Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
553
 

Moskova Minareleri Kremlin'den Görülecek!

Moskova Minareleri Kremlin'den Görülecek!
 

Rusya İslam Dünyası'nın Ortağıdır..


Bugün sizlerle dünyada dine dönüş haberlerinde bir tanesini paylaşmak istiyorum. Son günlerde İslam'ın dünyada adım adım yayılışı ile ilgili her güne yeni bir haber çıktığını farkedebilirsiniz. Kurulacak olan Türk İslam Birliği'nin ülkelerinden bir tanesi de Rusya olacaktır. Bildiğiniz gibi Rusya'da müslümanların sayısında hızlı bir artış var. Putin'in, önümüzdeki 20 yıl içinde nüfusunun yarıdan fazlasının müslüman olacağı öngörüsünden yola çıkarak, ülkesinde ki eğitim sisteminde Türkiye'yi örnek aldığı ile ilgili bir haberi de internet üzerinden okumuştum. Bu haberin linkini de sizlerle paylaşmak isterim. http://www.ensonhaber.com/dunya/246464/putin-imam-hatip-liselerini-inceliyor.html Diğer haber ile ilgili detayları yazımın devamında bulabilirsiniz.

"2 milyon Müslüman'ın yaşadığı Moskova'da bulunan altı caminin yetersiz kalması yetkilileri harekete geçirdi. Sokakta yüz binlerin bayram namazı kılmasına gönlünün razı olmadığını ifade eden Moskova Belediye Başkanı, başkente 10 caminin daha yapılması gerektiğini söylemişti. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev de eski caminin içerisine ayakkabılarını çıkararak girmiş ve Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin'den bilgi almıştı. Medvedev, ziyaret sonrası Moskova Belediyesi ve diğer kuruluşlara bir emir göndererek, cami inşaatına gerekli kolaylığı göstermelerini istemişti. Kremlin'e sadece 3 kilometre mesafede bulunan Merkez Camii'nde kapalı alanda 5 bin ve açık alanda da 20 bin olmak üzere toplam 25 bin kişi namaz kılabilecek. Türkiye'nin de iç süsleme, mihrap ve minber katkısı yaptığı caminin yaklaşık 200 milyon dolara mal olması bekleniyor. Moskova'nın sembollerinden biri haline gelecek caminin 2012 yılında ibadete açılması planlanıyor. 20 milyondan fazla Müslüman'ın yaşadığı Rusya'da 5 binin üzerinde cami bulunuyor."

kaynak: http://www.timeturk.com/Moskova-minareleri-Kremlinden-g%C3%B6r%C3%BClecek_103357-haberi.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İslam'ın hakimiyetinin ayak sesleri bunlar. Gün geçtikçe insanların dalga dalga İslam'a girdiğine şahit olacağız. Ahir zamanda Hz. Mehdi ve Hz. İsa birlikte İslam'ı tüm dünyaya hakim edecekler. Görülmemiş bir altınçağ dönemi yaşanacak.

Ahmet Secer 
 28.12.2009 9:56
Cevap :
İnşaAllah. Her güne yeni bir haber çıkıyor. Dikkat edilirse, tarihin hiçbir zamanında böyle gelişmeler olmamıştı. Yorumunuz ve desteğiniz için teşekkür ederim.  28.12.2009 10:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2830
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster