Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
519
 

Modern Estetik Burun Ameliyatı 10 soru 10 cevap

Modern Estetik Burun Ameliyatı 10 soru 10 cevap
 

estetik burun


1-Açık estetik burun ameliyatımı yoksa kapalı burun ameliyatı mı?

Aslında her iki yöntemle de deneyimli ellerde çok iyi sonuçlar almak mümkün, bu yüzden yöntemden daha çok doktorunuzda deneyim, beceri, özen arayın. Ben son zamanlarda çok iyi sonuçlar aldığım kapalı yöntemin bir modifikasyonunu kullanıyorum. Bu yöntemle açık yöntemin tüm avantajlarını elde etmek ayrıca hareketli bir burun ucuna ve doğal görünümlü bir burna sahip olmak daha kolay. Ama manuplasyonu zor bir teknik olduğunu söylemem gerek.

2- Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah mı yoksa KBB uzmanı mı?

Her iki branşta da çok güzel burun ameliyatı yapan meslektaşlarım var. Ama kendim de Plastik ve Estetik cerrah olmamdan bekli de estetik burun ameliyatınızı bir plastik cerraha yaptırın derim

3-Bu burun düşmeleri, çimdiklenmiş, domuz burnu görünümlü burun efsaneleri doğru mu?

Günümüzde Türkiye’de en çok yapılan estetik ameliyat burun ameliyatı. Dolayısıyla deneyim inanılmaz bir şekilde arttı diyebilirim. Yurtdışından da önemli miktarda hasta Türkiye’de ameliyat olmaya geliyor. Tüm bunların ışığında modern estetik burun ameliyatlarında burnunuzda ciddi bir düşme, aşırı kalkık burun delikleri görülen bir burun olma olasılığı hemen hemen yok gibidir.

4-Morluk, şişlik, ağrı?

Modern Estetik burun ameliyatı yöntemleri ve özenli cerrahi ile morluk, şişlik çok minimale inmiştir. Beyaz tenli kişilerde belki biraz daha fazla morarma olabilir ama bu hiçbir zaman tüm yüzünüzü kaplayacak bir morluk değildir. Ağrı ise ameliyattan sonra çok rastladığımız bir durum değildir.

5-Burun kemiklerini kırmak, törpülemek, kesmek fark nedir?

Aslında pek fark olduğu söylenemez. Eğer bir kemeriniz varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa bunun bir şekilde ortadan kaldırılması gerekir. Kırmak ya da törpülemek benzer yöntemlerdir. Biri diğerinden daha iyi ya da kötü değildir.

6- Burun ucunun ameliyattan sonrada hareketli olması durumu nedir?

İdeal bir estetik burun ameliyatı sonunda burun ucu hareketli ve esnek yapısını korumalıdır. Bazı tekniklerde bu hareketliliği korumak zor olabilir. Benim yaptığım teknikle burun ucunu asan özel yapılara zarar verilmediğinden burun ucu hareketleri ameliyattan hemen sonra da korunur.

7- Yaz, kış, bahar ne zaman ameliyat olmalı?

Mevsimin estetik burun ameliyatı açısından pek de bir önemi yoktur. Sadece yazın yapılan ameliyatlardan sonra yüzü güneşten biraz daha iyi korumak gerekir.

8- Ben bir resim götürürüm cerrah da bu burnu bana yapar. (mı acaba)?

Evet, Modern Estetik burun ameliyatında teknikler çok değişmiştir ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ama bu demek değildir ki her burnu istediğimiz başka bir burun şekline çevirebilelim. Ameliyat sonunda ortaya çıkan burun şeklini oluştururken burnun ilk halinden gelen bir takım kısıtlamalar olabileceğini zaten doktorunuz size anlatacaktır.

9- Estetik burun ameliyatından sonra evde yatmalı mı? Yoksa çarşı Pazar dolaşmalı mı?

Burun ameliyatından sonra ağrının hemen hemen olmadığını söylemiştim. İlk gün ameliyattan yeni çıktığınız ve uyuyarak (ben estetik burun ameliyatında daima genel anestezi tercih ederim) ameliyat olduğunuzdan ilk günü yatakta geçirmek en doğrusudur. Ama özellikle 3. günden sonra genelde kendinizi çok iyi hissedersiniz, bu durumda da isterseniz çıkıp dolaşabilirsiniz. Bunun ameliyata ve alınacak sonuçlara negatif bir etkisi yoktur.

10- Kime ameliyat olmalıyım?

Artık iyi burun yapan bir estetik plastik cerrah bulmak kolaylaştı. Doğrusuyla yanlışıyla internet ve sosyal medyadan faydalanmak mümkün. Ama buralarda oldukça fazla bilgi kirliliği olduğunu unutmamalı. Doktorunuzla yüz yüze görüştüğünüzde içinizden bir ses doğru yerde olduğunuzu söyleyecektir zaten.

Mutluluk ve sevgiyle kalın.

 

instagram:drgurcanaslan

facebook: Dr. gürcan aslan estetik cerrahi

http://www.drgurcanaslan.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1860
Kayıt tarihi
: 29.11.13
 
 

Yaklaşık 30 yıldır Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahım.  İlgi alanlarım daha çok estetik ce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster