Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mayıs '08

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
989
 

Mor ve Ötesi çok iyiydi, “Deli” güzel bir şarkı

Mor ve Ötesi çok iyiydi, “Deli” güzel bir şarkı
 

Eurovision 2008 Şarkı Yarışmasında bu yıl ülkemizi temsil eden Mor ve Ötesi’ni Eurovision kalıplarında bir şarkıda değil, evrensel müzik olarak tanımlayabileceğimiz bir şarkıda dinledim.

Mor ve Ötesi’nden Fikret Kızılok’un Sevda Çiçeği’ni dinlerken önce çok kızmıştım bu çocuklara. Kızmıştım çünkü söyledikleri Fikret Kızılok’dan dinleyip sevdiğim şarkı değildi sanki. Sonra, dinledikçe onların söyleyişlerini de sevmiştim.

Mor ve Ötesi güzel müzik yapıyor. TRT bu yıl Mor ve Ötesi’ni seçtiğimde sevinmiştim. Kaliteli müzik yapan, gençlere güzel örnek olan bir grubun gönderilmesi, hem Mor ve Ötesi için hem de ülkemiz için bir ödül olarak değerlendirmiştim.

Bu akşam Eurovision’da Mor ve Ötesi’nden “Deli”yi dinlerken en çok sevdiğim Türkçe sunulan şarkının gerçekten Türkçe olmasıydı. Belki 3-5 puan gelir diye aralara İngilizce sözcükler katıştırıvermek gibi ucuz numaralar yapılmamıştı. Olmasını da hiç beklemiyordum, çünkü Mor ve Ötesi hiçbir zaman ucuz müzik yapmadı.

Bu akşam Mor ve Ötesi’nin iyi bir sırada yarışmayı tamamlayacağına inanıyorum. Mor ve Ötesi “Deli” ile kaçıncı sırada bitirirse bitirsin alkışlayacağız. Sonuç hiç önemli değil. Çünkü “Deli” yıllar sonra da zevkle dinleyeceğimiz güzel bir şarkı.

Mor ve Ötesi’ni kutluyorum.

Ankara, 24 Mayıs 2008, 23:10

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sizinle doğum tarihlerimiz tutuyor. 80 ihtilalini üniversitede yaşayanlar grubundanız. O dönemde devrim peşinde koşan sınıf arkadaşlarımız vardı,sonra kendilerini günün koşullarına uydurup çoğu patron oldular. Niye böyle bir giriş yaptım? Mor ve Ötesi'ni bu yaşımda zevkle dinleyenler grubundayım. Eurovision şarkı yarışmasına katılmayı kabul etmeleri benim için büyük sürpriz olmuştu.Yarışma formatı grubun temsil ettiği dünya görüşüne hiç uymuyordu.Yaptıkları müzik,tarzları, yarışma kültürüne hiç uygun değildi. Onlar show dünyasının bir parçası olamazlardı. O zaman onları oraya sürükleyen neydi? Gerçekten merak ediyorum.Onlar da şimdi patron olan bir zamanların devrimcileri gibi kendilerini günün koşullarına mı uydurdular?

memom 
 26.05.2008 17:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2378
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster