Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
484
 

Müslüm Baba sen şimdi öldün

Müslüm Baba sen şimdi öldün
 

Şimdi gerçekten öldün Müslüm Baba...

Bizim sosyal ve asosyal medyamız seni Cuma günü, henüz yaşıyorken öldürmüştü halbuki.

Meraklıyızdır biz, insanları yaşarken öldürmeye...

Yeter ki haber olsun, yeter ki tık olsun, yeter ki blog yazısı olsun...doğrulamadan tıkırdatın klavyeleri, bir de hayatını kopyalayın bir yerlerden, altına da allahtan rahmet dileyin, tamamdır.

Yav bu ülkenin bakanı bile başsağlığı diledi, twitledi...yani düşünün bilgi kirliliğini, komediyi.

Şimdi medya flaş flaş haber veriyor..."Müslüm Gürses'i kaybettik".

Bence biz top yekun kaybolduk ama anlamak istemiyoruz, ya da işimize böyle geliyor. Ya da kendimiz çoktan kaybettiğimizin farkında değiliz.

Hadi şimdi yazın, sahte üzüntüler beyan edin, ondan sonra da oturun sayın tıklarınızı.

Yakınları ve hayranları hastahaneye bir daha koşsun...

Bakan Bey yine twit atabilir, bu sefer gerçekten öldü.

Sevgili Müslüm Baba, seni yaşarken öldürdüler ancak kesinlikle öldükten sonra yaşayacak olanlardansın.

Yolun açık olsun... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BU YAZINIZ, BELKİ KULAKLARA KÜPE OLUR. NE KADAR ÇOK, YALAN YANLIŞ, ÖLÜM HABERİ ÇIKTI. İnanın, ben ölümü ile ilgili, bir blog haberi okurken, o, an T.V de, Dr. yoğun bakımda olduğunu açıklıyordu. ÖYLECE KALDIM, ama, yorum da yazmaktan çekinmedim. Saygılar, sevgiler KIBRIS'TAN.

Göksel47 
 03.03.2013 19:16
Cevap :
şaşırdık artık!...çok teşekkürler, sevgiler   04.03.2013 19:55
 

Amacı reyting olan; magazin - dramahaberkolik Türk Medyası var oldukça; aynı zihniyetli amatör-yazan'ların türemesi çok doğal bir olgudur. Üzüm üzüme bakarak renk değiştirirmiş. Türk Medyası genelde insanları üzecek haberlere ağırlık veriyor. Şok yaratan, depresifleştiren, ofori-aşırı heyecanlandıran, melankolik haberler; 'flaş! flaş!, şok haber!' v.s. gibi manşet ve fotoğraflar artık insanın içini bulandırıyor. Tv lerde fon müzik eşliğinde, heyecanlı heyecanlı, bağıra bağıra anlatımlarıyla adeta insanları zorla üzmeye odaklanmışlar. Bırakın insanları kendi haline; isteyen sevinsin, isteyen üzülsün veya üzülmesin...Zaten yaşam koşulları yeteri stres yaratıyor. Birde sen niye etkilemeye çalışıyorsun çığırtkanlığınla... Objektif - pasif -sade haber yayım kültürü maalesef geliştirilememiş. Bu arada Müslüm Gürses'e rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum.

mine objektif 
 03.03.2013 18:37
Cevap :
Arabesk, ortaya karışık insanlarız. Üzüntümüz abaratılı, sevincimiz abartılı. Sosyolojik bir vakayız. E böyle alıcıya böyle haber satıcısı olacaktır. Aldığımız haber değil dediğin gibi sürekli stres, sürekli melankoli. Şimdi de Müslüm Gürses'in arkasından konuşmaya başladılar. Yok efendim zaten ölmüşmüş, hastane saklıyormuş. Bu hafta da bunu dinler, bunu okuruz. Haber atlatacağız diye medya şam şeytanına döndü.Bizileri de döndürdü. Okumasan da olmuyor. Yuvarlanıp gidiyoruz işte... teşekkürler, sevgiler   03.03.2013 19:53
 

Genel kültür sıfır, bilgi dağarcığı sıfır; ne şiir yazabilir ne de öykü; siyasetin s'si yok, futboldan hiç anlamaz; her gün de yemek tarifi verilmez! Gelsin günlük gazeteler, verilsin yalan yanlış cenaze haberleri, son sayfadan da loto sonuçları. Başka ne yapsınlar Beran Hn? MB de böyle bir dünya işte! Bunu yapanlar 20 yaşında gençler olsa anlayacağım da -kendini her gün blog yayınlama zorunda hisseden- yaşını başını almış arkadaşlarımız yapıyor!! Yıllar önce Stuttgart'ta Müslüm Baba ve eşiyle tanışma fırsatı da bulmuştum ve birlikte kahvaltı etmiştik. Muhteşem bir insandı. Mekanı cennet, toprağı bol olsun. Eminim Fazıl'ı da affetmiştir. Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 03.03.2013 13:59
Cevap :
Hiç kimseyi küçümseyemem ancak akıl ve izan var, biraz dengeli olmak gerekiyor...sevgiler  03.03.2013 17:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 476
Toplam yorum
: 2871
Toplam mesaj
: 123
Ort. okunma sayısı
: 2315
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

Çok eskidendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster