Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl okudum. Son yarı dönemi Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nde tamamlayarak lise mezunu oldum. İyi İngilizce bilirim. Para için çalışmaktan emekliyim. 1953 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. İlgi alanlarım: Edebiyat, fotoğraf çekimi,..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Rüzgârsız

Çok güzel! Çok güçlü bir sanatsal özgünlüğü var. Büyük şairlere yaraşır nitelikte. "Mazi kalbimizde pıyrım pıyrım Bir memleket havası söylerken Rüzgâr alan kalbimizdeki yarıktan Güneş ağlar, rahmet yağar"... "İnsanı çeker mühre" mor yalnızlığına dönerken

30 Nisan 2017 10:26
İnsanlar ölüyor...insanlar...

"Ölenin kurtulduğu" inancı sadece bir tesellidir bence. Kalan da ölenin yasını ölene kadar tutmaz ki! "Ölenler kurtuluyor" dizesi ve sonrasını ben yazmış olaydım çıkartırdım. "Neden olduğunu bilemeden" / Ölüyor/ Ölüme gidemeden/ Durduk yere ölüm geliyor... Şiir güzel; emeğine sağlık. Fakat bende şiirlere söz takma takıntısı var. Kendi şiirlerime de ara sıra yapıyorum. Bu şiir bir insan uygarlığı ayıbı olan, "pisi pisine ölme" konusunu birkaç dizede oldukça çarpıcı hissettirmiş.

29 Nisan 2017 15:15
Atatürk ve Abdulhamit

Elbette Atatürk kaldırılıp yerine Abdülhamit portresi konamaz. Ancak bunun bir devlet politikası olmadığı kanısındayım. Öğrenci işidir; ve öğrenci işine göz yuman yurt yönetimi zihniyetidir. Düzeltilmesi MEB sorumluluğundadır. Bazıları keyfine iş yapmayı demokratik hak sanacak kadar özgür olmuşlar demek ki... :)

29 Nisan 2017 14:47
 
Toplam blog
: 650
Toplam yorum
: 2591
Toplam mesaj
: 234
Ort. okunma sayısı
: 747
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster