Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '10

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
37388
 

Müslümanlığı seçen hristiyanlar anlatıyorlar... Niçin müslüman oldum?

Müslümanlığı seçen hristiyanlar anlatıyorlar... Niçin müslüman oldum?
 

Dünyanın çeşitli yerlerinden başka dinden olup, Müslümanlığı kabul edenler, İslamiyet’in üstünlüğünü ve niçin müslüman olduklarını öyle güzel anlatıyorlar ki … İnanıyorum ki tüm okuyanlar bir kez daha, dinimizin ulviyetini kalplerinde hissedeceklerdir.

SELAHADDİN BOARD( Amerikalı) ;

Bir doktoru ziyaret için gittiğim muayenehanenin ziyaret odasındaki mecmuaları görmüştüm. Mecmuayı Karıştırırken okuduğum:: ‘’Ancak bir tek Allah vardır ‘’cümlesi, benim üzerimde çok derin bir tesir yaptı. Çünkü Hıristiyanlık dininde, tam üç tane tanrı vardı ve aklımız kabul etmediği halde, buna inanmak zorundaydık. Bu Ancak bir tek Allah vardır ibaresi, bu tarihten itibaren aklımdan çıkmaz oldu.

Bu kutsi ve ulvi itikat, Müslümanların kalplerinde taşıdıkları, paha biçilmez bir hazinedir. Artık İslamiyet’e alakam arttı. Bir müddet sonra Müslüman olmaya karar vermiştim. Müslüman olduktan sonra, Selahattin ismini aldım. Müslümanlığın en doğru din olduğuna inanıyordum. Zira Müslümanlık, Allahü Tealanın hiçbir şekli olmadığını ve bir günahın ancak Allah tarafından affedilebileceğini esas olarak kabul etmektedir. Bu iman, tabiat kanunlarına ne kadar uygundur.

Allahü Tealanın emri ile Hz Muhammed (sav) tebliğ ve neşr eylediği İslam dini ve Allahü Tealanın kelamı olan Kuran-ı Kerim, dünya tarihini değiştirmiş ve onu karanlıktan kurtarmıştır. Eğer İslam dini olmasaydı, insanlık bugünkü medeniyet derecesine, ilim ve fende bugünkü seviyesine erişmezdi. Müslümanların gözünde ilmin çok yüksek değeri vardır.

Hz Muhammed (sav) İlim Çin’de olsa, onu alınız buyurmaktadır. İşte benim seve seve kabul ettiğim İslam dini böyle bir dindir.

DEVİS WARRİNINGTON (Avusturyalı) ;

Korkunç kıştan sonra ilkbaharın tatlı ve ılık eli, soğuk toprak tabakasına nasıl tesir ederse İslamiyet’te de bana öyle tesir etti. Kalbimi ısıttı ve bana yeni güzel bir elbise giydirdi. İslamiyet’in öğrettiği şeyler ne kadar güzel, ne kadar akıllı ve mantıklıdır. Allahü Teala birdir ve Hz Muhammed (sav) O’nun resulüdür sözü ne kadar açık, ne kadar doğru ve güzeldir. Hıristiyanların inanılması mümkün olmayan anlaşılmaz inancına benzer mi:?

Hıristiyanların insanı ürküten onu korkutan, fakat hiçbir zaman onu tatmin etmeyen akideleri yanında, bu sade ve mantıki iman, insanı kendisine cezb ediyor. İslamiyet hiç değişmemiş ilahi bir dindir. Aradan asırlar geçmesine rağmen, bugün içinde yarın içinde insanın tüm maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılar.

Mesela insanın eşit olduğunu, Allahü Tealanın indinde aralarında bir rütbe veya mevki farkı bulunmadığını, İslamiyet gayet açık bir tarzda beyan eder ve bunları dünya hayatında da tatbik eder. Aynı hususları iddia eden Hıristiyan kilisesinde, birlerinden rütbece farklı papalar, arşevekler, piskoposlar ve daha birçok din adamları vardır. Bunlar Allahü Teala ile kul arasına girerler ve kendi çıkarları için, Allahü Tealanın ismini kullanırlar.

Halbuki islamiyetde, Allah ile kul arasına kimse giremez. Allahü Teala emirlerini, Kuran-ı Kerim vasıtası ile kullarına tebliği eder. Size aşağıda, Allahü Tealanın bir emrinden bahsedeceğim. Bu bir misaldir. Bu misal emirlerin ne kadar sade, açık ve güzel olduğunu gösterir: ‘

’Ey iman edenler! Doğru, helal yoldan kazandıklarınızın temizlerinden ve sizin için yetiştirdiğimiz mahsullerden ve meyvelerden infak edin. İğrenerek, alamayacağınız pis şeylerden infak etmeyin. Biliniz ki, Allahü Teala’nın hiçbir şeye ihtiyacı yoktur ve tam hamd e layık olan O’dur. (Bakara Suresi- 267 Ayet) buyrurulmuştur. Kuran-ı Kerim’in bu derin ve güzel emirlerini okuyup öğrendikçe, ruhum ferah buldu ve seve seve Müslüman oldum.

ABDULLAH UEMURA (Japon) ;

Niçin Müslüman oldum? Çünkü İslam dini, Allahü Teala’nın birliğini ölünden sonra, ikinci bir hayat olduğunu kıyamet günü, insanların dünyada yaptıkları işler için muhakeme edileceğini bildirmektedir. Sevgiyi, doğruluğu, dürüstlüğü ve son derece temiz ahlaklı olmayı emreder. Bütün bunlar, bir insanın hak yolda rahat ve huzur içinde yaşaması için en lüzumlu olan hususlardır. Bunlar hiçbir dinde bu kadar açık ve veciz olarak bildirilmemiştir. İslam’da doğruluk, sadakat çok kıymetlidir. Allahü Tealaya ve kullara doğruluk, İslamiyet’in esasını teşkil eder. Ben de, hakikati ararken, onu İslam dininde buldum ve Müslüman oldum.

*************

Hiçbir cebr altında kalmadan, sırf kendi düşünceleri ve çeşitli dinleri birbirleri ile kıyas ederek, İslam dinini kabul eden değişik ülke insanların dinimiz hakkında söyledikleri bu candan, güzel sözleri okuyunca insan bir kez daha Müslüman olduğuna şükredip, diniyle iftihar ediyor değil mi Arkadaşlar…

Aslında her insanın kalbinde Allah’a giden yol vardır. Bütün mesele bu yoldan İslam nurunun insanlara ulaşmasıdır. O nuru kalbinde hisseden bir insan hangi kısımdan olursa olsun, yaptığı yanlışlara pişman olup doğru yolu bulur.

Kaynak; Herkese lazım olan iman-Hakikat yayınları

Sevgi ve ışıkla…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Boş inanç, Türk Dil Kurmu sözlüğüne göre, kısaca, batıl inanç demek. Yani kimi sözlerin, eylemlerin, davranışların, sayıların,vb. şeylerin; istenen ya da istenmeyen sonuçlar doğuracağına ilişkin yanılş, inanç, demekmiş. Sanırım yeterli olmuştur.

Necdet  
 18.03.2010 3:18
Cevap :
Sayın Bilge(! )yanıtınız yeterli, teşekkürler. Ben yazımda ne anlatmışım; müslüman olan hristiyanların, dinimiz hakkındaki görüşlerini, neden müslüman olduklarını değil mi? Peki bunun neresi boş inanç? Allah’a inanmak mı? Hıristiyanlar bile, Yüce Allah'ın büyüklüğünü, dinimizin güzel ahlaka önem verdiğini, tüm insanların Allah'ın indinde eşit olduğunu böylesine güzel anlatırken, siz hala boş inanç diyorsunuz. Ne yapalım peki? Bizde mi sizin gibi dinsiz olalım?Ayrıca bırakın bu boş lafları; hepimizin gideceği yer aynı.. Kimse sizi ahirette, bilge olarak karşılamayacak. Burada yaptığınız iyilikler, orada karşınıza çıkacak.. Yazdıklarımı bir düşünün isterseniz sayın Bilge.(!), Selamlar.  18.03.2010 10:33
 

Bir de dinsizleri ve İslamiyet'ten çıkanları dinlesen daha iyi olmaz mı? Hem öğretmensin hem de boş inançlar öğretiyorsun. Oh ne güzel:))) Bak şimdi sen dürütslük edip bu dinsiz kardeşinin bu yorumunu yayınlamazsın, İslamiyet'i kabul edenlerin görüşlerini yayınladığın gibi:))

Necdet  
 17.03.2010 9:54
Cevap :
Boş inanç nedir? önce bu soruma cevap alayım...sonra size gerekli cevabı vereceğim... Selamlar.  17.03.2010 18:15
 

sevgili öğretmenim, böyle bir yazıyı kaleme aldığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. zaten yüce Allah size bunun karşılığında gerekeni verecektir. selam vesegilerimle....

FİKİRCİ 
 06.03.2010 22:42
Cevap :
Sn Fikirci, ben teşekkür ederim her zamanki gibi desteğiniz ve ilginiz için.. Umarım bu yazım herkese ışık olur. Selam ve saygılarımla.  07.03.2010 11:03
 

dinimiz kutsalımız vatanımız namusumuz dur yükümüz insan olmamız dır borcumuz bulunduğumuz coğrafyayı korumamızdır enson çıkan bir icadı zevkle alırızda son peygamberimizi neden bağrımıza basmayız derler adama' soran olsa bana vereceğim cevaptır ona:

hulusi soydal 
 06.03.2010 22:36
Cevap :
Dinimiz kutsalımız...ne güzel anlatmışsınız dinimizin yüceliğini... her zamanki gibi katkınız için teşekkür ederim efendim. Saygılarımla.  07.03.2010 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 287
Toplam yorum
: 510
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 12283
Kayıt tarihi
: 22.11.08
 
 

Öğretmenlik yapıyorum ve anneyim. Çocukları çok seviyorum. Yüreği sevgi dolu olan insanlara, sela..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster