Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '10

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
752
 

Mösyö... Diyanet'in İmamı..."Mösyö İmam" çıktı. Aldınız mı?

Mösyö... Diyanet'in İmamı..."Mösyö İmam" çıktı. Aldınız mı?
 

"Mösyö İmam" Doğan Kitap'tan Temmuz ayında çıktı


Mösyö Hanefi Avcının "Haliçte Yaşayan Simonlar" ve Mehmet Baransu'nun "Mösyö" sünden önce yayınlanan Mehmet Oyan'ın "Mösyö İmam" adlı kitabı aslında bir çok soruya açıklık getiriyordu.

Yayınlandığı tarihte nasılsa yetkili makamların gözünden kaçan kitap, son günlerde yakın takibe alınmış durumda.Kitapta şifreli olarak geçen mesajlar çözülmeye çalışılıyor. Bu kitap vaktiyle çözümlenseydi belki de bir çok olay açığa çıkacak ne Hanefi Avcı tutuklanacak, ne de Mehmet Baransu aylarca uğraşarak(!) kitap yazmak zorunda kalacaktı.

Kitapta cevabı aranan sorular şunlar: İmamlar nasıl yetiştiriliyor?...İmamlar her kuruma sızabildiler mi?...İmamlar arasındaki yetki karmaşasını kimler nasıl hallediyor?...Bombalar kimler tarafından hazırlanıp nerelere yerleştiriliyor?...Yurt dışı bağlantılar...Yurt dışı bağlantıları hangi daire sağlıyor?...İmamlar son derece gizli faaliyet raporlarını kimlere veriyor? Aşk bu işin neresinde?

Evet kendisi de emekli bir imam olan ama hala kritik görevlerdeki bir çok imamla bağlantısını sürdüren Mehmet Oyan'ın yazdığı "Mösyö İmam" çok ses getireceğe benziyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayfanızı ilk önce Hüseyin (Atacan) beyin bloğu vasıtasıyla öğrendim. Hüseyin bey, kitabınızdan bahsettiği bloğu yayınladığında, "Mösyö İmami" daha yeni elime almıştım. Okudum, bitirdim. Şuanda belli bir süre bir kez daha okumak üzere kitaplığımdaki yerini aldı. Bir okuyan olarak faydalandım. Eminim ki, bir sonraki okumam da daha fazla faydalanmam mümkün olacak. Tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum... Sağlıcakla ve Mutlu Kalın İnşaallah...

Yorum Dükkanı 
 22.01.2011 15:25
Cevap :
Teşekkür ederim.Beğenenler oldukça benim neşem yerine geliyor,yazma azmim bileniyor.Mutlu,sağlıklı günler dilerim.  24.01.2011 11:40
 

"Aldınız mı" sözünü "Okudunuz mu" şeklinde değiştiriyorum.

Mehmet Oyan 
 04.12.2010 1:55
 

Değerli Mehmet Bey, Kitabınızı yayınlandıktan kısa bir süre aldım. Kitap, anlaşılır ve akıcı bir üslupla yazılmış. Sizi tebrik ediyorum. Gurbetteki çalışanlarımızın ve özellikle de sizin gibi görevlilerimizin yaşadıklarını, duygularını, yanlızlıklarını onların ağzından dinlemek daha gerçekçi ve kayifli olduğu muhakkaktır. Size bu ve diğer yayınlayacağınız kitaplarınız için başarılar diliyorum. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 01.12.2010 15:09
Cevap :
Teşekkür ederim Mehmet Bey.Sizlerin beğenileri bana daha güzel ve faydalı kitaplar yazmam için güç veriyor.  01.12.2010 17:45
 

Konu kitap olunca kitap kategorisinden çıktı.Saygılarımla duyururum.

Mehmet Oyan 
 30.11.2010 18:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 525
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster