Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '10

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
659
 

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ BASIN ÖDÜLLERİ

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ BASIN ÖDÜLLERİ
 

Bu ödülün benim için ayrı bir anlamı var


24 Temmuz 2010 Basından sansürün kaldırılışının yıldönümü nedeniyle Muğla Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlediği geceye katıldım. Gerçek Fethiye Gazetesi'ndehaftada bir gün yazdığım sanat ve kültür yazıları nedeniyle bir ödül de bana verildi. Bu ödülü ne kadar hak ediyorum ya da ne kadar sağlıklı ölçütlere göre veriliyor bilmiyorum ama ben bu ödülü almaktan çok mutlu oluyorum.

Yıllar önce girdiğim üniverite sınavlarında üçüncü tercihim olan İstanbul Gazetecilik yüksek Okulunı kazanmış ve kaydımı da yaptırmıştrm. Aksaray- Laleli taraflarında bir yerdeydi. Aa aynı zamanda Sarıkamış Lisesini birincilikle de bitirdiğim için (1975 yılı) herhangi bir üniversiteye de girebiliyordum kazndığım bölümün dışında. Ben de sosyoloji hocam Fatih Bey2in uyarılarına uyarak bu okuldan kaydımı sildirip Ankara Hacettepe Üniversitesi sosyoloji Bölümüne kayıt yaptırdım. Çünkü hocama göre gazeteilik okuyup muhabir olacağıma sosyoloji felsefe okuyup yazar olmak daha iyi olacaktı. Ben de öyle yaptım. İyi mi ettim kötü mü bilmem ama gazetecilik benim için hep bir özlem olmuştur.

Sosyolojiyi bitirip bankacılık yaptık sonunda:(!) Ama yazarlıktan, şiir yazmaktan ve gaztede köşe yazmaktan hiç kopamadım. Sanki bu benim yaşam biçimimmiş gibi bir şey oldu.

Şimdi Gerçek Fethiye Gazetesinde yazdığım yazılardan ötürü basın ödülü almak benim için çok duygulandırıcı, gurur verici bir şey. Bu ödülü almamda katkıları olan en başta Sıdıka Kölemen arkadaşıma ve gazetede emeği geçen Serpil Cücemen'e, Nuray Tayçu'ya, Halil'e , Erdopan Cankuş'a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kendileriyle aynı gazetede yazmaktan büyük onur duyuyorum. Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Ünal türkeş ve ekibine de bu ödüle layık gördüklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ödül kazanan bütün arkadaşlarımı da kutluyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Siz benim kıymetimi bilmeyin hala, yazınızı 92 kişi okumuş ama bir ben kutladım.

derinmavi.. 
 26.07.2010 19:12
Cevap :
Evet gerçekten öyle şu andan itibaren kıymetiniz bilinmeye başlanmıştır. Zaten biliniyordu da belli eilmiyordu şimdi belli de edilecek sunarım.  26.07.2010 20:17
 

Kutluyor ve devamını diliyorum. *Genellikle kısa şiirlerinizde de olduğu gibi sağ gösterip sol vuruyorsunuz. Mesela örneğin, memleketin en kuzey doğusunda doğum en güney batısına yerleşmek gibi. Sevgiler, selamlar efendim.

derinmavi.. 
 25.07.2010 16:17
Cevap :
aynen öyle "her şey birbirinin zıddıyla vardır" diyen öğretinin en acayip örneğiyim  25.07.2010 18:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 264
Toplam yorum
: 1089
Toplam mesaj
: 196
Ort. okunma sayısı
: 1102
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1956 Sarıkamış Kars doğumluyum. 6 şiir kitabım ve 2 deneme kitabım var. son kitaplarımı B..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster