Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '19

 
Kategori
Bilim
Okunma Sayısı
23
 

Muhteşem İcat

Bilim insanoğlunun hayatını kolaylaştıran ve çözüm isteyen bir çok eksiği tamamlamak için vardır. Yani insanın ihtiyaçları ile buluşların harmanlanmasıdır. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesi bilim dünyasından daha çok haberdar olmamızı sağlıyor. Ne zaman hangi buluşların gerçekleştiği ve hangi safhada yer aldığından hemen haberimiz oluyor. Teknolojinin ve medyanında aynı birliktelikle ilerlemesi bizler için çok daha önemli. Bugün nerde hangi buluşu gerçekleştirdi, insanoğlu için hangi ihtiyaca cevap verildiğini duymak  mutluluk verici. Hangimiz Dr. Canan Dağdeviren’i biliyoruz?

Dr.Canan Dağdeviren dünyaca ünlü bilim kadınıdır. Giyilebilir kalp pilinin  mucidir. İnsan enerjisi ile çalışan kalp pili yaptı. Dr. Canan Dağdeviren  meme kanseri için elektronik sütyen projesi üzerinde çalıştıklarını haber verdi. Meme kanserini erken teşhis yapabilen bir çalışma yaptıklarını belirtti. Vücutla uyumlu, ince, hassas, esnek bir teknolojiyi iç çamaşırımızın, vücudumuzun, iç organımızın bir parçası haline getirmeye çalıştıklarını ifade etti. 1985 doğumlu olan Dr. Canan Dağdeviren  İstanbul’da doğdu. Bir çok başarılı projelere imza atan başarılı genç bilim kadını  bir çok başarılı çalışmaya imza atmaya devam ediyor. Ve bir çok kişinin hayali olan başarılara cesaretini hiç kaybetmeden kazanmaya devam ediyor. Otuz yaşından küçük otuz bilim insanı listesine girdi.

İlkleri ile devam ediyor. Sindirilebilir sensör geliştirdi. Özellikle obezite problemleri olanlar için mükemmel bir buluş oldu. Hardvardlı İlk Türk Genç Akademi Üyesi aynı zamanda. Daha bir çok projeler ve başarılar ile kendinden söz ettirmeye ve insanlığa hizmet eden genç ve yetenekli bilim kadını Dr. Canan Dağdeviren için en güzel söz yolun açık olsun. Nice Cananlar, Ayşeler, Mehmetler senin yolundan gelsin. Hayal et ve yap ne güzel bir yol ...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 38
Kayıt tarihi
: 08.03.19
 
 

balıkesir üniversitesi bandırma iktisadi ve idari bilimler maliye mezunu.anadolu üniversitesi işl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster