacak, renklerle yaş ne alaka?

Öyle bir alaka ki, hele bir kırmızı şort giy de, çık 65 yaşından sonra ortalara...

AMA BİR PLAJDA, YAZ TATİL EVİNDE, EŞİN VE ÇOK YAKIN HİSSETTİĞİN DOSTLARININ ARASINDA ,GİYEBİLİRSİN. Ya mini etekler, olmuyor, dizlerin seni ele veriyor.

Sakın, tutucu olduğumu zannetmeyin, torunlarım, çevrem, gayet medeni ve yaşlarına göre giyiniyorlar. NASİHATTEN, ÖNERİLERDEN DE ÇOK İYİ ANLIYORLAR, çok mutluyum.

Son zamanlarda, bazı kesimlerden hanımların, doğallıktan uzaklaşarak, dolgularla genç görünmenin yanında, genç giyime meyletmiş olduklarını gördüm ve bu yazıyı, yazmak zorunda olduğumu hissettim.

Şimdi, her taraf yanıp kavrulurken, insanlar yok yere öldürülürken, çocuklar aşısızlıktan , açlıktan ölürken, neden moda?

ÇÜNKÜ gençler, modaya uyumlarını gerçekleştirmek için, anne ve babalarının, bütçelerini zorluyor, küsüyor, şikayet ediyor, ve saire... Yapmayın, yeter ki temiz giyinin, güzel giyinin, ne kendinizi ne de karşınızdakini rahatsız edecek gibi giyinmeyin.

OTURUN VE DÜNYADAKİ OLAYLARI BİR GÖRÜN. Moda, herşey değildir.

DOĞAL OLALIM, doğallık en güzel yaşam şeklimizdir.

Adadan sonsuz sevgi ve saygılar... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben giyim konusunda biraz çingeneyim,yaşa başa bakmadan allı yeşilli...

Kerim Korkut 
 04.11.2014 19:45
Cevap :
O DEDİĞİNİZ YAŞA, BAŞA BAKMAMA DEĞİL, HERHALDE, SİZE YAKIŞANDIR, YAKIŞTIRDIĞINIZDIR. ADADAN SAYGILAR.  05.11.2014 19:08
 

Merhaba Göksel hanımcığım, bu konularda yazmak kolay değildir. malum eleştirilerden dolayı hem tebrik hem de teşekkür ediyorum size, toplumsal kurallar kaydı olmamasına rağmen çok etkilidir üzerimizde, kendi zevkimiz, yakışanı öğrenebilme sorumluluğumuz kadar karşımızdakileri rahatsız etmeme görevimizde vardır ve çok önemlidir. Emeğinize sağlık sevgiler selamlar gönderiyorum İstanbul'dan Kıbrıs'a

Cemile Torun 
 31.10.2014 13:40
Cevap :
AH, böyle karşılıklı yazışmaları, çok özledim, ama ancak, okumalara vakit ayırabiliyorum. Evet, bu konu, biraz karmaşık, ama gözlemlediğim kadar, hiç kimse, giyinişine özen göstermiyor. Şu küçük adada, çarpık giysiler, daracık pantolonlar, aldı başını gidiyor. ADADAN SEVGİLER SEVGİLİ TORUN...  02.11.2014 19:56
 

Gökselcim lütfen haber dinlemiyorum diyenlere hemen kızma. Bazen ben de dinlemiyorum. Doğallık, giyim gibi konular değil sadece, hayatın genelinde ölçüsüz, düzensiz, savurgan olmamalı insan diyenlerdenim. Adaya sevgiler

Sevim Karaman 
 22.10.2014 9:32
Cevap :
Kızmıyorum canım. Haklısın doğallık sadece moda ile sınırlı değil. Ben tatile çıktığım zaman ne haber ne gazete okuyorum ...Adadan sevgiler  23.10.2014 21:02
 

Kıymetli Öğretmenimiz Sayın, Göksel47: Moda ile ilgili yazınız hakkın terazisinde tartıldıktan sonra yazılmış güzel bir yazı. Zaten yine yazdığınız gibi Aynalar yalan söylemez ve yazıyı bağlarken Doğal olalım, doğallık en güzel yaşam şekli.Ne çare ki Paris modacıları ve paris gözler bizi beğenmez.Atatürk dönemindeki,öğretmenlerimizin, o tarihteki mevki makamlarda çalışanlarımızın ve yine yüksek tabaka denilen insanların giyimleri resimlerle gözlerimizin önünde. Giyim konusunda gerçekleri okuduk.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 19.10.2014 15:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 166
Toplam yorum
: 1393
Toplam mesaj
: 72
Ort. okunma sayısı
: 222
Kayıt tarihi
: 24.07.11
 
 

1969 İstanbul Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü mezunuyum. 25 yıl İngilizce öğretmenliği ve bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster