Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ocak '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2693
 

Mustafa Sarıgül'ün Partisi ve Arka Bahçe...

Mustafa Sarıgül'ün Partisi ve Arka Bahçe...
 

Eskiye rağbet olsaydı “bitpazarına” nur yağardı!

Gerçi son 8 yıldan beri yaratılan onca ekonomik mucizeye rağmen, “bitpazarlarına” hep nur yağıyor!

Yazıya niye böyle bir başlıkla girdik? Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün yakın zamanda kuruluşunu açıklayacağı Türkiye Değişim Hareketi’nin kadroları…

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül öncülüğünde partileşme çalışmalarını sürdüren Türkiye Değişim Hareketi (TDH), hafta sonu İzmir'de kadrosunun bir bölümünü açıklayacak.

17 Ocak'ta "İzmir Buluşması" adı altında yapılacak mitingde Sarıgül ile birlikte çok sayıda isim kürsüdeki yerini alması bekleniyor.

Yeni partinin kurucuları arasında yer alan eski siyasetçilerin çoğu CHP kökenli. Kadroda ilk göze batan isimler: Mehmet Moğultay, (Eski Adalet Bakanı) Bülent Tanla, (Eski CPH Genel Başkan Yardımcısı) Hasan Aydın, İsmail Değerli, Muharrem Toprak, Onur Kumbaracıbaşı, (Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı) bu isimlerden bazıları...

Bülent Ecevit'ten sonra DSP'nin başına geçen Zeki Sezer de bu isimlerin içinde görünüyor, Eski ANAP'lı Yüksel Yalova gibi siyasetçilerin yanı sıra Necmettin Erbakan'ın yeğeni eski Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Tezcan Yaramancı gibi yeni isimler de TDH ile siyaset sahnesindeki yerini alıyor.

TDH Ege Bölge Sorumlusu Hüseyin Aslan, kadroyu 'heyecanlı, projeksiyonu olan' insanlardan oluşturduklarını söyleyerek, heyecanını gizleyemiyor.

İddia şu; DP'nin 1950'lı yıllardaki kadrosunu, ANAP'ın 1980'deki kadrosunu, AKP’nin 2002 yılındaki kadrosunu oluşturmak.

Bu partiler tarihin tozlu raflarında yerini alırken, böyle bir kadro oluşturmaya çalışmanın anlamı ne? Amaç bu partiler gibi kurulduktan sonra 6 ay ya da bir yıl içinde iktidara gelmek mi?

Mustafa Sarıgül’ün Şişli Belediye Başkanlığı yapması ve Galatasaray’da yöneticilik yapması, böyle bir vizyonu üstlenmesi için yeterli mi?

Mustafa Sarıgül’ün CHP Genel Başkanlığına aday olduğu kongreyi hatırlayanlar, Mustafa Sarıgül’ün ne kadar ‘saldırgan’ bir tutum içinde olduğunu görmüşlerdir. O resim karelerinden, bu gün ülkeyi yönetmeye talip olmak…

Sonra dikkatlerden kaçmayan kadro ilgili bir şeyler var. Bu kadronun içinde siyasi yaşamında başarılı olmuş kimse var mı?

Bu kadar lider bolluğunda, bu parti Türkiye partisi olabilir mi? Yoksa kendilerini hararetle destekleyen yandaş basının ve AKP’nin arka bahçesi mi olur?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yapılan yorumların çoğu, gerçeklerden uzak, futbol fanatiği tarzı yorumlar,katılmak mümkün değil, CHP ye zarar vermek için TDH nın partileşeceği iddiaları gerçe dışı,2007 seçimlerine CHP tek başına katılmadımı ne oldu AKP nin yarısı kadar oy alamadı, neden mi alamadı hiç sorguladınız mı? Baykal CHP si halka güven ve umut veremiyor. Baykal ve müritleri partisi haline dönüşmüş, TDH de ise tüm adayları üyeler seçecek, işte sizin kavramadığınız bu, siz bir kişiye biat ediyorsunuz, biz ise lidere değil kendi irademize güveniyoruz, TDH çığ gibi büyüyor, bu tarz karalamalar bunu engeleyemeyecektir.AKP karanlığına dur diyecek bileşimi yaratıyoruz. Yaratıyoruz diyoruz, yöneticide değilim ama TDH da her üye genel başkan kadar yetkili, hep birlikte yaratıyoruz, inşa ediyoruz. Sizler bunu kavrayamazsınız, çünkü siz dört tane lider tarafından güdülmeye yönetilmeye alışmışsınız.

Hayri Yaman 
 20.01.2010 11:04
Cevap :
Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  20.01.2010 15:50
 

Daha parti kurmadan, herhangi bir olusumun fitilini ateslemeden ABD´ye gidip icazet alan tek kisidir kendileri. Ne diyelim yolu acik olsun. Solumsu solculari, kendini solcu zannedenleri, solculukla liberalligi karistiranlari, kisacasi kafasi karisik olanlari toplayacaktir etrafina... Bakiyorum Tekel iscilerinin eylemlerine kimler destek vermis diye... Sol gercek sol herzaman emegin yaninda olur... Iscinin hakkini savunur. Ona kol kanat gerer. Bakin kimler destek vermis iste asil solcu onlardir... Yalniz bireysel olarak... Bu arada Deniz emmi kendisi orada olmaliydi, kendisi bireysel destek vermeliydi ki solculugunu önce kendisine ispatlasin...

Utku Aksu 
 17.01.2010 1:34
Cevap :
Merhaba Utku Bey. Doğru söze ne denilebilir ki. Selamlar, saygılar...  18.01.2010 16:17
 

M.Sarıgül'ün CHP G.Bşk. için uğraştığı günlerde MİT'e ait olduğu iddia edilen Atin Org. adlı sitede Sarıgül'le ilgili çok iddialı açıklamalar ve suçlamalar vardı. Sarıgül'ün mafya liderleri ile işbirliğinden tutun arsa yolsuzluklarına kadar bir sürü iddialar vardı. Eğer o dönem CHP G.Bşk. olsaydı o iddialar Sarıgül'ün geçmişinden dolayı CHP aleyhine kullanılacaktı. Şimdi ise o siteye girdiğinizde Sarıgül'le ilgili bir tek satır bulamazsınız.Ben bulamadım. Niye acaba?. Her şey olası bir CHP iktidarına karşı kullanılıyor. Sarıgül'ün o iddiaları bu günde o site veya başka kanallar aracılığı ile gündemde olsa bu hareket daha başlamadan bitmezmi ?. Gördüğünüz gibi o siteden iddialar kaldırılmış ve Sarıgül'ün geçmişi kaybedilmek isteniyor. Niye?. Bu hareketin CHP oylarını bölmesi için. CHP eski "ağır toplarınında" bu hareketin içinde yer alması bu planın bir parçası. Her şey olası bir CHP iktidarını engellemek üzerine kurulmuş. Ama başaramayacaklar. Saygılar.

cevodem1957 
 14.01.2010 17:11
Cevap :
Merhaba. İşte en güzel örneklerden biri. Ancak sizinde dediğiniz gibi başaramayacaklar. Selamlar, saygılar...  15.01.2010 22:03
 

bu adama güvenemiyorum Mesut Bey. İnsanın yüzündeki ifade çok önemlidir. Sanki bununki gülen bir maske! Sevgiler..

Ata Kemal Şahin 
 14.01.2010 5:32
Cevap :
Merhaba Ata Kemal Bey. Yorum ve Katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  14.01.2010 13:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3065
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster