Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '19

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
59
 

Muslera 1- Alanyaspor 0

Galatasaray dün gece yine bocaladı durdu sahasında.

İki Galatasaray vardı. Birinci yarıdaki GS, eh bu takım toparlanıyor mu ne

, dedirtirken ikinci yarıdaki GS ise yine saç baş yoldurdu. Allahtan Muslera vardı da bilindik sonuç yaşanmadı..

Hocanın dediğince sakatlıklar takımın boynunu büküyor. Elde avuçta olan bunlar, ne yapalım, diyor. İyi de koskoca Galatasaray’da yedek oynayabilen oyuncuların da belli bir kariyerde olması gerekmiyor mu? Sahaya çıkıp, as oyuncularını aratmayacak kadar futbolcu değillerse neden oyunlarından çok büyük paralar alınarak transfer edildiler? O zaman bunlara ne gerek, gidin Anadolu Klüplerine, mesela Adıyaman’a on tane aslanlar gibi savaşabilen topçu alın gelin. Hem bu arada bir Anadolu Klübüne de faydanız dokunur.

Marifet eksiği tamamlamak, zor olanı gerçekleştirmektir..

Okulda bir anımı anımsadım, bu misale uyar mı bilmem; Sene başında ilkokul 1. Sınıflarına öğrenci paylaşımları yapılır. Özellikle siyasi ve sosyal çevresi kuvvetli, okul idaresiyle de senli benli olan öğretmenlerin sınıflarına ilgili velilerin çocukları toplanır. Hatta yanlışlıkla birkaç öğrenci başka şubelere verilmiş ise bile tekrar alınır. O sınıf seçmece bir sınıftır ve her alanda liderdir. Dershaneleri hemen klimalarla, pano süslemeler ve dolaplarla doldurulur. Her önemli gün bahanesiyle de her türlü parasal kaynaklar velilerce sağlanarak, etkinlikleri yapılır.

İlk okumaya o sınıfın öğrencileri geçer, çünkü velileri ilgilidir, evde rehberlik ön sırada. Beslenmeleri, sağlık ve sıhhatleri muazzam. Denemelerde okulda hep birinci olurlar. Bu arada alet işler, el öğünür derler ya, öğretmenleri de kasım kasım kasılır öğretim yılı boyunca. Hatta yıl sonunda da ilgili kurumca ödüllendirilir..

Diğer sınıflar Allah’a emanet! Sınıf mevcudunun neredeyse yarısı sene boyunca yoktur sınıfta. Ya irgat olarak Karadeniz’de ya da Malatya’da kaysıda, Kıbrıs’ta amele babasının yanında.

Toplanabilen öğrencilerde de ilgili veri neredeyse yok. Öğretmen öğrencileri için velilerden araç almalarını istese, öğrenci şunu der öğretmenine; Anam dedi ki öğretmenin alsın..

Yıllarca aldık da. Gocunmadım ama hala belleğimden çıkmıyor bu ayrıcalıklar. Zira Anadolu’nun en ücra köylerinde, yolsuz ve susuz köylerin kahırlarını çekip, tamir etmediğim okul, lojman ve boya badana yapmadığım sınıflar kalmadı. Bir Allah’ın kulu da çıkıp, öğretmenim teşekkürler demedi.

Sadece bir defa bir İlçe Milli Eğitim Müdürü teşekkür ederek bir tebrik kartı yazmıştı, bana da o düşmüş demek..

Bunların Galatasaray’la ne alakası var demeyin.

Marifet, en kötüsünü en iyiye çevirmektir. Olumsuzu olumlu yapmaktır. Verin Barselona’yı sıradan bir hocaya her sene şampiyon olur. Ama bu mudur başarı?

Hoca boşuna ağlamasın..

GS bu gün çok kötü. Şu an sahip olduğu puanlar ise şaşırtıcı. Bundan dolayı aslında ümitsiz de değilim. Hoş karşısındaki takımların da fazla bir artıları yok.

İsterim bir Anadolu takımı çıkıp şampiyon olsun ama zor iş. İkinci devrenin son çeyreğine kadar nefeslerinin yetmeyeceğini sanıyorum. Hele ki bu yeni VAR sisteminde hiç de şansları YOK Anadolu takımlarının. Ne demek istediğimi ileri kritik haftalar eşiğinde izleyerek göreceksiniz…

 

Gelelim gecenin kahramanına..

MUSLERA..

En büyük aslan o, en çok savaşan o, en çok yorulan o, en fazla çalışan da o..

Hiç büyüklenmeden en mütevazi olan da o..

Kılığı, kıyafeti, bakışı, içtenliği..

Ben ADAMIM adam diyor!

Kendine bakımı, sporcu ahlakı, aile babalığı, eşi…

Komple bir futbolcu..

Tam bir ASLAN..

İlk yarıya Galatasaray bu puanın üç fazlasıyla girebilir ise ki daha fazlasını da toplar, ikinci yarıda toparlanır ümidimce. Tabi saçını başını boyayarak, topu ayağında ezmekten başka işe yaramayanlarla, dinazorlardan arınabilirse Galatasaray. Karşısında ise Beşiktaş kalır sadece..

Ezeli rekabetler olsun ve futbola güzellik katsın isterim.

Galatasaray iyi çalışsın, ter döksün ve zor olanı başarsın. Zira bir takıma iyi futbolcudan öte ruh lazım. Galatasaraylılık Ruhu..

O geldiği gün; yenmiş, yenilmiş hiç önemli değil.

Futbolun özü rekabet ve centilmenliktir. Başarılı olanı her kes alkışlar..

Muslera örneği orta yerde.

Tebrikler MUSLERA..

 

 

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir tek Muslera ile olmaz ama...

Kerim Korkut 
 10.12.2019 7:14
Cevap :
Muslera ile olmaz tabi, doğru..Ama düzelecek Galatasaray, ümitsiz değilim..  10.12.2019 23:51
 

ALANYA SPOR'A BAŞARILAR DİLİYORUM.

Abdülkadir Güler 
 09.12.2019 2:40
Cevap :
Teşekkürler, ben de Alanyaspor'a başarılar diliyorum..  09.12.2019 13:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 122
Toplam yorum
: 1309
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1845
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 

Okumayı, yazmayı sevmeye çalışan Atatürk sevdalısı eğitimci ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster