Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
580
 

Muhalefet ne yapmaya çalışıyor?

Muhalefet ne yapmaya çalışıyor?
 

Şu an saat 15:00 tarih 27 Nisan 2007. Biraz önce Anavatan Partisi Genel Başkanı Sayın Mumcu basın açıklaması yaparak Cumhurbaşkanı seçimine katılmayacağını bildirdi. Bildiğiniz üzere CHP bunu daha önceden açıklamıştı. Böylelikle aslında var olmayan bir tartışma gündeme gelecek:"367".
Ben siyasi olarak düşünmüyorum, hele hele o siyaset stratejileriyle hiç düşünmüyorum. Ben bir Türk genci, bir üniversite genci, bir geleceğin öğretmeni olarak düşünüyorum ki:

Madem siz, CHP muhalefet insanları, AKP'nin gösterdiği adayı istemiyor ona karşı çıkıyorsanız kendi adayınızı çıkartıp onu savunsanıza! Kim sizi engelliyor, kim size aday çıkartamazsınız diyor ki? Demokratik bir meclisin içindesiniz. Herkes kozunu koyar ve oynamaya başlar siz neden korkuyorsunuz?

Peki ya Sayın rahmetli Özal'ın kurduğu partiyi değiştiren o zihniyet neden kendi kendine bağımsız bir şekilde karar alıp kendi fikrini ortaya koymuyor da sürekli olarak birileriyle görüşmeye kalkışıyor. Siz kendiniz bir düşünceye sahip değil misiniz?

Bu gün meclise gitmeyecek vekillere sesleniyorum: Sizi meclise biz seçtik. Bu gün meclise gidip hayırsa hayır; evetse evet demek bize karşı olan borcunuzdur. Sizi biz seçtik madem böyle önemli bir günde bizi temsil etmeyeceksiniz o zaman hepinizi istifaya çağırıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Öncelikle düşüncelerinizi genç yaşta, böyle platformlarda açıklamanızdan dolayı kutluyorum sizi. Ama lütfen bilmediğiniz konularda yazarken sert çıkışlar yapmayın. Fatih Çam kardeşimiz de size gaz vermiş. Aslında siz ''Doğru söylemiyorsunuz''. Bugünkü Anayasa Mahkemesi kararı da bunu gösterdi. Anayasamızın 102. Maddesine göre Meclis'in Cumhurbaşkanı seçmek için toplanmasına ilk 2 turda 367 (2/3 Meclis çoğunluğu), daha sonraki turlarda 276 (1/3 Meclis çoğunluğu) milletvekili gerekiyor. Muhalefet bir aday österseydi kim seçecekti? İktidar, çoğunluğuna güvenerek, ''Benim istediğim olacak'' modunda takılı kaldı. Muhalefetle uzlaşmaya gitmedi. Bu durumda muhalefet Meclis'e girmeyerek, iktidarın kendi adayını seçmesini engellemek istedi ve şimdilik engelledi. Yani bu muhalefet milletvekilleri Meclis'e girmeyip de piknik yapmaya gitmediler. Size sevgilerimi gönderiyorum İzmir'den. Gaza gelmeyin lütfen!

Mustafa Mumcu 
 01.05.2007 21:21
Cevap :
Yazım gaza gelinerek değil sadece kendi düşüncülerimi ilettiğimi vurgulamak istiyorum. Yani öncelikle bunun farkında olun! Gel gelelim anayasa mahkemesi zaten doğru bir karar verdi. Çünkü 367 oy lazım olan bir seçimde o sayıya ulaşılmazsa o meclisin toplanmasının mantığı yoktur. Ne var ki muhalefet partisi daha yolun başındayken çirkefleşmiş ortada fol ve yumurta yokken Tayyip Erdoğan aday olmasın kampanyaları başlatmıştır. Ülkemizi bugünkü kaosa süreklemiştir. Ben ne iktidar ne de muhalefet yandaşıyım. Ben sadece gencim ve gördüklerimi yazıyorum.  02.05.2007 11:57
 

adamlar o kadar para alıyorlar bir de utanmadan seçime katılmıyoruz diye veryansın ediyorlar... ayıp, biz işe gitmiyoruz diyebiliyor muyuz? değil mi kardeşim?

Fatih Çam 
 29.04.2007 1:51
Cevap :
İşte farklı bir bakış açısı daha! Size de soruyorum: Hangimiz amirimizi beğenmiyoruz diye işe gitmez? Ya da işe gitmediği taktirde sonucu ne olur?  29.04.2007 10:47
 

Bu ülkenin % 65'i seçmedi ama hala orada duruyorlar... Galiba hiç bu tarafını düşünmedin... ve hiç kimse niye hala oradasınız demiyor... Bu saygı işte...

Barış 
 27.04.2007 22:02
Cevap :
Sevgili Barış, ben AKP destekçisi değilim öncelikle bunu vurgulamak isterim. Konuya gelince bu millet bu meclisi ya da sececeği herhangi bir meclisi görevleri süresince meclisde bulunsunlar diye seçmiyorlar mı? E bu durumda bu demokratik hakkı kim engelleyebilir? Benim bu yazıda vurgulamak istediğim nokta madem muhalefet AKP adayı istemiyor o zaman neden kendi adayını çıkarmıyor? Ayrıca Barış Bey size fikrinizi sunduğunuz için teşekkür ederim.  27.04.2007 23:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 6035
Kayıt tarihi
: 11.02.07
 
 

Hayata erken başlamış sayılmam ama hayat buz gibi yatakhanede aç karnına sabahlamak sayılmazsa ya da..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster