Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Aralık '18

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
43
 

Mutlu İnsanların Hikayesi Olmaz

Mutlu İnsanların Hikayesi Olmaz
 

Uzun zaman sonra yeniden merhaba, yazamıyordum. İçimde olup biten ve yaşadıklarımı parça parça yazsam da hepsini bir araya getiremedim.

Başlıktan da anlaşıldığı gibi mutlu insanlar yaşar sadece. Anlatacak bir şeyleri yoktur. Mutsuz insan çabalar hayatını iyi hale getirmek için. O çabaları da hikayesi olur.

Kendimizi engellenmiş hissederiz, engelleri aşmak için hırçınlaşıp, kırıcı olabiliriz. Oysa içimizde işler hiç de öyle değildir. İyi niyetimizle bir şeyler yapmak istesek de içimizdeki dalgalı denizle evrendeki kolektif enerji aynı değilse çatışmalar ortaya çıkar.

Bilinç düzeyimizi yani farkındalığımızı sağlıklı bir düzeyde tutmaya gayret gösterirsek eğer bazı çatışmaların üstesinden gelebiliriz. Önem verdiğimiz bilinciniz daha sonra çevremize yansır ve insanlarla olan ilişkinin en önemli anahtarıdır. İnsanın en çokta kendini kendisinden koruması gerekir. Kendine ördüğü duvarları nedeniyle pek çok kaybı olur.

İçimizde yarattığımız korkularımız, kendimize koyduğumuz kurallarımız, o ne der bu ne der kalıplarımızın bizi yerimizde saydırdığını görmemiz için illa ki yıllar mı geçmeli ya da büyük acılardan sonra mı fark etmeliyiz.

İsterseniz bugün biraz bunları sorgulayalım içimizde. Ben sorguladım iyi geldi. Şiddetle tavsiye ediyorum. Denemeden bilemeyiz öyle değil mi? Haydi biraz cesaret. Sonra mutlu sonla biten bir hikayeniz olur belki…

Sevgilerimle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 43
Kayıt tarihi
: 03.10.18
 
 

insan ve insana ait her türlü olguyla ilgilenen, psikoloji eğilimi olan, astrolojiyi çok seven, h..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster