Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
38
 

Muhafazakarlar isyanda, Atam ayaklar altında

Muhafazakarlar isyanda, Atam ayaklar altında
 

www.dha.com.tr


Mizah alanımı kullanmayı çok seviyorum o yüzden gerçeklik payı saklıdır. Şaka bir yana da halkın kitlesi çoğunluğu neye inanıyorsan ben şahsen yükselmek, ilerlemek istiyorsam o kitlenin tarafına geçerim. Toplum olarak çoğunluğu inançlı insanların oluşturduğu bir ülke olduğu için inanmayanlar ''gevur'' damgasını çok güzel yapıştırırlar. Eğer halkı kandırarak bir yere geldiyseniz hala insanların inançları üzerinden ve yalan vaatlerden prim yapıyorsanız doğru yoldasınız. Başbakan ''uçağımı hazırlayın burası çok sıcak gidelim Norveç ile araları güçlendirelim'' sanki 19. YY yaşıyoruz. O zamanlar padişahlar güçlendirmek için giderdi şimdi bizim başımıza bakanlar kendi kültürlerini güçlendirmek için gidiyorlar.

Halkın uçağı çek sağa, çek sola gideri her türlü var. Bir de sizin bakanlarınız var il, ilçe başkanları kendilerini torpil yaptırmak isterken uçağı bekleten bakanlarınız var. Bakan'da yaptığı hatanın farkında olmadan babasının uçağı gibi binmiş ve çek oğlum demiş. Halk  Kemal Sunal'ın bir sahnesini göstermiş bakana Kemal Sunal bir işçi pazarındadır ve işçileri seçerler ''sen, sen, sen'' diyerek ayırırlarken hep arada Kemal Sunal ''ben, ben, ben'' der. Yani bu sahnede bakan uçağı biniyor ve halk ona ''sen gelme'' diyor. Uçaktan iniyor fakat korumaları da uçaktaki vatandaşları bastırmaya çalışıyor ama insanların yıkamayacağı hiç bir sistem yoktur. Bugün ''ananıda al git'' diyenin karşısına analarınız ile TBMM'yi sarın ''anamızıda aldık geldik'' diyin bakalım orada tek bir kişiye zarar verilebiliyor mu.

Fethiye'de bir İmam Hatip Lisesi'nde Ulu Önder M.K.Atatürk'ün fotoğrafları yerlerde Atatürk olmasaydı şimdi ki taktıkları başörtüsünü İngilizler mandasına takarlardı. Atatürk olmasaydı bugün okulda ana dillerini öğrenmezlerdi, Atatürk olmasaydı camilerden hip hop, rap, rock tarzı müzikler dinlerdik biraz irkilin kendinize gelin ki bu ülke Muz Cumhuriyeti değil Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriye'ti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 83
Toplam yorum
: 79
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 5686
Kayıt tarihi
: 27.06.11
 
 

Manisa/ Soma Doğumluyum. Her ne kadar yazılar yazmayı bunları da paylaşmayı sevsem de bir gün yaz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster