Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '12

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2652
 

Muhabbet Kapısından Kovuldum

Muhabbet Kapısından Kovuldum
 

TIK TIK TIK


Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi ama başıma geldi. Demek ki kırk yıl daha düşünmem gerekecek. Ya da kendime çeki düzen vermeliyim. Ne bileyim sakallarımı kesmeliyim belki de. Yahut profil fotoğrafımı değiştirip yerine suratsız bir halimi koymalıyım. Somurttuğum ya da kızdığım bir anda çekilen bir fotoğrafımı mesela. Yoksa gözlük mü taksam? Fes? Takke?
 
“Neler oluyor kuzum?” diye soracaksınız biliyorum. Sormadan söyleyeyim. Kanal 7 Televizyonunda yayınlanan Mustafa Karataş’ın sunduğu Muhabbet Kapısı isimli bir program var. Program kanalından, sunucusundan ve adından da anlaşılacağı üzere maneviyata dair içeriğe sahip. Çeşitli dini konular işleniyor, seyirci soruları cevaplanıyor filan.
 
Özel gün ve gecelerde o günün mahiyetine uygun konular başı çekiyor. İlahiler söyleniyor. Dini bilgiler, hikayeler vesaire.. Lafı uzatmayalım bu fakir de zaman zaman kanallarda gezintiye çıktığı zaman ilgisini çeken konuları izlemeyi sever. Bu bazen bir tartışma programı olabilir, bazen belgesel, bazen haber-program, bazen metafizik ve parapsişik konulara değinen eksantrik bir program da olabilir. Yarışma programları, sinema gibi seçenekler de mevcut.
 
İşte bazen rastladığım Muhabbet Kapısı programını da izlediğim olmuştur. Yalnız “sınıfın haylaz öğrencisi modu”ma denk gelirse Twitter’dan soru da sorarım. İçerik ne olursa olsun, diyeceğimi sakınmam. Tabi adab-ı muaşeret kuralları dâhilinde konuşurum. Hele ki bildiğim bir konu ise bilgiçlik bile taslarım (ör: Şifreler deşifre oldu)
 
Öyle ki bildiğim bir konuda seyircilere saçma sapan bilgiler veriliyorsa, bilmeyenler bu konu ile aldatılıyorsa, kimi gerçekler gizlenmeye çalışılıyorsa o zaman yazmamak için kendimi daha zor tutarım. Bir mesajı 8 kere silip 9 kere yazmışlığım da olmuştur. Hani kimse kırılmasın, sert kaçmasın diye sürekli rötuşladığım için bazen gönderemem bile…
 
Şimdi hatırlamıyorum ama uzunca bir zaman önce adı geçen programa da Twitter aracılığı ile soru sormuştum. Yalnız soruyu öğrenmek için sormuyorum. Bir yanlışı düzeltmek için soruyorum. Daha doğrusu programı yapan kişiye “bak öyle diyorsun ama aslında şöyle” demek için. Zira doğruyu söylemek gerekiyor.
 
Sonra epeyce bir zaman adı geçen programa denk gelmedim. Zaten uzun uzadıya seyredecek kadar sabırlı değilim. Orada işlenen konular beni sıkıyor ayrıca. İşin şeklinde kaldıkları için mi bilmem.. Dün ne olduysa aklıma geldi. Daha önce de yaptığım gibi Twitter sayfasına (@muhabbet_kapisi) girip kimler neler sormuş bir bakayım istedim. Aaaaaaaa!!
 
Sayfaya giremiyorum. Evvelce o Twitter hesabını takip ediyordum. Takibim düşmüş. O zaman yeniden takibe alayım dedim. Aaaaaaa!!
 
“Kullanıcının isteği üzerine bu hesabı takip etmen engellenmiştir.” mesajıyla karşılaştım.  Şaştım kaldım doğrusu. Hepi topu iki bilemedin üç soru sordum diye üstelik... Sorularda aşağılama, hakaret, küfür vb olmadığı halde..
 
Demek ki orası muhabbet kapısı değilmiş. Al gülüm ver gülüm mü olalım illa ki. Ya da aklımıza takılmış olamaz mı, soramaz mıyız? “Ağam paşam”, “Maşallah çok iyisiniz”, “sizi çok seviyoruz, ev içeri sizi izliyoruz”, “muhabbetinize hayranız”, “nur yüzlüsünüz, nur saçıyorsunuz” gibi mesajlar yazsaydım yine beni engeller miydi acaba?
 
Sahi doğru söyleyeni kaç köyden kovarlardı?
 
Murat HACIOĞLU
 
26.12.2012, Denizli

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Esefi çağırdım, gelecek şimdi. hep beraber kınarız.

Esma KAHRAMAN 
 29.12.2012 18:21
Cevap :
:)) Esefi severim   29.12.2012 18:44
 

Bu tip programlar,özellikle AKP ve cemaat kanal programları halka ve normal insanlara açık programlar değildir.Genelde kendi cemaatlerine hitap edene programlardır.Ya çanak soru sorarsınız ya da sormazsınız.Başabakan'da ekranlara öyle çıkmıyor mu,kendi gazetecilerinin ve TV muhabirlerinin çanak sorularını cevaplıyor sadece.O nedenle sizin onların takipçisi olmamanız onlar için daha iyidir.

mhk 
 28.12.2012 15:38
Cevap :
Çanak konusunda hemfikiriz galiba. İşin siyasi tarafıyla ilgilenmiyorum, en azından sarih fikir beyan etmiyorum ama Tv izleyicisi olarak bu duruma üzüldüğümü belirtmeliyim. Üzüntüm meydana gelen şeyden değil tabi. Ne halde olduğumuzu anlayınca üzüldüm. İslamı nasıl yaşadığımızı görünce üzüldüm. Üzülsek de elden gelen bir şey yok daha fazla.. Sevgi ve muhabbetle.   29.12.2012 18:14
 

Doğruyu arama çok köyden ikametgahını alırlar ya da Bakırköy'e ikamet ederler. Köy mü arıyorsun al sana köy işte ...derler...

Cumhur Milletoğlu 
 26.12.2012 16:58
Cevap :
Köy iyidir :) Eninde sonunda TAHTALI KÖYE gideceğiz nasıl olsa :))  26.12.2012 20:57
 

İlahi Murat Bey, siz bilmiyormusunuz ki herşeyin doğrusunu o hocalar bilir.. Ayrıca Nihat Hatipoğlu'nu çok severim bi de onu deneyin isterseniz :) Durumunuza üzüldüm ama okurken çok güldüm... Not: Profil resminizi değiştirmek fena fikir değil. Arada değişiklik iyi olur :)) Selamlarımla

KOMSU KIZI 
 26.12.2012 14:20
Cevap :
Nihat Hatipoğlu mu? Aboovv. Oradan tekme tokat kovulurum kesin :))  27.12.2012 14:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 660
Toplam yorum
: 3284
Toplam mesaj
: 140
Ort. okunma sayısı
: 1624
Kayıt tarihi
: 08.12.08
 
 

Allah kimisine “Yürü ya kulum” demiş. Ben onu “Yürü, yaz kulum” anladım. Yürü anca gidersin manas..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster