Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
43
 

Müslüman diyor ki savaşın nedeni Allah ve petrol; biri sahibimiz, diğeri ekmeğimiz, nasıl vazgeçeriz

Müslüman diyor ki savaşın nedeni Allah ve petrol; biri sahibimiz, diğeri ekmeğimiz, nasıl vazgeçeriz
 

Ortadoğu için Tanrı’nın ülkesi desek yeridir. Fakat pek bir bakımsız ülke. Kum ve taştan başka bir şey yok. Çok garip,  ilk çağlarda yaşam alanı olmuş. Ya o zaman böyle değildi ya da cinler müstakbel geleceği fısıldadı.

Bu güneş ülkesinde dinler gelmiş peygamberler gitmiş, koskoca bir insanlık devri daim etmiş. Sanki eskiden dünya Ortadoğu’dan ibaretmiş. Kum dağlarını altın mı sandılar acaba?

Bir şey yokmuş ama kavga gürültü çokmuş, kumdan kulesiyle dünyanın merkeziymiş adeta. Din savaşları yüzünden, yoksa kim netsin. Ama beklemeye değmiş, dervişin sabrı meyvesini vermiş; bereket yerin altından gelmiş.

Lakin gelmez olaymış, petrolsüz yaşamak daha kolaymış; aç dünya gözünü buraya dikmiş, çakallar varken aslana av yasak! Savaşın nedeni petrol ve Allah. Biri sahibimiz, diğeri ekmeğimiz; nasıl vazgeçeriz! Müslüman coğrafya ve özellikle de Ortadoğu halkları için varlık nedeni Allah ve petrol, nasıl savaşmasınlar, ekmeğini sana mı versin, Allah’ına karşı mı gelsin! Gerçekten öyle! Bunların başka bir şeyleri yok. Ve bunu ellerinde tutmak için yapabilecekleri tek şey savaş. Onları anlıyorum!

Ortadoğu her daim popülermiş; petrolden önce de Allah varmış, bütün peygamberleri oradan çıkarmış, Allah dünyayı burada yaratmış! Yani petrol kuyularından kan akması doğal! Bu anlayışa göre dünya Ortadoğu’ya (İslam coğrafyası) bağlı bir eyalet.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhabalar. Evet dediğiniz doğru, Dünya Ortadoğu'nun bir eyaleti. Ben de sizin gibi gerçekten merak ettim şimdi. Yıllar önce petrolün ne olduğu bilinmeden önce bu kum çöllerinde insanları tutacak ne vardı? Din vardı. Bu gün de petrol var. Bu demek oluyor ki, her iki halde de bu kum çöllerine sırtı dayamanın geçerli bir nedeni varmış. Fotoğraf karesinde yer alan teröristler herhalde İşid teröristleri olsa gerek. Onların da bu bölgede savaşmalarının iki nedeni varmış demek ki. Biri Allah, diğeri petrol. Güzel bir yazıydı. Tam on numara. Kalemine ve yüreğine sağlıklar dilerim. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 07.12.2015 21:01
Cevap :
Yazıya 10 numara diyorsunuz ama okuyucularımız sizinle aynı görüşte değiller bakın hiç okunmuyor...  09.12.2015 19:37
 

Zurnanın "zırt" dediği noktaya parmak bastınız. Ama, zurnalcı toplumun bu yakadan alacağı bir ders yok.

Alaettin Morgül 
 06.12.2015 12:12
Cevap :
Teşekkür ederim Alaettin Bey...Selamlar saygılar efendim.  08.12.2015 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4996
Toplam yorum
: 13149
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster