Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4669
 

Müslüm Gürses baba, mekanın, makamın cennet olsun. Öksüz, yetim koydun bizi be baba.

Müslüm Gürses baba, mekanın, makamın cennet olsun. Öksüz, yetim koydun bizi be baba.
 

Müslüm Gürses baba, mekanın cennet olsun.


*Ne kadar OFF OFF desekde, ölüm gerçektir. Her nefis ölümü tadacaktır.

`` Müslüm Gürses`` baba ` Mekanın, makamın Cennet Olsun.

*Bazen öyle anlar oluyor ki; bazen insan bazı şeyleri nerden başlayacağını şaşırıyor. Herşeyi birbirine karıştırıyor insan, Bende öyle oldum işte; Müslüm Gürses` baba` nın vefat haberini haber ajanslarından aldığımda.

* Ve bu acı haberi alır almaz, ilk önce 2013 yılına isyan ettim. Sen nerden geldin yıl 2013. Geldin ama, sanat - müzik - medya - gazetecilik - business camiasından değerli devleri elimizden alıyorsun dedim. İşte al sana bir dev daha : `` Müslüm Gürses`` baba.

* Müslüm baba 15 kasım 2012 `de İstanbul Memorial hastanesinde geçirdiği by-pass ameliyatından bu yana yoğun bakımda idi. Müslüm baba daha 59 yaşında, 7 mayıs 1953 Şanlıurfa doğumlu. Kral Müslüm baba tedavi gördüğü hastanede 03.03.2013 Pazar günü sabah saat 8:30 yaşamını yitirdi haberini TV, Radyo, Müslüm babanın vefat haberinin acı haberini veriyordu. Paramparça darma dağınık bir şekilde yok olamaz diyerek, inanmam diyerek, hayır diyerek, en derin içten acı duygularla olduğum yerde kilitlendim. Kimbilir benim gibi daha kaç kişi, Müslüm babanın bu haberini aldıklarında, benim gibi aynı hareketi yaşamış olduklarını inanıyorum. Çünkü o bir kral baba, çünkü o kral Müslüm Gürses baba. Bizleri tüm sevenlerini babasız bıraktı, yetim - öksüz bıraktı. Müslüm baba sen ölemezsin ve ölmedin ki hala, kalbimizde yüreğimizde hep bizimlesin. Unutmak mı; asla asla ! Unutmayacağız seni baba. Ve muhteşem yorumunu, sesini, mütevazi insanlığını unutmayacağız.

* Tabiki hayat arkadaşı Muhterem Nur anamızında başı sağolsun. Aslında en acısı, Muhterem Nur anamızın hayat arkadaşını kaybetmek asıl onu perişan etmiştir. Muhterem Nur anamızla olan aşkları herkese ibretlik olsun, ibretlik hayat masalı bence. Aşk budur işte Müslüm baba ve Muhterem Nur anamız. Allah sabır versin. Çok zor. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun Müslüm babamızın. Nur içinde yat baba. Müslüm baba da geldi geçti bu alemden. Ama yaşayan bir efsane Müslüm Gürses baba. Bizde çok ama, çok çok perişan üzgünüz. Erken ayrıldın baba aramızdan, daha gençsin baba. Zaten sana yok demeyeceğiz. Sadece bedenen yoksun aramızda. Aslında yani varsın aramızda. Öldü demeyeceğiz. Müzlüm baba yaşıyor tabiki hep diyeceğiz. Sen ölemezsin ki, sen yaşıyorsun Müslüm baba.

* Türkiye sanat - müzik camiasında bana göre 5 önemli,değerli değer var. Bunlardan biri Müslüm Gürses baba, biri Orhan Gencebay baba, biri Ferdi Tayfur baba, biri Hakkı bulut baba ve imparator İbrahim Tatlıses. Hem önemli değerdirler, hemde önemli 5 çınar.

* Arabesk Müziği denilince ilk olarak akla gelen isimlerden birisidir Müslüm Gürses baba. Müslüm Gürses baba gerçektende gelmiş geçmiş en fanatik hayranlara sahip olan şarkıcılardan biriydi. Müslüm Gürses baba sadece Türkiye Cumhuriyeti`nin değil, tüm dünyanın başı sağolsun. Tüm dünyanın sanat - müzik, arabesk` in kralı, babası idi Müslüm baba.

Bu dünyadan bir Müslüm Gürses baba geçti.

Milyonların hayran olduğu Müslüm Gürses baba,

Gülhane parkından, açık havaya Müslüm baba.

Adana da bir çay bahçesinde başladı Müslüm baba.

Acılara damardan başladı.

Damar` ın babası Müslüm baba.

Hayranları, sevenleri kendilerini jiletledi.

Müslüm babanın kendine ait, kendine has, kendi tarzıyla bir hayran kitlesi vardı.

En mert, en samimi, insanlık ve ruh güzelliğin bize senden hatıra kalacak Müslüm baba.

Üstad`sın Müslüm baba, Müslüm Gürses babasın.

`` Tanrı istemezse yaprak düşmezmiş,

`` Tanrı istemezse insan ölmezmiş.

`` Sen Tanrı`mısın beni öldürdün.

Müziğin efsanesi,

Müslüm babasın.

Baba gibi de kucakladın bizi be baba.

Gidişinden asalet var be baba,

Bu gidiş,

Bu bizi terk ediş, olmadı be baba.

Olmaz sensiz be baba.

* Müslüm Gürses baba, hiçbir zaman magazin malzemesi olmadı. Baba duruşuyla hep dim dik durdu baba. Müslüm baba ben çok yaslıyım be baba. Değil satırlarla, değil kelimelerle, değil sözlerle, anlatmakla bitmeyen baba Müslüm baba. tüm Müzik - Sanat camiasının başı çok çok sağolsun. Bu tarih 03.03.2013 unutulmayacak bir tarih. Müslüm Gürses baba bu halkın bir değeridir, Türkiye nin bir değeridir. Ve aynen sonsuza dek olarakda bu değer devam edecektir.

Müslüm Gürses baba, Muhterem Nur annemizle efsane olan aşklarıyla, kendi öz evlat çocukları olmayan iki önemli değer. Ama milyonlarca insan, tüm Türk milletinin Müslüm Gürses`e baba demesi, işte hiç unutulmayacak bir efsane oluşunu burdanda anlaşılıyor efsanelerin. Hem bu nesil hem gelecekteki tüm gelecek olan genç nesilde Müslüm Gürses babayı tanıyacak ve sevecekler. Milyonlara olmuş bir baba Müslüm Gürses baba. Büyük bir Müzisyen, büyük bir üstad. şimdiden özledik, özledim be baba. Ne oluyor büyük devler, büyük değerler birer birer gidiyorlar aramızdan. Müslüm baba, sanat - müzik camiası bir babaya sahipti. Ve de hala o yol, o çizgiden şaşırılmadan baba babasın.

Baba ya, ( Evlat` adlı eserin, aslında seni anlatıyor be baba. Kendini yani Müslüm Gürses babayı anlatıyor. `` Evlat`` sözlerindeki nasihatları bizzat kendin yaşadın be Müslüm baba. Diyor ya : Bir karıncayı bile incitme diyor ).

Türk pop müziğinin, Kraliçesi `Sezen Aksu `` hüngür hüngür ağlıyor bugün.

Ben ağlıyorum ve ağlamaya devam edeceğim be baba.

Türk halkı da ağlıyor be baba.

Zor gelir senin gibisi be baba,

Yok ki zaten bir başkası, gelemezler zaten be baba.

Tek baba sensin be baba Müslüm baba.

Yazı : Tacettin Saraç Naco ` kendi kalemimden.

- yazının tüm hakları Tacettin Saraç Naco `ya aittir.

twitter.com/tacettinsarac

tacettinsaracnaco.blogspot.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 64
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 722
Kayıt tarihi
: 27.01.13
 
 

Ben kimim ? Müzik Yapımcısı-Prodüktör. İstanbul Unkapanı Plakçılar Çarşısında-Müzik camiasında ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster