Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '18

 
Kategori
Halkla İlişkiler
Okunma Sayısı
67
 

Muhtarlara Morâl Molası Verirken

Muhtarlara Morâl Molası Verirken
 

İstiklal, Atakent ve Sultantepe Mahalleleri Muhtarları ev sahipliğinde “Moral Molası” konulu motivasyon konferansı verdim.
 
Programda,
''Muhtarlar toplumumuzun dert ortağı ve güvenilir temel değerleridir. Hangimizin başına bir şey gelse veya, herhangi bir sorunu olsa gideceği en güvenli adreslerden biri mahalle muhtarlığıdır. Yardım alma, iş bulma, sosyal haklara başvuru ve aile içi sorunlarımıza destek alabilecek güvenli kapının adıdır muhtarlıklar. Her kapıları çalındığında büyük bir erdemlilik ile açarak her türlü sorunları dinledikten sonra doğru yönlendirmelerle problemlerin çözümünü sağlarlar. Onların da bunca yükün ve sorumluluğun içinde daha iyi hizmet verebilmeleri için morale ihtiyacı olması doğal bir haktır'' dedim.
 
Muhtarların Başmuhtar Sayın Erdoğan’dan Bir Ricası Var!!
İstiklal Mahallesi Muhtarı Servet Şimşek, önceki seçimlerde kurduğumuz sivil ekipler yardımı tarafından oy kullanılan kabinlere belli aralıklarla girerek bu eylemin önüne geçerek tedbir alıyorduk. Ama şimdi polis memurları seçim yasası nedeniyle haklı olarak sandıkların olduğu sınıfa girmemize izin vermiyor. Biz de dolayısıyla kötü amaçlı eksiltilen oy pusulalarımızın yerine yeni oy pusulamızı koyamıyoruz dedi.
 
İstanbul Üsküdar Sultantepe Mahallesi Muhtarı Gönül Uzun,
Seçimler bizim adalet terazimizdir. Bizler de haklı olarak gerek kendi haklarımızı gerekse de hizmet yarışına girdiğimiz diğer aday arkadaşlarımızın da adaletli olmak insanlık görevi. Geçtiğimiz seçimlerde şahsıma ait oy pusulalarını haksız bir şekilde almışlardı. Dolaysı ile aynı durum ile karşılaşmamak için bu programı düzenledik. Katılım sağlayan tüm meslektaşlarım ve strateji uzmanımız Taner beye bu güzel program için çok teşekkür ederim dedi.
 
İstanbul Ümraniye Atakent Mahallesi Muhtarı Zeki Bülbüloğlu;
Seçimlerde pusulaların sandık başındaki görevlilerin tercih kaşesi ve zarf takdimi sırasında birlikte verilmesini önerdi. Oy pusulalarının kabin içinde olması şaibeye ve olası suç işlemeye kapı açtığını söyledi. Oy kabinine giren seçmen, muhtarını seçtikten sonra diğer muhtarlarının oy pusulasını hukuksuz ve haksız bir şekilde alarak, kabine gelen bir sonraki seçmenin tercihine oy kullanmasını engel olmaktadır. Bu yüzden geçtiğimiz yerel seçimlerde Türkiye’nin muhtelif yerlerinde bu tip davranışlar neticesinde onlarca cinayet ve yaramalı vakalar oldu dedi.
 
 
Plaket ve Teşekkür
Konferans, programın ev sahibi İstiklal, Atakent ve Sultantepe Mahalleleri Muhtarları tarafından plaket ile ödüllendirilirken, tüm muhtarlara teşekkür ederek, bundan sonraki seçimlerde gerek şaibeye, gerekse de olası suç işlenmesinin önüne geçecek tedbirin alınması temennisiyle sözlerimi noktaladım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 251
Kayıt tarihi
: 19.11.17
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster