Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mart '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1372
 

Müslüm Gürses'in mezarı mı açılacak?

Müslüm Gürses'in mezarı mı açılacak?
 

Müslüm Gürses'in akrabası Mehmet Ölmez, Müslüm Gürses'in ölümüyle ilgili şüpheleri olduğunu öylemiş ve savcılığa başvuracağını duyurmuş. Muherem Nur ise kocasına otopsi yapılmasına son derece karşı. Yeterince acı çektiğini söyleyip, istemediğini belirtiyor. 

Müslüm Gürses öldükten sonra tartışmaların fitilini ateşleyen ise İbrahim Tatlıses'in twitterdan attığı tweet olmuştu. Tweet'te yazanlar; "Müslüm abimiz yoğun bakımda enfeksiyon kapıp öldü, hastane ölümünü 1 hafta sonra açıkladı" şeklindeydi.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran bu iddaaları TBMM'ye taşıdı. Oran’ın 5 Mart 2013 tarihinde Sağlık Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye verdiği yazılı soru önergesine Bakan Mehmet Müezzinoğlu’ndan kuşkuları yok edecek bir açıklama gelmeyince bu kez Gürses’in akrabaları harekete geçti.

“Kocamın bugüne kadar yakın akrabası yoktu da, şimdi mi oldu? Neyin peşinde bu insanlar? Şayet savcılığa suç duyurusunda bulunurlarsa, ben de onlar hakkında suç duyurusunda bulunurum” diyen Nur, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Asla otopsi yaptırmam kocama. Yeterince acı çekti zaten. Mezarının açılıp, otopsi için cesedinin çıkarılmasına katiyyen izin vermem. Ölü elbette ki morarır, sapsarı durmaz. Kimseye, ‘Siz durun, ben gereğini yapacağım’ demedim.

Müslüm Gürses'in ölümü herkesin aklında bir şok ve soru işareti bırakarak gerçekleşmiş olsa da, eşi bu soru işaretlerini yok etmek için kocasının bedenine dokunulmasına izin vermeyip, maneviyatını sahipleniyor ama eğer gerçekler çıkmazsa, asıl önemli olanlar, başta kendisinin olmak üzere, tüm maneviyatlar şüphede kalacaktır. Hayırlısı olsun diyelim, Müslüm Gürses'in mekanı cenet olsun.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 90
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2413
Kayıt tarihi
: 03.11.12
 
 

Kafasına takılan her konuyu sonuna kadar araştırmaya üşenmeyen, bildiklerini, öğrendiklerini ve i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster