Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl okudum. Son yarı dönemi Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nde tamamlayarak lise mezunu oldum. İyi İngilizce bilirim. Para için çalışmaktan emekliyim. 1953 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. İlgi alanlarım: Edebiyat, fotoğraf çekimi,..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Dağına göre kış verirmiş Allah...

Muhteşem bir dua! Kişiye özel gibi yazılmış olsa da, sağlıklı yaşayacak kadar maddi olanağı ve aile huzuru olan herkesin okuması ve kalbine muskalaması gereken bir dua...

09 Haziran 2017 11:30
Esra Erol milyonların önünde programının yayından kaldırılmasını istedi

Bu programlar tamamen ticaridir. Bir evlilik pazarlamasıdır. Kaldırılmalı. Ya da kurallı biçimde gerçekten evlenmek isteyenlere tanışma ve yardım programına dönüştürülmelidir. Çiftler programda birbirlerini beğendikten sonra ailelerinin gözetiminde tanışmaya bırakılmalıdır. Ve ne bu tanışma süresi ne sonundaki olası bozuşma program konusu yapılmalıdır. Sadece evlenme kararı alan çiftler programa dönebilmelidir.

09 Haziran 2017 11:18
Aşk mı, dostluk mu, "Kul'a kulluk" mu?

Anlaşılıyor ki meramımı anlatamıyorum. Siz kula kulluğu sosyolojik genellemesiyle ele alırken gayet doğru tespitte bulunmuşsunuz. Buna bir itirazım yok. Ben sadece kulluğun aşkta, âşığın âşık olduğuna, yani canın canana kulluğunun hoş görülebilir olduğunu demek istemiştim. Ayrıntıda bakacak olunca böyle bir kulluk aslında kişinin kendini mutlu etme hizmetidir. Yani, onursuz bir boyun eğme sayılabilir mi bilemedim. Nihayetinde kişinin kendi özelinde bir gönül tutulması. Bir de şunda kuşkum kalıyor: Sevgiliye gönül kulu olmayı reddeden bir özgürlük aşkı gerçekten yaşatabilir mi?

03 Haziran 2017 11:09
 
Toplam blog
: 656
Toplam yorum
: 2614
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 750
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster