Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
172
 

Müslümanların masumiyeti

Geçtiğimiz günlerde ilk bakışta amacı sadece İslam’ı ve İslam’a dair kutsal değerleri aşağılamak ve dalga geçmek olan, yan yana getirilmiş video parçaları yayınlandı. Bunun üzerine haklı olarak Müslüman ülkelerde  (Mısır, Hindistan, Yemen, Libya, Irak …) çeşitli protestolar yapıldı.

Müslümanların Masumiyeti adıyla çıkarılan bu görüntüler ki buna sinema ya da film denilmez; belli ki Arap Bahar’ının yaşandığı Müslümanların haklarını aradıkları ve direndikleri bir dönemde kasten ortaya atıldı. Bu sayede Müslümanlar ayaklanacak ve ortalık tekrar karışacak ve belki de Amerikan-İsrail uçakları Ortadoğu semalarında dolaşmak için bir bahane daha bulacaktır.

Görünen o ki karikatür krizi tekrar hortlatılmıştır. Hiçbir sanatsal değer barındırmayan bu basit çalışma; sadece dalga geçerek ve kutsallarımıza (Allah, Kitap, Hz. Muhammed sas. Hz. İsa as, Hz. Musa as vs.) dil uzatarak bir anlamda ortalığı karıştırmak adına amacına ulaşmıştır. Birilerinin özgürlük ve sanat kisvesine bürünerek değerlerimize saldırma hakkı varsa! Müslümanların da protesto ve reddetme hakkı vardır. Ben de bir müslüman olarak yapılan bu çirkin saldırıyı lanetliyor ve kınıyorum.

Ve biliyorum ki; kâfirler, Müslümanların imanı, Müslümanların nuru ve Müslümanların masumiyeti karşısında bozguna uğramaya mahkûmdur. Çünkü Allah Müslümanlarla beraberdir.

Seyidhan KARA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli arkadaşım, Allah gerçek inanlarla beraberdir! Müslüman ama hangi müslüman? yazınız güzeldi, önerilerime ekledim, tavsiye ettim... eline ve yüreğine sağlık... selam ve saygılarımla...

Dr Atanur Yıldız 
 29.09.2012 11:06
Cevap :
Yorumunuzu geç gördüğüm için kusura bakmayın. Biraz uzak kaldım Bu aralar. İlginize teşekkür ederim...  10.12.2012 17:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 897
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

Sanat sever, Kitap sever, Okur yazar, Bilgelik, maneviyat ve erdem yolunun yolcusu...   İ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster