Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '11

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
522
 

Mösyö İmam'ın imza günü

Mösyö İmam'ın imza günü
 

Doğan Kitap standı


Bir yazar için en mutlu gün ilk kitabını eline aldığı gündür. Yazar ikinci mutluluğunu imza gününde tadar. İlgi ile etrafını çeviren okuyucular, meraklı gözler yazara yaşam enerjisi ve yazma azmi verirler. Hele bir de meşhur yazarlarla imza gününde birlikte olmuşsa deymeyin keyfine. Sevinçten havalara uçar. 

9. Bursa Kitap Fuarında imza günüm vardı. Yazarlar Nermin Bezmen ve Ali Poyrazoğlu'yla birlikte Doğan Kitap standında kitaplarımızı imzalayacaktık.İçim içime sığmıyordu. Allahım yoksa rüya mı görüyordum. Yazar olmak yıllarca hayalini kurduğum bir şeydi. Sonunda Allah dualarımı kabul etmiş bana bu fırsatı bahşetmişti. 

O sabah erkenden hazırlandım. Saatler geçmek bilmiyordu. İmza saati 14.00 tü ama ben 12.00 den itibaren standın çevresinde dolanmaya başlamıştım. "Ne kadar da hevesliymiş taze" diyenler olur diye içeriye de girmiyor etrafı turluyordum. Saat 14 de doğru Nermin Bezmen pürtelaş salona girdi. Hemen seğirterek "Hoş geldiniz" dedim, kendimi tanıttım. Çok ince bir hanımefendi, yüzünden gülücükler hiç eksik olmuyor. Ali Poyrazoğlu hasta olduğundan gelemedi. Oysa onunla tanışmayı ne çok isterdim. 

Saat 14 te büyük bir hevesle imzalamaya başladık. İlk imza günüm olmasına rağmen oldukça ilgi gördüm sanırım. Çünkü fuara hemen hemen her gün gitmiş kitaplarını imzalayan yazarları kenardan seyretmiştim. Kıyas yaptığımda bir çok yazardan aşağı kalmadığımı gördüm. 

İki saatin nasıl geçtiğini anlayamamıştım. Oysa ben sıkıntıdan patlayacağımı sanıyordum. Çok güzel bir gün geçirdim. Bana bu eşsiz günü yaşatan başta Doğan Kitap Genel Yayın Yönetmeni Sn. Deniz Yüce Başarır'a , Editörüm Sn. Tunca Arslan'a, Özlem ve Tuğba Hanımlara ve Doğan Kitap'a çok teşekkür ederim. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizim taraftakiler, "şöhret afettir" diyorlar. Kendinde (9.4 şiddetinde) bir değişiklik hissediyor musun? Asayiş berkemalse senden bir dileğim olacak. Elimden tut, sana arkadaş olayım. Aşağıya beaber bakarız.

Hüseyin Atacan 
 14.04.2011 12:23
Cevap :
Biz Türk olduğumuza göre 7.4 bile yetiyor.Aşağıya beraber bakmaya gelince ben aşağıya bakmak olarak görmüyorum(yükseklik korkum var da),yukarıya bakalım dersen elimden gelen her şeyi yaparım.  14.04.2011 12:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 39
Toplam yorum
: 74
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 525
Kayıt tarihi
: 07.03.08
 
 

İlahiyat Fakültesi mezunu emekli İmam-Hatibim. Emekli olunca yazarlık uğraşına ağırlık verdim. İlk k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster