Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Temmuz '18

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
133
 

Moğollar, Merve Özbey & Erdem Kınay Konserine Gittim!

Moğollar, Merve Özbey & Erdem Kınay Konserine Gittim!
 

Altın Çınar Festivali
14. Altın Çınar Festivali'nde sırf Merve Özbey'i dinlemek için 1 gün daha kaldım Çınarcık'ta. 1 saat erken gittim meydana önlerden yer kapabilmek için. Sihirbaz çocuğun gösterisi vardı. İnsanları konser saatine kadar oyalamak için koyulduğu belliydi. Çocuk çok başarılı ama ben beğenmedim. Sıkıldım gösteride. Biraz küçük çocuklara hitap ediyordu. Ki zaten belediyenin sünnet ettirdiği 12 çocuk için bu sihirbazlık gösterisi oluyordu. Çocuk sahneden indikten sonra bayağı zaman geçti. Bekle bekle kimse yok.

Bir Deri Bir Kemik, Mehmet Çevik!
Yalova'nın yerel sanatçılarından Mehmet Çevik sahneye çıktı. 5 ya da 6 şarkı falan söyledi. Ama onu da beğenmedim. Yaz ayında bot, deri kıyafetler ne alaka dedim? Şov için sahne için bile olsa ben ne alaka dedim. Düşünün! Ama milleti eğlendirdi şimdi Allah için, yalan yok.

Moğollar, 50 Yaşında!
Daha sonra Moğollar çıktı sahneye. Hayatımda hiç bu kadar güzel bir grup izlemedim. Her insanın bu vatandaşları sahnede izlemesi lazım! O derece diyorum. Gerçekten çok başarılılar, işte gerçek sanatçılar bunlar dedim be! Özellikle Emrah Karaca ve Cahit Berkay, gurubun en öne çıkan isimleri.

Emrah Karaca'ya bir konuda hayran kaldım. Bu arada Karaca soyadı size de yabancı gelmemiştir. Ee ne de olsa babasının oğlu: Cem Karaca. Evet evet, Cem Karaca'yla çalışan Moğollar oğluyla çalışıyor şu an. Bir baba için, bir evlat için bundan daha büyük bir gurur var mıdır acaba? Oğlu da çok yetenekli, belli genlerini babasından almış. Emrah Bey'e hayran kaldığım konu ise bir iletişimci olarak, vücut diline, jest ve mimiklerine bayıldım. Üstelik seyirciyle de enerjisi uyuşuyor. İnsanlarla nasıl iletişim kuracağını biliyor.

Hele o Cahit Berkay! Bizim çok sevdiğimiz dizi, film müziklerini yapan isim: Selvi Boylum Al Yazmalım, Dila Hanım vb. Bu adama hayran olmamak elde değil. Bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok, müzikten çeyrek dahi anlayan biriyseniz Cahit Berkay'ın ne kadar dolu bir insan olduğunu görürsünüz. Ya yok böyle bir şey. Adam 70 yaşında hala sahne yapıyor ve o enstürmandan diğer enstürmana geçiyor. Hepsini çalabiliyor. Sen nasıl bir üstadsın acaba?

Moğollar grubu çok iyi derlerdi de inanmazdım. Ta ki kendi gözlerimle, kulaklarımla, şahit olana kadar. Nerede, ne zaman bilmiyorum ama tekrar kendilerini sahnede izlemek için sabırsızlanıyorum ve saygıyla önünüzde eğiliyorum. Şarkılarını da çok sevdim, üstelik hayata bakışımız felsefelerimiz de uyuşuyor. Dinlerken şu kanıya vardım: müzik biraz da siyaset, müzik her şey, müzik hayat! O kadar genç ağırlıklı bir konserde gençleri coşturdular, fazladan şarkı söylediler ve kimse ses çıkarmadı. Çünkü herkes eğlendi, o insanlara nasıl ses çıkarılır? Onlar başka bir şey! Dev dev, sahnede devleşen insanlara aşığım ben. Yok abi yok, ne varsa eskilerde var!

He bu arada Moğollar, 50 Yaşında!

Aman Allah'ım! Bu Ses Kimden Çıkıyor?
Ve işte sıra geldi Merve Özbey ve Erdem Kınay'a. Merve Hanım'ın saçları çok güzel olmuştu. Elbisesi de güzeldi ama ben bir tek ayakkabılarını beğenmedim. Beyaz spor giymişti sanki o kıyafete gitmedi be. Aman neyse ben bağladım yine Nurella'ya. Slow birkaç şarkı dışında hepsi playbackti. Ki onlar zaten bar konseptli çalışan bir ikili, sadece görüntü vardır yani. Ama buna rağmen ben hayatımda hiç bu kadar eğlendiren bir çift daha görmedim. Yerimde bir saniye bile durmadım. Sırılsıklam ter içinde kaldım. Sadece ben mi? Herkes oynuyor.

Gerçekten de adının hakkını verdi bu konser. Çünkü Merve Özbey ve Erdem Kınay'ın konseri tam bir festival havasında geçti. Merve Hanım, çok tatlı ya. Kim inanır 30 yaşında  olduğuna!! İnsanı bir saniye yerinde oturtmuyor. Bu arada slow şarkıları sadece nakarat olmak üzere çıplak sesiyle seslendirdi ve herkes aşık oldu bence! O nasıl bir ses? Aman Allahım! Yeri göğü inletiyor kadın. Şaşarsın ya o ses bu kadından mı çıkıyor diye şaşar kalırsın! İkiliyi tekrar sahnede izlemek istiyorum. Bence siz de izleyin derim.

Festivalin son akşamında dikkat ettiğim bir diğer konu, süreli Atatürk vurgusunun yapılması ve bayrağı. 10. Yıl Marşı'nı da söyledik. Nasıl gururlandım anlatamam. Bir ara da hep bir ağızdan bağırdık: "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz!" Ben orada gördüm ve şahit oldum ki gençliği atasına sahip çıkıyor. Sen çok yaşa ATAM!

Hep olumlu şeylerden bahsettim biraz da olumsuz konuşmak istiyorum.
Protokol, ödül dağıtımı ve sponsorların takdimi o kadar uzun sürmemeli, çünkü insanlar sıkılıyor.
Ayrıca sunucu hanımın papağan gibi aynı şeyi tekrarlanması da insanları usandırdı.
He bu arada usanmak demişken Mehmet Çevik'i beklerken insanlar sıkılmasın diye arka arkaya 10 defa Aleyna Tilki çaldılar. Abi başka şarkı yok mu? Ülkede şarkı kıtlığı mı var? Ben bile ne kadar severim, inan ki kızdan soğudum!

Üzülüyorum, üzülüyorum da bir önceki akşam kaçırdığım Göksel konserine üzülüyorum! Aşırı severim ve beğenirim şarkılarını. Hep Göksel konserine gitmek istemişimdir!

Birkaç eksiklik dışında yine de geceden güzel ayrıldım. Sağolsun Merve Özbey ve Erdem Kınay her şeyi unutturdu bana. Bu güzel organizasyon için Çınarcık Belediye Başkanı Sayın Avni Kurt'u ve By Altınel Organizasyon'un sahibi Serhan Altınel'i tebrik ederim...

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 146
Kayıt tarihi
: 21.07.17
 
 

"Ünlülerle röportaj yapan, röportajları yerel gazetelerde ve dergilerde yayınlanan, gazeteci olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster