Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ekim '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
325
 

Muamma...

Muamma...
 

İki bin on birin  Haziranın da  en sıcak günlerden biriydi. Sıradan bir gündü aslında, sıradan bir perşembe... Diğer günlerden pek de farklı uyanmamıştı güne. Ta ki yine sıradan ve alışılagelmiş biçimde edilen uyduruk denebilecek bir kahvaltının ardından, günlük işlere başlamak içinde oradan oraya dolanırken çalan telefonun sesi odanın içine dalga dalga yayılıncaya kadar. Arayanı tahmin etmek için telefonun yanına varıncaya kadar içinden birkaç isim geçirdi.

Liseden kızlarla sözleşip gidecekleri arkadaş toplantısı için gelebilecek olan bir telefon, yarın ki veli toplantısı için aceleci velilerden gelen bir fikir, ya da annesi.

Fakat üçü de değildi arayan, tahminleri tutmamıştı. Elindeki kahve fincanını artık değişme zamanı geldiğinden bacaklarını sallanıp duran orta sehpanın üstüne bırakıp, telefon kapanmadan yetişmek için hızlı adımlarla koşturdu. Duvara çakılmış olan pirinç  ayna ve altlık üzerinde duruyordu telefon. Aynaya doğru gözlerini kaydırıp, evden çıkmadan önce duşa girip çıkmam ve saçlarımla biraz ilgilenmem gerek diye düşündü telefona elini uzatırken. Kendisini biraz bakımsız bulmuştu zira...


Ahizeyi kaldırıp;

-Buyrunn dedi.

Karşıdaki ses sanki tellerin diğer tarafından telepatik bir şekilde kadına kendi duygularını hissettirdi. Kendi sesine içi ürperdi kadının...

-Alo dedi tekrar, buyrun!

Kısa bir sessizlikten sonra,

-Alo dedi karşıdaki.

-Ben, benn...Dedi devamında.

Duraklamış, kalakalmıştı kadın.

Heyecandan mı, telaştan mı, panikten mi neden olduğunu bilmeden telefonun yanındaki koltuğa bir oturdu bir kalktı kadın. Kontrolden çıkmıştı hareketleri. Sesi tanımış ve olabilecekleri tahmin etmişti…

Bir elinde ahize diğer eliyle kordonu öyle dolamıştı ki neredeyse elinden düşürecekti telefonu.

Telefonu kapattıktan kısa bir süre sonra tahta topuklarından çıkan sese aldırmadan koşa koşa merdivenlerden inip, apartmanın kapısını hızlıca kapattı ve dar ve dik yokuşlu, Arnavut kaldırımlı sokağın köşesinden döndü oracıkta gözden kayboldu.

Kadın nereye gitti, gelen telefon neydi, arayan kimdi? Sizce...

Sevgi ve muhabbetle...

 

 

N.ORS

Ekim 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence sevgilisiydi uzun süre görüşmediği.. çünkü ben benn demiş telefonda kadında sesinden tanımış. Adam telefonu kapatmış kadın bir umutla onu görmek için evden hızla çıkmış olabilir mi acaba:)

AHMET KAPLAN 
 23.01.2014 9:09
Cevap :
Nereye bağlanır bilemem, herksin hayal dünyasına göre değişen bir olay bu, sevgiler...  26.01.2014 11:59
 

Merhaba, bence bu bir rüyaydı... Sevgilerimle

Yapukay 
 26.11.2013 9:28
Cevap :
Rüya değildi de sonunu nasıl bağlayacağıma karar veremediğim bir denemeydi, bir nevi yardım istedim okuyan arkadaşlardan, selamlar Yapukay, sevgilerimle sevgili dostum...  26.11.2013 12:54
 

Kız Lili ablam neden bizi esrarengiz girdaplara atıyorsun,nereden bilem kadını kim aradı? Valla billa ben aramadım!Edgar Allen Po okuma çağlarımız geçti bizim artık...Hatırlıyor musun bir hikayesinde duvarın içinden canlı kedi çıkmıştı. Üç gün uyuyamadım namıssızım!

Kerim Korkut 
 25.10.2013 18:54
Cevap :
Özürrr :(   24.11.2013 18:22
 

Hiç uyumadan 6o.saate doğru ilerliyorum şu sıralarda,onun için haliyle normal performansı herhalde artık hayli düşmüş olan bir muhakemeyle bunu çözmekte ne kadar başarılı olabilirim bilemiyorum ama, kadın dışarı çıkmadan önce duşa girip saçlarıyla ilgilenmeyi planladığı halde,hiç bunu bile yapmayıp apar topar evden çıktığına göre birine acilen yardıma gitmiş olmalı. Arayan tanıdığı biri,kadın da olabilir erkek de,muhtemelen evde yalnız, belki kadının da bildiği ve daha önce de vaki bir rahatsızlığı olan biri olabilir,zira olabilecekleri kadın tahmin ettiğine göre,ama belki evde düşmüş yada bir sancı veya kriz geçiriyor filan da olabilir,(belki de kızıdır-hamile) ama kadına muhtemelki yakın da oturan biri ve kesik kesik de konuştuğuna göre,belki zor konuştu,hatta belki telefona bile zar zor ulaştı,kadın da acilen o arayanın sağlığı için onun evine yardıma koştu.Şimdilik bu kadar düşünebildim:) Bakalım neymiş sonuç merakla bekliyorum. Çok az ipucu vardı sanki ama güzeldi, öpüyorum..

Filiz Alev 
 15.10.2013 3:42
Cevap :
Burda olmayacak hotmail.com :)  24.11.2013 18:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 899
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1561
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster