Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
412
 

Mustafa Kemal'in "Darbe günlüğü"!

Mustafa Kemal'in "Darbe günlüğü"!
 

Darbe günlüğü NUTUK!


Hak bilenler, hukuktan anlayanlar, yasalara saygı duyanlar, baktığını görenler, değer bilenler olan bitene bakıp küçük dillerini yutmakla meşgul; hak ve hukuka boş vermekten sebeplenenler başta olmak üzere yardakçıları ve şakşakçıları alkışlar, olan biteni kavramaktan aciz olanlar omuz silker ve kendisine dokunmayan yılanlara ses çıkarmayanlar da dut yemiş bülbül iken... Bir çocuk baktı ve gördü ki kral çıplak, “Kral çıplak!” dedi. Anlayan anlamayan herkes çocuğa baktı, çocuk işte... Yineledi aynı çocuk saflığı ve dürüstlüğü içinde:

“Kral çıplak. Şimdi Cumhuriyet meydanlarında Mustafa Kemal’in başında nöbet tutma vaktidir. Çünkü ona ve onun gerçek bir darbe günlüğü olan, emperyalizme, saltanata ve karanlığa karşı yaşama geçirilmiş gerçek bir darbenin dipdiri belgesi olan “Nutuk”a, “Nutuk”un müsadere edilmesine geldi sıra. Kral çıplak!”

Anlayan ve anlamayan herkes çocuğa baktı. Nutuk yayınlanmıştı zaten , medyaya sızdırmadılar... Tekne, dalgaları numaralı olan denizin çalkantıları üzerinde battı batacak bir ceviz kabuğu gibi sallanıyor ve “Nutuk”un hard diskinin sığdırılabileceği bir çuval aranıyordu...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 195
Toplam yorum
: 137
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 674
Kayıt tarihi
: 04.10.07
 
 

Dünyanın internet sayesinde küçüldüğü günümüzde büyüyen sorunlara ilişkin duygu ve düşüncelerimi pay..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster