Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Şubat '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1463
 

Mutlu et kendini!

Mutlu et kendini!
 

Nejat İşler


“Mutlu et kendini !” Bu sözü bu aralar çok duyuyoruz eminim. Ne de olsa bir reklam kampanyasının yeni sloganı.  Hatta o sevgili oyuncumuz büyülü sesiyle aynen şöyle söylemekte:

“Bir bakışın aklımı başımdan alabilir,

Büyüleyici görünebilir,

Nefesimi kesebilirsin,

Her halinle beni heyecanlandırabilirsin

Ama hiçbir şey mutlu olduğun anki kadar iyi hissettiremez beni…

Mutlu et kendini!”

 

İşte bunlar meşhur sözlerimiz. Sevgili oyuncumuzun o ruhumuza işleyen sesiyle bize sevdiği insanı anlatması ama hiç bundan ötesini düşündünüz mü? Kendini mutlu et, burada ne kadar doğru bir ifade fark ettiniz mi?

Çünkü biz mutlu olmadan, karşımızdaki insanları nasıl mutlu edebiliriz ki. Bence bunu fark eden kişi zaten baştan kazanmıştır hayata karşı. Kendimizi mutlu edebilirsek, karşımızdakini de mutlu edebilecek gücümüz olur asıl. Bencilliği bırakıp karşımızdakinin mutluluğu için de çabalarsak ve ilişkimize gereken özeni vermeyi başarabilirsek daha kolay ve sevgi dolu bir hayat olacağını düşünüyorum. Kendimizi mutlu etmek isterken karşımızdakinin sınırlarını ve mutluluğunu düşünebilmek. Bunu karşılıklı olarak başarmak.

Bunu başarabilmek kolay değil belki günümüz şartlarında. İnsana yüklenen tek yük ilişkileri değil doğrusu. Yoğunluktan ve hayatın getirdiklerinden dolayı bu teknoloji çağında yüz yüze iletişimi bile bazen zorlukla kuruyoruz çoğu zaman. Normal bir hayat düzeni kurarak bunu sorunsuz yürütebilmek zor elbet ama bu sözcükler birer anahtar gibi.

Eğer karşımızda bunu anlayabilecek kişiler varsa onları da mutlu etmek bize her koşulda kazandıracaktır. İşten yorgun ve sorunlarla gelmiş eşinizin sizin gülümsemenizi görünce yüzünün aydınlanması gibi. Ya da zor bir gün geçiren iş arkadaşınıza bir kahve götürüp, onun gülümsemesinin tadını çıkarmanız gibi. Sizin mutlu ve umutlu olmanız onları da iyi etkileyecektir. Kendimizi mutlu etmek, sevdiklerimizi de mutlu edebilmek aynı zamanda.

Basit ama güzel detaylar bunlar. Ne yazık ki zaman geçtikçe yoğunluktan ya da sabırsızlıktan unutuyoruz. Kendimizi mutlu etmek bu kadar kolay çoğu zaman. Bencillikten uzak sadece saf sevgiyle hareket edebilmek bazen.

Umarım biri size de bu değerli anları yaşatır diyerek bitirmek istiyorum. Çünkü en güzeli karşınızdaki insana bu kadar sevildiğini hissettirebilmek.

Hep sevgiyle kalmanız dileğiyle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mutluluğun bu kadar kolay olduğunu düşünmüyorum.

Kerim Korkut 
 27.02.2013 21:54
Cevap :
Mutluluk kolay değil ama önemli olan küçük şeylerle mutlu olamayı başarabilmek. Bunu yapabilirsek gerisinin geleceğine inanıyorum...  11.03.2013 12:49
 

Merhaba Özge hanım, kişi kendisini mutlu edip kendisini şımartmayı becerebiliyorsa çevresine yaydığı ışık o derece yoğun olduğuna inanıyorum. Selamlar....

rukiye orhan 
 18.02.2013 19:11
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim Rukiye hanım, umarım böyle bir hayat bizim için yakında gerçek olacaktır...  11.03.2013 12:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 613
Kayıt tarihi
: 17.11.12
 
 

Kendi halinde biriyim aslında.  Yazmayı ve bir şeyler üretebilmeyi seviyorum. En büyük tutkum her..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster