Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Aralık '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
301
 

Muhteşem bir kitap daha

Muhteşem bir kitap daha
 

ADI: GERÇEKTEN YAŞIYOR MUSUN? (yoksa sadece nefes mi alıyorsun?)

KİTABIN YAZARI: ARET VARTANYAN

Kitabın sadece arka kısmında yazanlar:

Sana karşı dürüst olacağım.

Bugüne kadar herkes sana bir şeyler anlatmaya çalıştı. Ailen,  öğretmenlerin, toplum, gezeteler, kitaplar...Sana nasıl yaşaman gerektiğini anlattılar, ne yapman gerektiğini ve kim olduğunu.

Sen fazla bir şey istemedin aslında...Mutlu, başarılı olmak, sevmek, sevilmek, hayallerini yaşamak, kendini değerli hissetmek...Yaşadıklarınla, zamanla, ruhun, zihnin karıştı. Artık sana anlatılanlara da ruhun doydu.

Bende çok sıkıldım. Mutluluk için, başarı için, kendim olmak için bana sürekli vaatlerde bulunan kitaplardan, seminerlerden, kurallardan, öğretilerden...

İnsanlara karıştım, gözlerine baktım, yüreklerinde yer buldum. Sorum aynıydı, 'GERÇEKTEN YAŞIYOR MUSUN? YOKSA SADECE NEFES Mİ ALIYORSUN' 

Kitaptan kısa alıntılar:

İncindiğimizi, zarar gördüğümüzü hissettiğimizde,düşündüğümüzde intikamı hak görüyoruz. Hissetmek ile düşünmek aynı şey değil. Bazen ortada bir şey yokken bile yarattıklarımızdan, saptırdıklarımızdan dolayı da kırılabilir, öfkelenebiliriz. Karşımızdakilerinde insan olduğunu unuttuğumuz anlardır bu. Sonuçta karşıdaki insan da kendi korkularından, yoksunluklarından, belki de farkına bile varmadan seni kırmıştır, incitmiştir.

Kokularımız yüzünden yapmak istemediğimiz şeylere katlanıyoruz. Korkularımız yüzünden adım atamıyoruz. Hayat çok kısa bir okadar da çok uzun. Sürekli korkularımdan kaçarak yaşamaya çalışabilirim ya da inadına hayallerimin peşinde koşabilir, düştükçe kalkmayı öğrenebilir, korkularımdan kaçmak yerine yaşamayı seçebilirim.

Gerçekten yaşıyorum demek için:

Kendini kabul et;Şu an sen ne isen osun.Yargıcını yaratıp kendini yargılamaktan vazgeç. Hiçbirimiz kusursuz değiliz. Sen de değilsin. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eksiklerin, kusurların, karanlık noktaların olacak. Sen, olduğun gibi değerli, güzel, 'sevgi'sin Sen, seni nasıl kabul edersen, dışarısı da seni öyle kabul edecek. Ben seni olduğun gibi kabul ediyor, olduğun gibi seviyorum, sana saygı duyuyorum.

DAHA FAZLASI İÇİN MUTLAKA BU KİTABI OKUMALISINIZ......

 

Ohannes bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"hiçbirimiz kötü değiliz. hiçbirimiz masum da değiliz.her birimiz ne isek, oyuz. kusursuz da değiliz, hatalı kod da değiliz. hangimiz doğru, hangimiz yanlış, hangimiz günahkar, hangimiz namusluyuz? sen mi karar vereceksin? ben mi bileceğim. sen ‘ne’ isen ben de ‘o’yum. koskocaman profesör, karısının yüzünü dayaktan tanınmaz hale getiriyor. tinerci adem, enkazdan çocuk kurtarıyor. din adamı zimmetine para geçiriyor, hayat kadını böbreğini bağışlıyor. neye göre iyi, neye göre kötü.. hepimiz önce insanız. kusursuz değilim. olamam da. herbirimizin eksikleri, artıları, güzellikleri, çirkinlikleri, iyiliği, kötülüğü var. bazılarımızın derisi siyah, bazılarımızın beyaz. bazılarımız camide, bazılarımız kilisede, bazılarımız sinagog’da dua ediyoruz. neye inanıyorsak oradayız, neyi seçiyorsak yaşıyoruz.ne doğduğum yeri seçebildim ne ailemi.sen gibi geldim ben de ,ben gibi gideceksin sende …''(Aret Vartanyan)

die stimme des mondes 
 23.12.2014 22:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 17.11.14
 
 

1982 İstanbul doğumluyum. Liseye kadarki eğitimimi Kırklareli'de tamamladım. Tatil için gittiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster