Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl okudum. Son yarı dönemi Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nde tamamlayarak lise mezunu oldum. İyi İngilizce bilirim. Para için çalışmaktan emekliyim. 1953 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. İlgi alanlarım: Edebiyat, fotoğraf çekimi,..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Denemeli Anılar

Arkadaşım Öktem Kalaycıoğlu uyardı. Her ne kadar bu kitap bir otobiyografi olmasa da Darüşşafaka tarihine saygımdan düzeltme gereği duydum. DAÇKALI RUHUM başlığı altında okuldan ayrılışımı konu eden bölümde iki maddi hata yapmışım: 1) Murat Birecik, bizimle birlikte ayrılmamıştı; o lise birde ayrılmış. Benim hafızam bir karmaşa yaşamış anlaşılan. 2) Teodora takma adını Zerrin Kürkçüoğlu’na değil gerçekte Meliha Alagün Öğretmen’imize yakıştırmışız. Kitap, en kısa zamanda düzeltme metniyle güncellenecektir. Haziran 2020.)

23 Temmuz 2020 12:59
Korona salgını ve etik

Doğru dersiniz amma sokakta işler kağıda çizildiği gibi yürümüyor ne yazık ki. Gençler ve çocuklar da virüs bulaştırıyor; üstelik virüs hastalık yapmadan önce bulaşmaya başlıyor. Bu nedenle yaşlılardan daha aktif olan gençlerin bulaş aracı olduğu doğrudur. Ne var ki yaşlılar diğer sorunlarından dolayı virüsün tahribatına dayanamayıp çok daha yüksek oranda yoğun bakımlık oluyorlar ve ölüyorlar. 65 yaş üstünü evde tutmak hastane üzerindeki coviit19 baskısını hafifletmeye yarayabilir.

24 Mart 2020 17:33
Kapılar, kapılar...

Bazı kapılar vardır anahtar deliği bile yoktur. Gönül kapıları onlardan olsa gerek.

27 Ocak 2020 11:18
 
Toplam blog
: 375
Toplam yorum
: 2804
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 1528
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster