Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '14

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
348
 

Muhteşem Zeliha

Muhteşem Zeliha
 

netten alıntı


GUPSE GÜLDÜR GÜLDÜR GELMİŞ 

Gülmek ağlamak kadar doğaldır, ihtiyaçtır. Bazı insanlar doğuştan güldürme yeteneğine sahiptir, onlarla vakit geçirdiğinizde bol bol güler rahatlarsınız. Bu sanatı icra etmek, keşfedilmek için sanata yönelmek bile yetmez bazen; şans faktörü önemli bir etkendir bu yolda.

Ben çok zor gülen bir kişiyim, bazılarının çokça güldüğü bir konuya, nesine gülüyor bu kadar ben neden gülemiyorum diye de hayıflanırım.

******

Gupse Özay’ın oyunculuk serüveni şöyle başlamış.

Gülse Beni İnternet'te Keşfetti

“Yalan Dünya”, onun ilk dizisi. Üniversitede Sinema Televizyon okumuş. Tek oyunculuk eğitimi ise utangaçlığını yenmek için Şahika Tekand’dan aldığı dersler. Peki Gülse Birsel’le yolları nasıl kesişmişti?

“Ben arkadaşlarımla birlikte skeç yazıyordum. Yönetmen bir arkadaşımız var, dedi ki ‘Kendinizi göstermek istiyorsanız bunun tek bir mecrası var. Ne ajanslar, ne yönetmenler; internete koyun kendinizi. Yetenekliyseniz görürler’. Hakikaten de öyle oldu, bizim skeçleri internete koyduk. Gülse Birsel oradan gördü ve deneme çekimine çağırdı.”

(Vouge Türkiye Dergisi)

******

Gülse Birsel senaryo konusunda bana göre çok yetenekli bir şahsiyet.

Senaryosunu yazdığı ve kendinin de oynadığı “yalan dünya” dizisinde gördük Gubse Özay’ı. Oynadığı rolün hakkını fazlasıyla veriyordu bana göre.

Ama bu defa başka : senaryosunu kendisinin yazdığı ve Zeliha karakterini canlandırdığı DELİHA filminde harikalar yaratmış.

Hakan Algül’ün yönetmenliğini yaptığı bu filmde Gupse Özay ile birlikte Barış Arduç, Cihan Ercan, Derya Alabora, Esin Eden, Zeynep Çamcı, Hülya Duyar, Cenk Durmazel, Korhan Herduran, Ali Çelik, Nezih Tuncay, Gülay Baltacı ve Jeyan Tözüm gibi büyük bir oyuncu topluluğu da yer almış.

Deli dolu, saf bir o kadar da delikanlı kılıfını üzerine geçirmeye çabalayan babasız bir genç kız.

O kadar doğal ki;  kızması, küsmesi, hüzünlenmesi, kabadayılanması, sevmek isteğine karşın sevmek nasıl olur, nasıl sevilir bilmeme vb. hallerini  mimikleri, duruş vaziyetleri ile muhteşem oynamış…

Bu kadar çok ne zaman güldüm hatırlamıyorum. Mutlaka görmelisiniz.

Tabii bu arada, başta Derya Alabora gibi usta oyuncuya da haksızlık etmemek gerekir. Ve ayrıca diğerleri de bir bütün olarak çok iyi iş çıkarmışlar. Her birine ayrı ayrı alkışlar alkışlar….

******

Hâdiye Kaptan

 

 

 

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet,bu oyuncu gerçekten başarılı

Kerim Korkut 
 17.12.2014 20:49
 

Sayın Sahafça,gülmek ve ağlamak insana özgüdür.Gülmeyen insanın tinsel rahatsızlıkları vardır.Gülmek yaşamdan zevk almaktır.Bu nedenle herkesin gülmeye gereksinmesi vardır.Selamlar.

Hüseyin Başdoğan 
 14.12.2014 10:39
Cevap :
Ayırdığınız zaman ve yorumunuz için teşekkürler ederim. Saygıyla efendim Sağlıcakla   16.12.2014 10:23
 

Gülmeye ve bir kaç saat için bile olsa, bu Dünya'dan kopmaya o kadar ihtiyacımız var ki! İlk fırsatta gidip, izleyeceğim canım arkadaşım. Sevgiler ve selamlar.

Ay Şen 
 14.12.2014 0:28
Cevap :
Can arkadaşım şu günlerde gerçekten gülmeye ihtiyacımız var. Fazla gülmeyen biri olarak çokça güldüm,rahatlıyor insan. Kucak dolusu sevgiler gönderdim.  16.12.2014 10:27
 

Bilgilendirdiğiniz için sağolun sayın Sahafça.Gülmeyi sağlayan güldürmek bir sanat olsa gerek.Yalan Dünya dizisini severek izledim ben de hep.Deliha'yı da izleyeceğim mutlaka...Selam ve saygılarımla.Elinize sağlık.

Abbas Oğuz 
 13.12.2014 21:40
Cevap :
Zor olan güldürmek derler sanata gönül verenler. Gitmenizi salık veririm çok doğal ve çok güzel.Bence ikincisini de çekmeliler. Teşekkür ederim ayırdığınız zamana. Selamlar ile Sağlıcakla  13.12.2014 21:44
 
 
Toplam blog
: 467
Toplam yorum
: 1657
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 141
Kayıt tarihi
: 16.05.11
 
 

Güzel Sanatlara tutkulu, Türk sanat müziği hayranı,  deniz ve İstanbul âşığı şiiryazar bir fâni....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster