Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mayıs '10

   
  Kategori
  İlişkiler
  Okunma Sayısı
  556
   

  Mutlu aşk yoktur

  Mutlu aşk yoktur
   

  Kazanmak ve kaybetmek.. güvenmek, inanmak, bağlanmak, sevmek, aşık olmak, ihanet, sarsılmak, yıkılmak, ölmek istemek, mutluluk, acı, tatlı...

  Karmaşık hayatlarımız var dostlar, çok karmaşık hemde.. bir an çok mutluyken, birden bire dünyamız altüst olabiliyor. Nedir bu dengesizlik, biz mi yoksa hayat mı bu oyunu aktif hale getiren? Ne kadar kontrol edebiliyoruz ki yaşamımızı, kararlarımızın ne kadarını verebiliyoruz özgürce, ne kadar mutluluk getiriyor peki bu kararlar? Sevmek mi sevişmek mi önemli olan? Yoksa sevdiğin adamla mı sevildiğin adamla mı sevişmek? Sevgiliyi aldatmak mı vicdan azabıdır, aldatan sevgiliyi affetmek ne denli kolaydır? Devam edebilir mi her şey eskisi gibi...?Sevmek.. acıtmıyor mu canımızı.. her defasında yeniden parçalamıyor mu bedenimizi.. Neden devam ediyoruz peki sevmeye? Unutmak neden bu kadar zor ve her defasında daha da hatırlatıyor gideni? Kalbim acıyor gözlerimden her bir damla yaş düşerken sonsuzluğa.. Büyüyorum sanki bi yandan da geçiyor zaman.. Ama birde bakıyorum ki hiç büyümemişim mi ne? Kontrolsüz yaşamlarımız var, kader mi peki bu, gerçekten seçme şansımız var mı peki?

  Hayata dair ne çok şey varmış meğer.. Neler yaşıyoruz günbegün..Yaşadıklarımız, tecrübelerimiz gerçekten de olgunlaştırıyor mu acaba yoksa sadece biraz daha mı umutsuzlaşıyoruz. Güvenmek iserken, inanmak, mutlu olmak, baştan başlamak... geçmiş izin veriyor mu acaba tüm isteklerimizi gerçekleştirmeye? Yalnızlık neden çoğu zaman huzur verir insana? Bu kadar yalan bir dünyada, ikiyüzlü insanlarla yaşamanın verdiği acıdan olabilir mi?


  Zaman akıp geçmekte, her gün mutlu olduğumuzun kat be katı acı çekmekteyiz sanki.. Yoruldum, yeter artık demeyen kaç kişi kaldı acaba dünyamızda şuana dek.. Ne yapmak gerek peki sorarım size? Herşeyin üzerine bir çizgi çekip, güvenilmez sahte dostlar arasında, sahte kahkahalarınızla, mutlu mutsuzluğunuzu göstermek mi kolay olan? Başka bir alternatif var mı ki?

  Giden sevgiliyi- seviliyorsa hala- unutmak ne denli mümkündür? Evet aşk tek taraflıdır.. bu her ne kadar canımızı acıtsa da.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
   
   

  Boş ver esas olan insanın kendisidir. Kendi mutluluğunu başkasında aramak ise yapabileceği en büyük hatasıdır.

  Ahmets 
   24.05.2010 12:07
   

  yüreğinize sağlık...giden seviliyorsa asla unutulmuyor nedense:(

  HakanG. 
   21.05.2010 8:54
   
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 2
  Toplam mesaj
  : 2
  Ort. okunma sayısı
  : 556
  Kayıt tarihi
  : 06.08.07
   
   

  Bence yazmak hayatı yeniden gözden geçirmek demektir. Çünkü konuşurken farkında olmadan istemediğ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster