Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '18

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
27
 

Modanın Ötesine Geçmek

Modayı yakından takip edenler bilirler, moda her zaman kendine yakıştığını giymek değildir. Bazen moda giyiğini kendine yakıştırmaya başlamana da sebep olur. Biz en iyisi ortada bir alanda yerimizi alalım, ne çok içinde olalaım ne de dışına çıkalım çünkü öbür türlü kedi gözlerinin karanlıkta parladığı gibi ortada kalabilir ve gereğinden fazla rahatsız olmuş bakışı üzerimize çekebiliriz. Moda ile imkanlar arasında kaldığımzda ise öncelikle imkanlarımıza bakmalı daha sonra harekete geçmeliyiz çünkü modadan çok uzakta kendilerine has giyim kuşam şekilleri benimsemiş birçok insan oldukça hoş kıyafetler bularak modanın ötesine geçiyorlar. 

Bu havaların bir hayli dengesiz olduğu istanbulun sonbaharın kollarına kendisini teslim ettiği bu günlerde... milletin altında yırtk pırtık mini bir şort altında deri kahverengi kovboy çizmeleri... ne kadar beğeniyorum bilemezsiniz... Evet evet biliyorum, yeni bir durum deil...bu minik deri kovboy tipi çizmeler hiç çıkmıyor altımızdan her zaman biraz moda ama ben geçen sene benzer bir çizmemi eskidiği için atmıştım ve şimdi kendim için modadan bağımsız yeni bir tarz çizme bulma arayışına girdim. Biraz daha marjinal bir şey istediğimi söyleyebilirim. Daha böyle belki tatlı bir yılan derisi ama petrol yeşili renklerinde doğru bir seçim olabileceğini düşünüyorum. Biraz modadan çalıp, modanın ötesine geçmek için... Karaköyle ve istiklal caddesinde bunun için ikinci el kıyafetler ve bu şekilde farklı bazı parçalar bulabileceğim dükkanlar biliyorum. Sanırım onlarda böyle bir çizme bulabilir. Daha önce yine aynı yerden pembe bir deri mont almıştım. Dümdüz sade ama pembe ve deri oldukça dikkat çektiğini söylemek mümkün. 

Bu yağmurlu günlerde yeni sezona girerken, yeni sezonun modası ve ötesi de yavaş yavaş bu şekilde belirleniyor... 

Nilgün Budak'ın çok bayıldığım kitabını aldım. İçerisinde inanılmaz sözler var ve hepinize tavsiye ediyorum.
Kitaptan küçük bir söz paylaşmak istiyorum; "Unutmayın ölüler her zaman yaşayanlardan daha fazla çiçek alır, çünkü pişmanlık minnetten daha çok acıtır."

Pişman olmayacağınız güzel bir hafta dilerim.


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 159
Kayıt tarihi
: 23.01.17
 
 

Çok okuyan az konuşan, biraz yazar sıkıldıkça düşünen. Bazen söven, bazen öven. Gülümsemeyi özley..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster