Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl okudum. Son yarı dönemi Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nde tamamlayarak lise mezunu oldum. İyi İngilizce bilirim. Para için çalışmaktan emekliyim. 1953 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. İlgi alanlarım: Edebiyat, fotoğraf çekimi,..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Erkekler Kokmaya Başladı...

Yanıtınızı okuyunca gördüm ki ben de doğru yazdığım sanısıyla yalış algıya neden olan ifade kullanmışım. "Yanlış olan, tüm Türkiye erkeklerini öyle algılatan anlatımda" demişim ya hani, işte onu bir önceki cümledeki "eskiden erkeklerin daha kibar ve şefkatli" olduğunu söyleyen genel kanıya bağlamayınca sanki tüm Türkiye erkekleri suçlanmış gibi algılanabiliyor. Düzeltme şansım olaydı düzeltirdim; ben de ek yorumla açıklama bari yapayım dedim. Kusura bakmayın.

04 Ekim 2019 10:17
Erkekler Kokmaya Başladı...

Erkeklik raconu gerçekten de çekilmez bir insan davranışıdır. Doğru. Ancak, eskiyle kıyasta bana göre eksik var. Modern ve eğitimli eski şehir erkekleri şimdiki şehir erkeklerinden kart be kat kibar ve şefkatliydiler. bunda yanlış yok. Yanlış tüm Türkiye erkeklerini öyle algılatana anlatımda. Varoşlarda ve yolsuz yordamsız ışıksız köylerde kadın erkek için tam bir mülkiyet hakkıydı. İstediği gibi tasarruf edebilirdi. Kadın erkekten izinsiz ağzını açamaz, erkekten önce asla yatamaz ve erkekten sonra yataktan çıkması da dayak nedeni sayılırdı.

03 Ekim 2019 09:12
Devlet Okulunda Para İstenmesi

güncel bir konu iyi irdelenmiş. Ancak sorun oy verirken düşünmeyele ilişkili değil. Ben kendimi bildim bileli devlet okulları yeni öğrenci kaydında bağış adıyla para isterler. Belki eskiden de oy verirken hata yapıyorduk, çok da emin değilim. Bugünse kayıtlar ikamet adresine göre neredeyse otomatik yapılıyor. Yani hiçbir okul müdürünün bağlı olduğu ikamet mahallinden gelen veliye "bağış yoksa kayıt da yok" deme şansı kalmadı. Evet, para isteniyor amma şantaj yapılamıyor en azından. Bakan da zaten öyle özel sınıflar falan kurulmasını, yani yüksek bağışçıların çocukları için özel sınıf falan açılmasını idari suç saydı; sıkı denetimini de yapıyor. Aslında var ya devlet okullarına veliler yılda ortalama 1000 lira bağış yapsalar hepsi yılda 40 bin ödenen özel okullar ayarına yükselir.

10 Eylül 2019 15:18
 
Toplam blog
: 382
Toplam yorum
: 2803
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 1387
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster