Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
327
 

Mürüvvet Hanımın gece düşleri :)

Mürüvvet hanım annem olur. 

Kendisi, gördüğü rüyaların gerçekleşmesiyle ünlüdür ailede. Durup dururken telefon açıp halimizi hatırımızı sorar, bilmem kim nasıldır, iyi midir, bilmem kimin çocuğunun sağlığında bir problem mi vardır? Çünkü bir gece önce bir rüya görmüştür ve ciddi ciddi kaygılıdır. Kaygılarında haksız da değildir, ya o sırada gerçekten bir hastalık, küçük de olsa bir sorun vardır ya da bir kaç gün içinde gerçekleşecektir. 

Ama hiç bugünkü kadar çabuk gerçekleşen bir rüyası olmamıştı herhalde. 

Bütün gün evdeydim, biraz temizlik, biraz da işten getirdiğim evrakların kaydı kuydu ile uğraşırken akşam üzeri kız kardeşim arayıp, Eminönü'ne balık ekmek yemeğe çağırdı. "Gideyim bari" dedim, hava değişikliği olur. Bindik vapura, efil efil esen rüzgarda sohbet ede ede Eminönü'ne geldik. Pek değişik bir akşamdı, Bir zamanlar ikinci adresim olan bu mekanda o saatte, hiç oturup da orada yemek yememiştim. Deniz kenarında masa da bulduk, karşımızda da Galata ve kulesi, harikaydı. Üstelik çok ekonomikti 

Dönüşte annem aradı, dün gece rüyasında evini görmüş. Banyosunun tavanından sular akıyormuş, gidip hemen bakaymışız. Hepimiz evlerimize erkenden varma telaşında iken pek hoşumuza gitmedi bu talimat, ama Mürüvvet hanım bu, ısrarla takibe alır, yapmazsak canımızdan bezdirir vallahi. 

Hiç bir sorun yoktur, annemin kuruntusudur edasında kapıyı açıp girdik eve. Daha banyonun elektrik düğmesine dokunmamla çaaat diye bir ses geldi ki ödüm koptu. Sonra bir ses, şıp şıp şıp; bir değil bir kaç yerden sular damlıyor. Tavan olmuş sırıl sıklam. Allahtan girişte ufak bir yükselti var da odalara yayılmamış sular. Ama banyo su içinde. 

Hayretler içerisinde, gülsek mi üzülsek mi şaşkın durumda bakakaldık. 

Meğer üst kata yeni bir kiracı taşınmış, aylardır boştu daire. Hareketlilik başlayınca tabi, çatlak olan borulardan sızmış sular. Yani tahminimiz bu, yarın sigorta eksperini arayıp öğreneceğim tam durumu. 

Yaaa, Mürüvvet hanımın rüyaları işte. Görmese iyi olacak ama, rüya makinesi gibi çalışıyor maşallah 

Esen kalın. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Rüya deyip geçmemeli.Bazen etkisinde kalıyor insan. Her zaman güzelliklre diyorum. Hoşca kalın.

Şennur Köseli 
 22.08.2011 10:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 314
Toplam yorum
: 619
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1186
Kayıt tarihi
: 07.08.11
 
 

Üsküdar İstanbul doğumluyum ve halen burada yaşıyorum. Okumak, yazmak ve seyahat etmeyi çok seviyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster