Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '09

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
507
 

Mustafa ağabeyimize son görev.

Mustafa ağabeyimize son görev.
 

Mustafa Mumcu için son yolculuğa çıkmadan önce.


Sevgili arkadaşlarım.

Geçen gün yani bayramın üçüncü günü akşamı vefat eden Mustafa Mumcu’nun cenazesinde hazır bulunmak üzere bugün saat 12’ye doğru evden çıkarak Büyük Hatay Camisine doğru yola çıktım. Cami’ye geldiğimde Mustafa ağabeyimizin naşı caminin havlusunda ki musallat taşının üstünde idi. Başında birkaç kişi vardı. Herhalde ailesi olsa gerek. Kendimi tanıttım Milliyet Blog’tan arkadaşım olarak. Karşımda ki bayanda yeğeni olduğunu söyledi.

Epey de erken gelmiştim. Çevreme bakındığımda İzmir97’nin (Osman Bey) geldiğini gördüm. Sonra arkadan yavaş yavaş tanıdıklar gelmeye başladı.

Adem Çalışkan, Gülgün Karaoğlu ve Arif Öğütçü birlikte çıkageldi. Arkadan İlyas Bayram geldi. Alev Miesel’de oradaydı. Uzun zamandır bloglardan uzak kalan Pelin Kalyoncu’da gelenler arasında bulunmaktaydı.

Bunlar benim tanıdıklarım.

Birde Milliyet Blog adına İstanbul’dan çiçek gönderen Sabiha Rana’nın çiçeği de oradaydı. Teşekkürler Sabiş abla.

Az ama yine de Milliyet Blogtan onu sevenler oradaydı.

Öğle namazının müteakip kılınan cenaze namazından hemen sonra Mustafa Ağabeyciğimizin sonsuza kadar ikamet edeceği Altındağ’da bulunan Koklucak mezarlığına doğru hareket ettik.

Evet, yazdan kalma bir kış gününde Mustafa ağabeyimizi yatacağı mekâna yerleştirdik.

Mustafa ağabeyciğim sen orada rahat uyu emi.

Milliyet Blog adına senden özür diliyorum ben. Seni belki kırmış olabiliriz. Kızdırmış da olabiliriz. Bizleri affet.

Biz sana hakkımızı helal ettik. Sende bize helal et. Emi.

Güle güle git.

*****

Defnetme işlemi bitikten sonra arkadaşlarla Şükrünün yerine, İzmir Toplantıların yapıldığı yere gidilmeye karar verildi. Tabi bazı arkadaşlar haklı olarak çalıştıklarından gelemediler.

Çay ve kahve için bizimle gelen Alev Hanım bir ara “Mustafa Mumcu anısına toplantı” yapıp bu şekilde değeli yazarımızın hiç olmasa ismini bizler yaşadıkça var olabileceğini söyleyince bizlerde destek verdik.

Mustafa ağabey. Seni sevenler senin adını yaşatmak için senin adına anma toplantıları düzenlemeye karar verdi.

Üstelikte ilk toplantı 40'ıncı gününde. Lokma dökülecek.

Haberin olsun.

Yattığın yerde rahat uyu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yüreğim burkularak, resimlere bakarken cenazeye iştirak etmiş kadar oldum. Merhum arkadaşımız Mustafa Mumcu'nun son yolculuğunda sen yine güzel yüreğinle bir dost olarak, onu yalnız bırakmadın ve bizleri de temsilen eşlik ettiğin için, çok teşekkür ederim. Blog camiası adına tüm sevenlerine başsağlığı dilerken sana ve ailene de sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Sağlıcakla kal.

Naile ASLAN 
 12.12.2009 8:53
Cevap :
O an resimleri çekerken bile sizleri düşünmüş cenazeye katılamayan akadaşlarımızın ve onları seven dostların da olmasını istediğimden kameramı çalıştırmıştım. Allah sizlerden de razı olsun. İzmir'den Ankara'ya selamlar.  12.12.2009 12:17
 

Sayın Mustafa Mumcuya sizin bloğunuz aracılığı ile Allah rahmet eylesin demek istiyorum. Kendisini bloglarından tanıyordum. Bloglarını her okuduğumda ufkumda yeni pencereler açan düşünce insanı Mustafa Mumcu, nur içinde yatsın..saygımla..

Meltem Şahin 
 03.12.2009 12:08
Cevap :
Allah sizlerden razı olsun.  03.12.2009 13:17
 

Toprağı bol olsun üzerine ışıklar yağsın yakınlarına huzurlu ve sağlıklı ömürler olsun ne diyelim Konu Ölüm olunca akan sular duruyor sevenlerine sabır size selam

Şennur Köseli 
 02.12.2009 17:01
Cevap :
Ne yazık ki ölüm var ama bu kelimeyi kimse ağızlarına almak istemez. Düşünmek bile istemezler. Yahu bir kere olsun düşünün insanlar hayatta iken. Herhalde insanların akıllarına en son getirecekleri tek şey Ölümdür. Onun için akan sular duruyor.  02.12.2009 20:05
 

Mustafa Bey'i her zaman saygıyla anımsayacağım. Rahat ve huzurlu uyusun. Son yolculuğuna onu uğurlayamasam da sizin sayenizde oradaymışım gibi hissettim bir an. Tüm sevenlerin ve yakınlarının başı sağolsun....

Hakan Şahin 
 02.12.2009 13:28
Cevap :
Fotoğraflarımla siz seven dostlarına ulaşsın istedim.  02.12.2009 15:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 1220
Toplam mesaj
: 179
Ort. okunma sayısı
: 3148
Kayıt tarihi
: 02.01.07
 
 

Hiç bir motorlu araca binmeyi sevemedim. Daha doğrusu sevdiremediler. Onun yerine iki tekerlekli ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster