Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2018
 

Muharrem İnce DSP'nin Başına Geçecek!

Muharrem İnce DSP'nin Başına Geçecek!
 

24 Haziran seçimlerinden yüzde 30 gibi hayallerinin üzerinde bir oy alan Muharrem İnce’nin CHP’nin başına geçme hayalleri engellenince, Muharrem İnce ve ekibi Merhum Bülent Ecevit’in partisinde toplanmaya karra verdiler. Henüz kamuoyuna açıklanmayan bu gelişmelerin, olağanüstü kurultay denemesinin sonuçsuz kalması durumunda halka da duyurulması bekleniyor. 
 
Muharrem İnce ve yönetime muhalif milletvekilleri ve muhalif il başkanları aslında cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce DSP konusunu gündeme getirmişti. Wmal.net’in iddiasına göre hem seçimden önce hem de seçimden sonra DSP’nin iktidarı döneminde Başbakan Yardımcısı olan ve Bülent Ecevit’in en güvendiği isimlerden biri olan Hüsamettin Özkan’ın Beykoz’daki evinde durum değerlendirmesi yapıldı. Bu değerlendirmeye göre yol haritası belirlendi. Muharrem İnce ve ekibinin önünde şu anda iki yol görünüyor.
 
- CHP’de olağanüstü kurultay için bir kez daha bastırmak
 
- Tüm muhalifleri DSP çatısı altında toplamak 
 
İlk seçenek için bir hamle yapıldı ve Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin kararlı tutumu nedeniyle kurultayın toplanması engellendi. İmzalarını çeken delegelere hem baskı yapıldığı hem de ödüllendirme yoluna gidildiği yönünde iddialar bizzat Muharrem İnce tarafından dillendirilmişti.  10 Ağustos 2018 tarihine kadar CHP’li muhaliflerin kesin yol haritasını kamuoyuyla paylaşmaları bekleniyor. Aksi durumda muhaliflerin siyaset arenasından silinme tehlikesi de dillendiriliyor.
 
DSP Muharrem İnce ile yeniden iktidar gelebilir mi? 
 
CHP’nin hantal ve uyuşuk muhalefetinden bıkan tüm Ak Parti muhaliflerinin DSP’de toplanabileceği düşüncesindeyim. Bekleyip göreceğiz. 
 
 
Abdülkadir Güler, ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 716
Kayıt tarihi
: 26.02.18
 
 

1900 çift sıfırlı yıllarda Kahramanmaraş'ta doğdum. 1 aylıkken konuşmaya, 3 aylıkken koşmaya, 9 a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster