Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Temmuz '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
155
 

Mucizeni sen yarat

Zamanın ilerleyiş şekli hepimiz için aynı döngüde gerçekleşiyormuş gibi gelse de zamanın ilerleyiş şekli bazılarımız için aynı döngüde gerçekleşir. Yaşamın bizden bir çözüm istediğini ya da bir keşif beklediğini hissetmeye başladığımızda, zaman karşımıza yeni sorular getirir. Soruların cevabını bulmak için, içindeki gerçeğe odaklanabilirsen ve onu hissedersen, yanıtın zamanla dışarıdan değil kendi içinden geldiğini fark edebilirsin. Her farkındalılıkla farkındalığını sunabilmek için sana verilen hediyenin, zaman olduğunu anlayabilirsin. Karar verdiğinde, istediğinde ve sabrettiğinde zamanla isteklerinin tezahür ettiğini görebilirsin. Bu gerçekten zaman gerektiren meşakkatli yolda, sabır hayatının en önemli sınavıdır ve mucizenin en önemli parçasıdır.
Unutmamalısın ki, senin mucizen bir başkasının duasına yanıt olabilir. Bunu biz bilemeyebiliriz ama yukarılarda bunu bilen bir gücün var olduğunu her zaman biliriz. Eğer sen bir şey yaratmazsan yaratılmışları da göremezsin.
 
Sabırlı ol! Çünkü bunlar kesin olarak emredilmiş işlerdendir.
 
Sabretmek öylece durup beklemek değil, ileri görüşlü olmak demektir.
Sabır nedir?
Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir. Allah aşıkları sabrı gülbeşeker gibi tatlı tatlı emer, hazmeder. Ve bilirler ki, gökteki ayın hilalden dolunaya varması için zaman gerekir.
 
Şems-i Tebriz -9. Kuralı
 
Her şeyin bu kadar tesadüf olması imkansızdır. Hayır! İmkansız yanlış bir kelime olur çünkü imkansız diye bir şey yoktur. İmkansız; senin onun imkansız olduğuna inandığın andan itibaren imkansızlaşmaya başlar. Ama bundan daha önemlisi tesadüf diye bir şey yoktur.
Eğer aklındakini aklındaki ile birlikte istemeyi bilirsen, siz bu hayatta birbiriniz için birer mıknatıs olursunuz. Eğer aklındakini yargılarsan, korkarsan önüne koyduğun engelleri besleyip büyütürsün ve süreci uzatırsın ta ki vazgeçmeyip tekrar aklındakine dönene kadar. Dönüşünün muhteşem olmasını istiyorsan artık bir mucize istediğine karar verebilirsin.
Peki mucizeni sen yaratabilir misin?
İçindeki hisleri takip et! Mucizeler kalbinden geliyorsa, güven ve inancınla hareket edebiliyorsan, mucizeni yaratma gücünü yaratanın gücünden şükrederek alabiliyorsan, doğru zamanda ulaşmaya namzetsindir. Her şeye muktedir olan Allah'ın arşının gölgesinde sen niyetinle ve sabrınla hiçlikten çıkıp her şeysindir. Hepimizin hayatında ortak olan tek kelime vardır; Sabır!
Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kulakları hassaslaştırıp gözleri ferli tutarak aklın ve mantığın gerçek sesini ayırt etme yeteneğini geliştirmek, varoluşun temel pirensiplerinden en önemlisidir.İnsanın kendisinin bir mucize olduğunun farkına varması yatılışın bir gayesidir...Anlamlıydı!Elinize sağlık Sayın Çağlayan.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 21.07.2015 13:47
Cevap :
Teşekkürler Abbas Bey, aynen öyle. Hayatın içindeki mucizeleri görmek insanın elindedir.Mucize belki de içimizdedir! Saygılar.  22.07.2015 11:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 256
Kayıt tarihi
: 20.07.15
 
 

Hayat bir mikroskoptan bakmak gibi; küçüçük bir şeye yakınlaşmayı bilirsen onu gerçekten görebili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster