Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
55
 

Müstakbel Başbakan...

Müstakbel Başbakan...
 

Müstakbel'li Başbakanımız.


Hazır, ''62. Hükümetin Başbakanı kim olacak?'' totoları oynanırken ben de şansımı deneyeyim diyerek topa, pardon söze giriyorum.

Malumunuz herkes şimdilerde, 

''Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına kimi aday çıkartırsak en doğrusunu yapmış oluruz?'' derdinden, müstakbel başbakanımız kim olacak mevzusunu arka plana atmış durumdalar.

Kişisel kanaatim, nafile bir çaba ile uğraşmakta olan 'onlar'ın, kısa bir süre sonra yine ''Biz nerede hata yaptık?'', ''Ulusalcılar eğer şeetmeselerdi, yok milliyetçiler öyle yapmak yerine böyle yapsalardı, Kılıçdaroğlu bu işi beceremiyor ....'' gibi ve benzeri kısır / çiğköfte tartışmalarla boşa kürek çekmeye devam edecekleridir.

Recep Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin oyu %40'ların altına düşmedikçe, kimi aday gösterirseniz gösterin, o adayın kazanma şansı sıfırdır. 

Aritmetik olarak bakıldığında AKP eğer % 40 oy oranına sahip ise, o halde karşısındaki aday da % 60 oy alacakmış gibi hesap yapanların akıllarına bugünlerde şiddetle şaşmaktayım. 

Cami yıkan, Kürtleri bombalayan palavralarına inanan ancak AKP'li de olmayan insanları, nasıl CHP-MHP ortak adayına oy vereceklermiş gibi hesaplarlar doğrusu anlamak mümkün değil. Sonra devam edelim, yine AKP'ye oy vermediği halde bölücübaşının peşinde olup ulusalcı zihniyetten nefret edenleri nasıl olur da Recep Tayyip Erdoğan'ın arabasının tekerine çomak sokmaya çalışacaklar diye varsayarlar orası da ilginç.

Evet ilk turda yani 10 Ağustos 2014'te Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığını kimseye kaptıracağını düşünmüyorum. 

Abdullah Gül muhtemelen çok da 'estetik' olmayacağından hemen siyasete geri dönmez, yani öyle bir izlenim verebilmek amacı ile bir süre dinlenmeye (ilk genel seçimlere kadar) çekilir. 

Bu arada Doğan görünümlü bir 'Şahin' de başbakanlığı bir süreliğine devralır. Yıldırım Akbulut tipinde bir başbakan bekleyenler şiddetle yanılmaya mahkumlardır. Recep Tayyip Erdoğan'In kendisinden sonra, en azından görüntü olarak fıkralara konu olmayacak bir başbakan tercihi yapacağını düşünüyorum. 

Bu aday da bana göre, üç dönem siyaset yaptıktan sonra yeniden milletvekili seçilmeme taahhütlerine de takılmayacak olan Ahmet Davutoğlu'dur. 

Özet olarak söylediklerimi toparlamak gerekirse, sözde muhalefetin çabaları nafile olacak ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi, cumhuriyetçiler üzerinde yeni bir moral bozukluğu yaratacak şekilde Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 344
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1076
Kayıt tarihi
: 22.07.09
 
 

Okur yazarım. Okur yazarlıktan kastım, okuduklarımı yazmamdır ki, bu yazılarımı genellikle 'kitap..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster