Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '07

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
959
 

MS multipl skleroz

MS multipl skleroz
 

Her çalışmamız insanın daha konforlu, daha sağlıklı ve daha pozitif düşünmesi içindir. Bizler bütün hastalıkların negatif düşünce sisteminden olduğuna inanıyoruz. Sağlıklı yaşamayı seçerken negatif düşüncelerimizden arınarak hem sağlıklı yaşamak hem de topluma insanları yetiştirmek üzere hareket ediyoruz. Bu çalışmalarımız yıllardan beri devam etmektedir. Bazı hastalıklar üzerinde olumlu düşünce sistemi ile başarılı olunabildiğini gördük. Hiçbir hastalığı geçirdiğimizi söylemiyoruz ama olumlu düşünce ile insanların hastalıklarını doktorların da yardımı ile durdurduklarını sağlığa kavuştuklarını iddia ediyoruz.

MS’nizin olduğu konumdan bir rehberle daha sağlıklı daha konforlu bir yaşama nasıl geçersiniz?

İlkönce insan olduğunuzu hatırlamanız gerekecek. Bulunduğunuz noktadan insan olduğunuzu hatırlayana kadar basamaklar var. Sizi birisinin tutup o basamakları geçirmesi ve size nasıl gidileceğini göstermesi gerekiyor.

İkinci olarak insan olmanın bir haritası var. İnsan olmayı hatırladığınız zaman ikinci haritayı öğrenmeniz gerekiyor. Allah birşey dilediğinde size dilemeniz için izin veriyor. Onunla aynı fikirde olduğunuzu bilmenin bir haritası var. Bulunduğunuz yerden oraya basamaklarla gidiliyor ve burada bir rehbere ihtiyacınız var.

Üçüncü olarak Allahın istediği sizin MS’nizden kurtulmanızsa, size dua etmeniz için fırsat verir. Bunun olması için bütün evren siz emin olana kadar çalışmaya hazırdır. İşte bulunduğunuz noktadan, o ağrıların içerisinden sizi MS hastalığının geçeceğinden emin olmaya götüren basamaklar var. Burada bir rehbere ihtiyacınız var. Orada bir grup olarak çalışan bizler varız.

Lunadonna danışmanlık olarak herşeyi yapabileceğine inanan bir ekibiz. Herşeyi yapabileceğimize inanmaktan öte emin olmaya çalışmamız gerektiğini yıllar sonra öğrendik ve emin olmaya başladıktan sonra insanın bütününde herşeyin gerçekleşebileceğini farkettik. Bir insan birşey istiyorsa aslında Tanrı istemiştir. Bütün bir evren bu isteğin olması için mücadele eder. Ama önemli olan bundan emin olmak. Bundan emin olduğunuz zaman hayatınızdaki herşeyi başarabiliyorsunuz. İşte MS’te bunlardan bir tanesi. Beyinde plaklar oluşan, krizler geldikçe plakların artması ve yavaş yavaş insanın hayattaki yaşamına setler çeken bu hastalık belki temizlenemiyor ama hangi konumdaysa orada kalması sağlanıyor.

Böylece düşünce sisteminiz ile sağlıklı olmayı seçerek gerçekten MS hastalığını durdurmayı başarabilirsiniz. Çünkü siz MS’ten daha büyüksünüz ve daha akıllısınız. Çünkü MS negatif ama siz pozitifsiniz. Pozitif herzaman kazanabilir. Nasıl mı yapılacak? Yöntemi biliyoruz. Bildiğimiz yöntem şu; Hertürlü hastalık için insanın olumlu düşünce sisteminin beyinde olumlu kimyasallar salgıladığı, hücrelerin olumlu mesajları aldığı ve vücudu olumluya götürdüğüdür. Eğer yapabilecek hiçbirşey olmadığına inanıyorsanız sizin için yapacak birşey yoktur ama sağlıklı olacağınıza inanıyorsanız siz sağlıklı olacaksınızdır. Biz sadece emin olmanızı sağlıyoruz.

Emin olduktan sonra artık bunu herşeyde yapabilmeyi başarıyorsunuz. Bununla ilgili çalıştığımız ve şu anda rahatsızlıkları önemli ölçüde durmuş birçok arkadaşımız var. Sizlerse hayatınızdaki bu pozitifliği kendi yaşamınıza çekebilirsiniz. Bunun yöntemlerini biliyoruz.

Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hocam merhabalar adım Can ben bir ms hastasıyım!..4yıldır bu hastalığı çekiyorum.Ben bu hastalığı atlatıp tıp dünyasını hayretler içinde bıraktım ama daha sonra okulumdan dolayı sinirlerim bozuldu ve bu rahatsızlık yinelendi.Haftalık 1 defa avonex iğnelerim var.Bu hastalığı atlatacağıma tekrardan tüm kalbimle inanıyorum sizin yorumlarınızada tüm kalbimle katılıyorum.Yapmış olduğunuz yorum çok doğru ve benim düşündüklerimi yansıtıyor.

canzaimoglu 
 14.06.2007 15:23
Cevap :
sevgili can Yorumun için çok teşekkür ederim. Bir insan bir şeyi isterse bütün bir evren onun için çalışır. Hastalıga dur diyerek çok güzel düzeltmişsiniz. Bir insanın umudu herşeye bedeldir. Sinirlerin bozulduğunda negatif alana düştügün için rahatsızlıgın yenilenmiş ama bende inanıyorum ki siz bu MS'i yine atlatacaksınız. Yazımın sizin düşündüklerinizi yansıtmasına çok sevindim size başarılar diliyorum  14.06.2007 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 5160
Kayıt tarihi
: 01.03.07
 
 

Ege Üniv. İşletme Fakultesi'ni, daha sonra da Harward Üniversitesi'nin Master programını Türkiye'de ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster